Adam Bunio został Mistrzem Polski!

5

2013-09-11

W Gorlicach z udziałem ponad 160 zawodniczek i zawodników ze: Słowacji, Ukrainy i Polski rozegrane zostały VIII Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w różnych dyscyplinach sportowych: strzelectwo z kbks, pływanie, siatkówka plażowa, tenis stołowy, speed badminton, dart i badminton.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat. W zawodach tych wystartowali również reprezentanci Miasta Nowa Dęba, pracownicy: Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Biura Obsługi Jednostek Samorządowych w Nowej Dębie. Wystartowali oni tylko w jednej konkurencji, a mianowicie w badmintonie.

W singlu mężczyzn w kategorii do 45 lat dziewiąte miejsce wywalczył Grzegorz Ordon, a na miejscu piętnastym uplasował się Rafał Lewandowski. Jak na debiutantów spisali się w tych prestiżowych zawodach całkiem przyzwoicie.

Znakomicie spisał się natomiast Adam Bunio, który w singlu w kategorii wiekowej powyżej 45 lat wywalczył pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Polski. Jest to już trzeci tytuł mistrzowski wywalczony w tym roku przez tego 54 – letniego szkoleniowca z Nowej Dęby i doskonały prezent z okazji 30 – lecia pracy trenerskiej, które będzie obchodził w grudniu tego roku.

W klasyfikacji drużynowej Miasto Nowa Dęba zostało sklasyfikowane na miejscu 18., mimo tego że zawodnicy wystąpili tylko w jednej konkurencji i było ich tylko trzech. Za rok powinno być dużo lepiej, ponieważ nowodębianie tym startem przetarli szlak na występy w latach następnych w pozostałych konkurencjach.

Na zdjęciu Adam Bunio w towarzystwie Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu d/s wspierania i promocji badmintona Posła Zbigniewa Dolaty z Gniezna.