2 tys dopłaty za ciepło!

30

2013-06-30

Mieszkańcy bloku komunalnego przy ulicy Kościuszki 110 w Nowej Dębie chcą wiedzieć, dlaczego muszą tak dużo dopłacić do ogrzewania oraz ciepłej wody za poprzedni sezon. Rachunki, jakie otrzymali lokatorzy wprawiły ich w osłupienie. Za kilkunastometrowe mieszkanie z łazienką na korytarzu najemcy przyjdzie zapłacić kilkaset złotych. Przemysław Maćkowiak, który mieszka w budynku na 64 metrach kwadratowych musi dopłacić ponad… 2 tysiące złotych.

W tej chwili było pismo do burmistrza czyli właściciela budynku. Chcemy wiedzieć co jest ogrzewane w tym budynku bo jest tu wiele pustych mieszkań za które zapewne my musimy płacić – mówi mieszkaniec.

Blok przy ulicy Kościuszki 110 niegdyś był hotelem robotniczym. Później budynek przejęła gmina. Do 2012 roku blok wraz z sąsiadującymi budynkami był rozliczany wspólnie za ciepło. Obecnie każdy obiekt płaci za nie indywidualnie. Spore ubytki ciepła powoduje przede wszystkim aktywacja systemu przeciwpożarowego, w który jakiś czas temu został wyposażony budynek. Gdy na klatce pojawi się dym, automatycznie otwierają się drzwi wejściowe oraz klapy odymiające mówi prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie Antonii Kapusta.

Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon podkreśla, że konieczne będzie podjęcie pewnych kroków, których efektem ma być zracjonalizowanie zużycia ciepła. Dodatkowo w budynku zostanie zainstalowany monitoring, aby zapobiec aktom dewastacji. W najbliższym czasie władze Nowej Dęby oraz PGKiMu planują ponownie spotkać się z mieszkańcami bloku przy ulicy Kościuszki 110, aby spróbować znaleźć wspólne rozwiązanie tego problemu.

Źródło: Radio Leliwa

0

30 KOMENTARZE

 1. [quote]Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon podkreśla, że konieczne będzie podjęcie pewnych kroków, których efektem ma być zracjonalizowanie zużycia ciepła.[/quote]

  Czyli innymi słowy: Jestem burmistrzem, odpowiadam za mienie gminne ale nie daję sobie z nim rady bo odpowiedzialna polityka jest trudniejsza niż zaciąganie kredytów i zadłużanie ludzi. Media przyszły i chcą wypowowiedzi to powiem, że coś się zrobi.. jeszcze nie wiem co.. ale i tak zapłaci za to Maćkowiak i reszta ludzi. Przecież i tak na mnie zagłosują.

  0
 2. [quote] #5 | Gosc dnia 07/01/2013 11:42
  Poco ten szum czyzby ten ratusik co to pisze nie wiedzial ze manele i tak za nic nie placa[/quote]
  [b]Facet,lepiej spakuj MANELE i …..resztę dopisz sobie sam
  [/b]
  To tacy sami ludzie jak większość z mieszkańców naszej mieściny.Gdyby mieli pracę,los byłby dla nich łaskawszy.Nie obrażaj więc Bogu ducha winnych ludzi.Uważaj żebyś się nie stał zbędnym jak to określiłeś MANELEM.Na menela zas jesteś za cienki bolek

  0
 3. Każdy kto choć raz był na tym osiedlu zgodzi się ze mną że nie są to normalni mieszkańcy większość (90%) to ludzie którzy nie płacili rachunków i ich eksmitowali wystarczy się przejechać i widać jak większość siedzi pod sklepem lub przed klatką i tylko piwo piją jak przechodzi się koło nich to trzeba uważać żeby czasem za wygląd nie dostać, nie ma drugiego takiego osiedla na którym policja i pogotowie tak często przebywają. Ludzie przez cały rok nie płacili ile należy i teraz krzyczą, na Jana Pawła też były dopłaty i jakoś nikt nie robił z tego powodu takiego szumu. Lepiej jest ponarzekać jak to jest źle i jakie to mamy straszne rządy a potem śmiać się wszystkim w twarz. Ja mieszkam na Mickiewicza i płacę co miesiąc za 61 m2 250zł i nie mam żadnej dopłaty. Może zamiast płakać na całe miasto trzeba sobie przeliczyć ile się płaci a ile się powinno.

  0
 4. A pod zakładami za taki metraż należy zapłacić 427 zł i dopłacić jeszcze za zeszły rok. Więc sobie policz. A twoje dane na temat jak to nazywasz normalnych mieszkańców są nieaktualne bo 90 procent płaci rachunki!!! A my nie płaczemy na całe miast tylko liczymy jak nas policzono!!! A na Jana Pawła też były tak wysokie dopłaty?

