108 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie w Mielcu.

0

W Mielcu z udziałem rekordowej liczby uczestników, bo aż 57 rozegrany został kolejny już 108 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie.
Uczestnicy zafundowali sobie prawdziwy badmintonowy maraton, a ostatnie pojedynki kończyły się grubo po godzinie 21.00.

Tradycyjnie doskonale spisali się w tych zawodach badmintonowi weterani z Nowej Dęby nadając ton rywalizacji, a pojedynki z ich udziałem były prawdziwą ozdobą mieleckich zmagań.

Prawdziwą klasą dla siebie byli oldboye, którzy grę pojedynczą mężczyzn zdominowali, wręcz deklasując swoich rywali. Zwyciężył w stylu godnym prawdziwego mistrza niezmordowany (rozegrał w sumie aż 44 sety), a zarazem najstarszy od wielu już edycji uczestnik mieleckiego Grand Prix, trener badmintonistów Stali Nowa Dęba 57 – letni Adam Bunio. Drugie miejsce wywalczył Tadeusz Szczur, trzecie miejsce przypadło w udziale Jackowi Tomasiewiczowi, a na piątym miejscu uplasował się czwarty z nowodębian Mieczysław Sitko. Całe więc podium dla nowodębian, co zdarzyło się po raz pierwszy w ponad 12 – letniej historii trwania tych zmagań. Było to już 119 zwycięstwo oraz 178 podium trenera badmintonistów z Nowej Dęby w ciągu tych 12 lat.

W kategorii „Runners Up” w grze pojedynczej na miejscu piątym uplasował się Adam Bunio.
W grze podwójnej rozgrywanej w formule „Open” bardzo dobre drugie miejsce wywalczył debel mężczyzn Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, na miejscu czwartym uplasował się debel kombinowany Adam Bunio / Bartosz Curzytek (Ropczyce), a na miejscu piątym kolejny debel z Nowej Dęby: Mateusz Piekarz / Tadeusz Szczur.