100 jubileuszowy turniej badmintona Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w Mielcu

1

W Mielcu z udziałem rekordowej liczby ponad 70 zawodniczek i zawodników z Polski Południowo – Wschodniej rozegrany został jubileuszowy 100 turniej badmintona Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów.

Turniej miał uroczystą oprawę i był rozgrywany pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, który notabene sam wystąpił na korcie w kategorii 'Vip” wspólnie z Posłem na Sejm Kazimierzem Moskalem z Ropczyc oraz Starostą Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Tymułą. Duże wyróżnienie spotkało trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio, który przez organizatorów został uhonorowany specjalnym dyplomem jako ikona tych zawodów oraz gracz, który w 10 – letniej historii trwania tych zawodów odniósł największą liczbę zwycięstw i najwięcej razy stawał na podium dla zwycięzców. Po uroczystym otwarciu na mieleckie badmintonowe korty wyszli uczestnicy, którzy rozpoczęli rywalizację. W związku z dużą frekwencją organizatorzy podjęli decyzję, że wszyscy gracze będą rozgrywać jeden set do 21 punktów we wszystkich kategoriach.

Tradycyjnie bardzo dobrze spisali się w nim nowodębianie. W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii „Old boys” drugie miejsce wywalczył Mieczysław Sitko, trzecie Adam Bunio najstarszy obecnie uczestnik tych zawodów. Na miejscu czwartym uplasował się Jacek Tomasiewicz.

W grze podwójnej rozgrywanej w formule „Open” trzecie miejsce wywalczył najstarszy debel turnieju Adam Bunio / Mieczysław Sitko, który w pokonanym polu zostawił wiele dużo młodszych par deblowych.Było to już w sumie 175 podium dla Adama Bunio w Mielcu.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, jak na setny jubileuszowy turniej przystało, co na każdym kroku podkreślali jego uczestnicy.

Na zdjęciach badmintonowi amatorzy i weterani z Nowej Dęby na 100 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w Mielcu: Mieczysław Sitko, Rafał Lewandowski, Grzegorz Ordon, Jacek Tomasiewicz, Mateusz Piekarz i Adam Bunio.