88 Turniej Grand Prix Victora w badmintonie w Mielcu

0

W Mielcu rozegrany został 88 Turniej Grand Prix Victora w badmintonie. Nadal trwa zwycięski marsz badmintonistów z Nowej Dęby po badmintonowych kortach. Tym razem rewelacyjnie spisali się nowodębscy weterani, którzy brylowali na mieleckich kortach. W kategorii „Old Boys” zwyciężył 46 – letni Tadeusz Szczur, który w pojedynku finałowym pokonał po zaciętej grze swojego byłego trenera 55 – letniego Adama Bunio 3:0 (11:10;11:9;11:10). trzecie miejsce wywalczył Mieczysław Sitko. Tak więc całe podium w tej kategorii wiekowej padło po raz pierwszy w historii trwania tych turniejów łupem nowodębian. Finał gry podwójnej rozgrywanej w formule „Open” był wewnętrzną sprawą weteranów z Nowej Dęby. Po znakomitej i zaciętej grze zwyciężył debel: Adam Bunio / Mieczysław Sitko, którzy pokonali swoich kolegów: Tadeusz Szczur / Jacek Tomasiewicz 3:0 (11:7;11:10;11:10). W kategorii „Runners Up” po morderczych pojedynkach trzecie miejsce wywalczył najstarszy uczestnik 88 Grand Prix Adam Bunio. Było to już 110 zwycięstwo trenera badmintonistów z Nowej Dęby oraz 160 Jego podium na mieleckich kortach w 10 – letniej historii trwania tych turniejów, osiągnięcie które już przechodzi do historii podkarpackiego badmintona.

88 gp mielec

Na zdjęciu zwycięska ekipa nowodębskich weteranów z Mielca od lewej: Mieczysław Sitko, Adam Bunio, Tadeusz Szczur, Jacek Tomasiewicz i Mateusz Piekarz