3 słupki nie miały prawa tyle kosztować. Jest decyzja Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

6

Są tak drogie żeby porządnie zarobić – tłumaczył mediom szef firmy remontującej centrum miasta. I zarobił! Jednakże straci Gmina, której koszt słupków zostanie odliczony od unijnej dotacji.

POSŁUCHAJ CO NA TEMAT SŁUPKÓW MA DO POWIEDZENIA WYKONAWCA ROBÓT
Nagranie: RADIO LELIWA
 

Przypomnijmy, że burmistrz Nowej Dęby zapłacił za 3 metalowe słupki parkingowe zamontowane obok Domu Kultury astronomiczną sumę 25 tysięcy złotych! Po ujawnieniu skandalu, tłumaczył w mediach, że nie płacił za słupki, a lecz za całe zadanie a więc wszystko jest w porządku. Innego zdania jest jednak Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do którego z zapytaniem o słynne na całą Polskę słupki zwrócił się Marszałek Województwa Podkarpackiego.

słupki tytulowe

Ministerstwo nie miało wątpliwości co do tego, że burmistrz Nowej Dęby ma obowiązek wydatkować pieniądze publiczne w sposób celowy i oszczędny, a przeznaczenie bez mrugnięcia okiem 25 tysięcy na trzy słupki jest grubą przesadą. W przypadku innych nielegalnie pozamienianych materiałów budowlanych na tej inwestycji (toalet, oświetlenia itd.) w dalszym ciągu trwa procedura kontrolna Urzędu Marszałkowskiego.

 

0

6 KOMENTARZE

  1. Spróbujcie przeczytać ten list 'do szanownego marszałka’. Cóż za kwicisty styl. A jaka forma. No po prostu perełka urzędniczego języka.
    Celowo pomijam istotę sprawy. Czy nie da się tego napisać po… polsku?

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here