3 Kolejna NALP rozegrana

60

Trzecia Kolejka Nowodębskiej Amatorskiej Ligii Piłkarskiej tradycyjnie przepełniona była gorącymi emocjami i wieloma bramkami a także niestety… kilkoma kontuzjami.

Ale na początek kilka informacji wstępnych. Drużyna FB Design opłaciła nałożoną przez organizatorów karę wobec czego wynik spornego meczu ze Strefą 11 zostaje uznany ( Więcej na ten temat ). Ponadto potwierdziła się informacja którą przedstawialiśmy na spotkaniu organizacyjnym. Zwycięska drużyna rozgrywek zostanie zaproszona do stoczenia pojedynków z drużynami ALP Mielec i ALP Rzeszów. Więcej szczegółów wkrótce.

Odnotowaliśmy również pierwszy transfer. Krzysztof Paduch (Pub79) przeszedł do drużyny STREFA 11. Zgodnie z regulaminem przejście zawodnika odbyło się za zgodą kierowników obu zespołów.

Należy również podkreślić, że NALP cieszy się coraz większym zainteresowaniem kibiców oraz sponsorów. Do grona mecenasów nowodębskiego futsalu dołączył BOGUSŁAW FRYC prywatny gabinet stomatologiczny oraz DONORIA – firma brokerska, ubezpieczenia. DONORIA należy do sponsorów strategicznych NALP za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Za wsparcie dziękujemy także WOJCIECHOWI ŚMIECHOWI, który od początku rozgrywek ubezpiecza zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków.

STREFA 11 vs MEDIA-TEL
Ten mecz obfitował w największą liczbę goli. Już w pierwszych 7 minutach spotkania padły trzy bramki dla drużyny MEDIA-TEL. Na boisku dominowali Kacper i Bartłomiej Horodeńscy (MEDIA) celnie mierząc do siatki przeciwników. W 12 minucie okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Dominik Bajda. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:5. W kolejnych 20 minutach gry zawodnicy Damiana Diektiarenki systematycznie powiększali swoją przewagę. Wynik spotkania: 2:10.

TYTAN vs SUPERPARTIA
Tytani byli absolutnym faworytem tego spotkania i nikt nie dawał szans młodym piłkarzom z SUPERPARTII. Jakże wielkie było więc zaskoczenie gdy to właśnie drużyna grająca w czarno-żółtych strojach zdobyła w 2 minucie spotkania prowadzenie po bramce Rafała Szeli. I trzeba przyznać, że na jakiś czas wybiło to z rytmu grających w zielonych koszulkach Tytanów.
W 8 minucie Paweł Bujak oddał silny strzał z dystansu jednak piłka ostatecznie została wybroniona. 10 minut później Michał Smalera zmylając obrońców SUPERPARTII zdobył wyrównującą bramkę. Dalsza część spotkania to stopniowe wypracowywanie zwycięstwa przez TYTANÓW. Mimo zaciętej walki chłopaki z SUPERPARTII musieli oddać 3 punkty swoim przeciwnikom. Ostateczny wynik: 3:1.

DEZAMET vs TRANS Kołodzieje
Spotkanie bez niespodzianek. Weterani z DEZAMETU pewnie poruszający się na boisku nie dali szans swoim przeciwnikom. Kołodziejom nie udało się strzelić ani jednego gola dzięki czemu „Weterani” zdobyli nie tylko kolejne 3 punkty ale również bez straty powiększyli bilans bramek. Niestety w meczu tym przydarzyły się dwie kontuzje. W wyniku urazów boisko musieli opuścić Andrzej Horodeński (Dezamet) i Łukasz Kopeć (Trans). Obu Panom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wynik meczu: 8:0.

TURBO BANDA- PUB 79
Jeden z ciekawszych meczów kolejki. Ekipa Krzysztofa Lewickiego (Turbo) otwarcie deklaruje, że chce walczyć o najwyższe miejsce w lidze. Deklaruje to nie tylko słowem ale również i czynem. Już w 4 minucie Kamil Serafin zdobył pierwszą bramkę dla Turbo Bandy. 5 minut później pojawiła się szansa na wyrównanie wyniku jednak Kajetan Horodeński nie wykorzystał rzutu karnego. Jak często podkreślają znawcy futbolu: „nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Reguła ta sprawdza się wszędzie także i u nas. W 11 minucie piłkę w siatce ponownie umieścił Kamil Serafin.
Również w tym spotkaniu nie obeszło się kontuzji. Z boiska musiał zejść bramkarz PUB-u 79. Zastąpił go wymieniany wcześniej Kajtek i trzeba mu przyznać, że robił to naprawdę dobrze. Ostatecznie „Szkolna” zdobyła kolejne 3 punkty pokonując PUB79 3:1.

FB DESIGN – UFO PATROL
FB Design napierało na „Patrolowców” od samego początku spotkania. Duet Gaweł- Adamczyk wypracował szereg ciekawych akcji jednak żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. W 4 minucie meczu „Ancyk” po mocnym uderzeniu był blisko zdobycia gola jednak piłka uderzyła w spojenie. Trzy minuty później przed szansą na zdobycie bramki stanął Piotrek Moledna, jednak \”grający na niejednej hali\” Łukasz Winiarski nie dał się oszukać napastnikowi z UFO Patrolu. Panujący na boisku impas przerwał w 12 minucie Kamil Procyk z FBD (1:0). 11 minut później na 2:0 podwyższył Filip Polek. W 25 minucie Patryk Kurzymski zdobył kontaktowego gola (2:1). Ekipa FBD nie dała sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Druga połowa należała już nich. Wynik spotkania: 5:2.