118 Forza Grand Prix Mielca w badmintonie

0

W Mielcu rozegrany został pierwszy w tym roku, a już 118 turniej badmintona pod nazwą: Forza Grand Prix Mielca w badmintonie. Tradycyjnie już doskonale spisali się w nim badmintonowi amatorzy i weterani z Nowej Dęby, którzy na mieleckich kortach dali popis gry na wysokim poziomie sportowym, popartą wielką ambicją i wolą walki do końca.

W grze pojedynczej w kategorii 'Old boys” pod nieobecność lidera klasyfikacji generalnej Tadeusza Szczura (obowiązki zawodowe) znowu doskonałą formą błysnął najstarszy uczestnik tych zmagań, na co dzień trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio, który po dramatycznym pięciosetowym pojedynku finałowym pokonał swojego klubowego kolegę Jacka Tomasiewicza. Trzecie miejsce wywalczył Mieczysław Sitko. Całe więc podium w kategorii 'Old boys” dla nowodębian. Tego już dawno nie było na mieleckich kortach !

Warto zaznaczyć, że to już 120 zwycięstwo i 187 podium Adama Bunio na mieleckich kortach od chwili rozpoczęcia tych zmagań, czyli na przestrzeni 12 lat.

W grze podwójnej rozgrywanej tradycyjnie w formule open drugie miejsce wywalczył debel z Nowej Dęby: Mieczysław Sitko / Jacek Tomasiewicz, na miejscu czwartym uplasował się debel kombinowany Adam Bunio (Nowa Dęba) / Grzegorz Widła ( Brzesko), a na miejscu piątym zawody ukończył trzeci debel z Nowej Dęby Sylwester Bunio / Mateusz Piekarz. Warto nadmienić, że dla Sylwestra (syna Adama Bunio) był to debiut w tych zawodach, a w pojedynku ćwierćfinałowym deblistów doszło do bratobójczego pojedynku syna Sylwestra i ojca Adama, w której jeszcze tym razem lepszy okazał się Adam Bunio.

Była to doskonała inauguracja nowego roku rozgrywkowego 2018 w wykonaniu badmintonistów z Nowej Dęby.

Na zdjęciach badmintonowi weterani  i amatorzy z Nowej Dęby w 118 Forza Grand Prix w Mielcu.