4 medale lekkoatletów Stali Nowa Dęba

4

14.09.2012r.

————————————————————————————————-

W Przemyślu na gruntownie zmodernizowanym stadionie miejskim rozegrano Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci Starszych (roczniki 1999-2000) w lekkiej atletyce. Udanie startowali w tej imprezie najmłodsi lekkoatleci MKS Stal Nowa Dęba,którzy zdobyli 4 medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Dawid Jachyra (300m) oraz Szymon Zięba (600m). Poza tym Dawid Jachyra zdobył srebrny medal w biegu na 100 m, a Kacper Wąsik na tym samym dystansie był trzeci. Kacper zdobył również 5 miejsce na dystansie 300m. Warto dodać ,że tydzień wcześniej Szymon Zięba zwyciężył w Nocnym Ulicznym Biegu Solidarności w Rzeszowie na dystansie 1500m pokonując zdecydowanie nie tylko rówieśników ale również dwa lata starszych rywali z kategorii młodzika.

W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędą sie Mistrzostwa Makroregionu Podkarpacko-Małopolskiego będące eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików w Słubicach. Wystartują tam z szansami na wysokie miejsca między innymi: Aleksandra Gul(100m), Marcelina Serafin,Sylwia Baba i Marianna Mangione(1000m),Arkadiusz Urbaniak(2000m),Dagmara Gładysz,Kinga Zięba(300m płotki), Bartłomiej Rębisz (300m płotki)– zapowiada trener naszych lekkoatletów Bogdan Karkut.