69 turniej Grand Prix Victora w badmintonie w Mielcu

2

18.12.2012

Wspaniałym akordem kończą 2012 rok badmintoniści Stali Nowa Dęba. Warto nadmienić, że był to jubileuszowy 45 rok działalności sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby. 45 – lecie działalności swojej sekcji badmintoniści uczcili znakomitym występem w 69 turnieju Grand Prix Victora w Mielcu.

Te ostatnie w mijającym roku badmintonowe zawody na Podkarpaciu swoją obecnością zaszczycili: Poseł na Sejm Kazimierz Moskal z Ropczyc (Członek Parlamentarnego Zespołu d/s promocji badmintona przy Sejmie RP), który sam czynnie uczestniczył w zmaganiach na korcie w kategorii „Old Boys\” oraz Senator RP Władysław Ortyl z Mielca. Tradycyjnie badmintoniści z Nowej Dęby swoją postawą zachwycili i należeli do wyróżniających się graczy w tym turnieju. W singlu kobiet bezdyskusyjnie pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Róg, pokonując w finale swoją koleżankę klubową Beatę Mycek. W kategorii \”Runners Up\” drugie miejsce wywalczył najstarszy uczestnik mieleckich zmagań Adam Bunio, a na piątym miejscu uplasował się debiutant młodziutki Rafał Lejko. W grze podwójnej rozgrywanej w formule \”Open\” trzecie miejsce wywalczył debel kobiet: Beata Mycek / Natalia Róg. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia, Beata i Rafał zadebiutowali na mieleckich kortach. Osobną kartę w tych zawodach zapisał Adam Bunio – trener nowodębskich badmintonistów, który zdecydowanie wygrał swoją koronną kategorię wiekową, czyli \”Old Boys\” i tym samym przeszedł do historii podkarpackiego i polskiego badmintona, wygrywając po raz 100 i stając po raz 143 na podium dla zwycięzców (kategorie: \”Old Boys\”, \”Runners Up\” i gry podwójne) w siedmioletniej historii trwania tych turniejów klasyfikację końcową, czego jeszcze nikt nie dokonał. Najstarszy uczestnik tego turnieju rozegrał również największą liczbę setów, bo aż 23, wykazując się żelazną kondycją, odpornością psychiczną i wielką walecznością oraz niesamowitą ambicją na korcie, a świadkami tego wyczynu byli między innymi polscy parlamentarzyści.

Za swoją postawę i 100 zwycięstwo został przez organizatorów nagrodzony specjalną nagrodą oraz zebrał wiele gratulacji od wszystkich uczestników 69 Grand Prix. Był to ostatni start badmintonistów Stali Nowa Dęba w 2012 roku.