  0
 5. Zobaczcie sobie w zimie bloki wzdłuż ulicy Krasickiego i inne komunalne. Na zewnątrz minus 10 stopni, a w co drugim mieszkaniu okna pootwierane. Przestarzała instalacja i brak możliwości regulacji temperatury w mieszkaniach zmusza ludzi do płacenia za coś czego nie potrzebują aż tyle!!! Ten system rozliczania jest chory, bo każdy powinien płacić za to co zużywa, a nie za średnia z całego bloku. Jak babci gorąco to niech grzeje. Dlaczego ja mam za to płacić. Nie wiem jak jest w 110, ale podejrzewam że grzeją na hejnał. Pamiętajcie: im więcej MPGKiM wpuści w rury, tym więcej zarabia bo na każdym KJ ciepła jest marża. To jest sposób na legalne skrobanie ludzi i zarabianie kasy. Założyć termostaty i podzielniki to każdy będzie oszczędzał.

  0
 6. Ło matko jakie larum , a wracać na wsie skąd przyszliście . Ogień w piecu zapalić , będzie taniej. a nie mieszczucha grać jak po wałówę do matki pojedziecie.A tu anonimowo żale wylewać i kogo innego odpowiedzialnością za swoją rzekomo krzywdę obarczać …

  0
 7. Żadnych podzielników nie potrzeba, wystarczą nowe termostaty aby była możliwość regulacji. U mnie w mieszkaniu jak 30 lat temu były odkręcone zawory tak są do dzisiaj.

  0
 8. Nalezy robic tak jak ja ,zima zakrecam termostaty a na lato odkrecam i mam same oszczednosci ktore przepuszczam u grosickiego na mamrota

  0
 9. Z cO w mieście coś trzeba zrobic. Fakt jest taki że za ciepło płacimy bardzo duzo. Dzieki ekologicznej nowej kołowni miało byc taniej. Natomiast jest drożej a administrator nadgania aby uzyskac zysk. Grzeją nawet jak nie ma takiej potrzeby a mieszkańcy sa "zmuszeni" za to ciepło płacić. Moim zdaniem radni powinni przyjżeć sie temu zjawisku, Bo jak to możliwe że za wolno stojący dom o duzo większej pwopierzchni ogrzewany gazem płaci się mniej niz za mieszkanie w wielorodzinnym bloku? To jest ekonomicznie nieuzasadnione. Moim zdaniem niestety PGK nie ma interesu w tym by ekonomicznie i ekologicznie zarządzać ciepłem bo przeciez ludzie i tak zapłacą. Skończmy z tym . Nie jesteśmy ciemnymi baranami a nasi przedstawiciele w Radzie Miasta powinni dbac o nasze interesy, a nie przyklepywac rozliczenie źle administrowanej spólki Miasta

  0
 10. ja też nie będę płacił za nic idę do sklepu i sobie coś wezmę może rower, a może coś innego :D, ale na pewno nie zapłacę bo za drogo

  0
 11. Czytając niektóre posty zastanawiam się czemu jesteśmy takim głupim, takim złośliwym narodem. Czy nigdy nie osiągniemy normalności? Za co nas Bóg tak pokarał ł???

  0
 12. No i kaloryfery są stare więc w zimie co rusz trzeba okno otwierać i wietrzyć bo tak gorąco jest, za chwilę zamykasz bo zimno i tak w kółko do znudzenia. Z resztą co ja wam będę pisał i tak wiecie lepiej :P

  0
 13. Wy może jesteście. Ale ja czekam na swoje dolary, dużo dolary. Zaraz Polacy zaczniecie spłacac kredyty i pożyczki jakie zaciągnęły – jak się wam wydaje – wasze władze. Dziękujemy panu Ordonowi za to, że tak zadłużył Nową Dębę. Kolejne pokolenia mojego rodu czeka na dolary, dużo dolary! Pracujcie i płacicie!

  0
 14. tak dziwne ,że za lokale socjalne płacić trzeba kwoty bagatela większe niżeli na mieście za niecałe 30 m. placic trzeba na kościuszki 110 prawie 800 zł i ja się pytam za co??????????????? socjal to socjal. a widocznie trzeba być kimś ,żeby tutaj mieszkać !! te bloki socjalne w Polsce mają dofinansowania a burmistrz i tak jebie w najuboższą ludność, i ot tak robi się błędne koło i zadłużenie bloku . musicie walczyć do końca bo to przechodzi granice ludzkiej wyobrazni….

  0
 15. goLa jesli chodzi o je.ba.ni.e zdaj sie na mnie, gwarantuje ze po nocy spedzonej zemna rano nie usiadziesz na stolku :(:D

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here