89 Grand Prix Victora w badmintonie w Mielcu

8

W Mielcu z udziałem 56 zawodniczek i zawodników rozegrany został 89 Grand Prix Victora w badmintonie. Znakomicie Nowy 2015 Rok zainaugurowali badmintoniści z Nowej Dęby, którzy znowu nadawali ton rywalizacji na badmintomowych mieleckich kortach. W kategorii „Old Boys’ zasłużenie zwyciężył 46 – letni Tadeusz Szczur, który w późno wieczornym pojedynku finałowym pokonał najstarszego uczestnika mieleckich zmagań, swojego byłego trenera 55 – letniego Adam Bunio 3:0 (11:8;11:9;11:7). Na czwartym miejscu uplasował się Mieczysław Sitko. W kategorii gier podwójnych rozgrywanych w formule „Open” drugie miejsce wywalczył debel: Adam Bunio / Mieczysław Sitko, a na miejscu trzecim uplasował się drugi nowodębski debel: Tadeusz Szczur / Jacek Tomasiewicz. W kategorii „Runners Up” trzecie miejsce wywalczył Adam Bunio. I w tym miejscu należy szczególnie podkreślić, że najstarszy uczestnik 89 Grand Prix rozegrał największą ilość setów ze wszystkich uczestników, bo aż 53!, wykazując się przy tym niesamowitą kondycją, hartem ducha i tradycyjnie wyszkoleniem technicznym i niesamowitą ambicją, za co zebrał od wszystkich uczestników i kibiców gromkie brawa. Miejsca na podium trenera z Nowej Dęby to w sumie już 163 podium w 9 – letniej historii trwania tych turniejach.
To doskonała inauguracja nowego roku badmintonowego w wykonaniu badmintonistów z Nowej Dęby. Oby w ślady swoich starszych kolegów poszła w roku 2015 badmintonowa młodzież ze Stali Nowa Dęba.