4 Kolejka NALP za nami

32

4 Kolejka NALP za nami!

Czwartą kolejkę Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej otworzył mecz SUPERPARTII i DEZAMETU. Bezsprzecznie faworytem tego spotkania był Dezamet. Jakże więc wielkie było zaskoczenie gdy w 3 minuty po rozpoczynającym mecz gwizdku bramkę do siatki niebiesko-białych posłał Paweł Gierach z Superpartii. Radość drużyny Pawła Bujaka nie trwała jednak długo. 6 minut później wyrównującego gola zdobył Rafał Bednarski. W 11 minucie kolejną bramkę dla Dezametu strzelił Sebastian Pabian, a po upływie kolejnych 4 minut drugą bramkę w tym meczu zaliczył Rafał Bednarski. Druga połowa była podkreśleniem dominacji niebiesko-białych: 29″ Artur Dziemianko, 34″ Rafał Bednarski, 35; Daniel Młynarczyk. W 36 minucie meczu 100% sytuacji nie wykorzystał Sylwek Brzeziński (Dezamet). Kolejne bramki padły w końcówce meczu. Na 7:1 w 38 minucie podwyższył Daniel Młynarczyk. W ostatniej minucie spotkania gola dla drużyny Superpartia zdobył Paweł Bujak. Superpartia vs Dezamet: 2-7.

W drugim meczu naprzeciwko siebie stanęły drużyny z 7 i 5 miejsca w tabeli: PUB79 i FB DESIGN. PUB79 zdobył prowadzenie już w pierwszej minucie meczu. Ekipa FBD przystąpiła do ataku chcąc nadrobić stracony punkt. Wprawdzie drużyna Pawła Kopcia konstruowała ciekawe akcje jednak zabrakło wykończenia. W 11 minucie szansy na wyrównanie nie wykorzystał Rafał Mysiak. 5 minut później ciekawa akcja braci Adamczyków również zakończyła się niepowodzeniem. Także tym razem sprawdziło się piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 18 minucie padła następna bramka dla piłkarzy grających w czarnych strojach. Tuż przed końcem pierwszej połowy kontaktowego gola strzelił Kamil Procyk (19″). Druga część meczu to festiwal bramek. Pięć z nich zdobył K. Horodeński. Wynik meczu: 11:5.

SPONSORAMI NOWODĘBSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKARSKIEJ SĄ:
-WOJCIECH ŚMIECH;
-BOGUSŁAW FRYC – PRYWATNY GABINET STOMATOLOGICZNY;
-DONORIA- BROKER, UBEZPIECZNIA.
DZIĘKUJĘMY

TRANS KOŁODZIEJOM przyszło się zmierzyć z bardzo silnym składem TURBO BANDY. Pomarańczowi napierali od samego początku i objęli prowadzenie już w 120 sekundzie meczu. Minutę później po podaniu z rzutu wolnego strzelał Dawid Adamczyk, jednak nie udało mu się zdobyć 2 bramki dla swojej drużyny. Uczynił to w 13 minucie po składnej akcji Kamil Serafin. 30 sekund później okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Karol Brzuszek. Od 15 minuty spotkania Kołodzieje ruszają do ataku i zdobywają kontaktowego gola. Druga połowa rozpoczęła się błędem bramkarza Turbo Bandy, któremu nie udało się zmylić napastnika Kołodziejów Wojtka Jańca przez co TB stracili drugą bramkę. Ta sytuacja zmotywowała pomarańczowych do zaostrzonej walki na której owoce nie trzeba było długo czekać. W 23 minucie Kami Serafin pokonując pięknym zwodem obrońców niebieskich podwyższa wynik na 2:3. Kolejne minuty przynosiły kolejne gole dla Turbo Bandy, która ostatecznie pokonała Trans załogę 9-2.

Czwarty mecz wieczoru można zaliczyć do jednych z ciekawszych spotkań tej kolejki. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny UFO PATROL zajmujące dotychczas 8 miejsce w lidze (zero punktów) i STREFY 11 plasującej się na 6 pozycji w tabeli ( 3 punkty). Prowadzenie już w 1 minucie meczu zdobył kapitan „UFOludków” Piotr Molenda. W kolejnych 60 sekundach meczu Dominik Bajda walczył o wyrównującą bramkę, jednak jego strzał został obroniony przez Mateusza Tomczyka. Dopiero kolejny atak Strefy zakończył się sukcesem. Piłkę w siatce umieścił Andrzej Wilk (3″). Po czterech minutach gry ponownie prowadzenie objęła ekipa Ufo Patrolu (2:1). Kolejne bramki padły w II połowie meczu. Na 2:2 wyrównał Tomasz Wilk (21″) a na 3:2 dla Strefy podwyższył Sławek Nowak (23″). Dwie minuty później padła wyrównująca bramka dla UFO. Mecz do samego końca był bardzo ostry i zacięty. Wydawało się, że spotkanie to zakończy się remisem i obie drużyny podzielą się punktami. Ku zaskoczeniu kibiców i radości Ufo Patrolu w ostatnich sekundach meczu na 4:3 podwyższył kapitan drużyny Piotr Molenda.

Ostatnie spotkanie to mecz kolejki. Lider MEDIA TEL walczył z 4 drużyną tabeli TYTAN. Obie drużyny już od samego początku przystąpiły do ostrego ataku. W 3 minucie Jakub Szyszka (Tytan) próbował zdobyć bramkę z zaskoczenia uderzając zza połowy. Strzał wprawdzie był mocny, jednak okazał się nieskuteczny gdyż piłka powędrowała prosto w rękawice Tomasza Dziemianko. W 7 minucie okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Damian Diektiarenko. Udało mu się zamieszać dwóch obrońców z Tytana jednak bramkarz Kamil Wierzbicki okazał się barierą nie do przejścia.

Przełamanie nastąpiło w 10 minucie spotkania po bramce Bartka Horodeńskiego (MediaTel). 30 sekund później kolejnego gola dla biało-czerwonych zdobył Tomasz Dziemianko. Kolejne minuty spotkania przyniosły kolejne składne akcje i kontry. Ostateczny wynik spotkania: 6:1.