Amatorski turniej siatkówki plażowej 2014 – relacja

1

Przy pięknej słonecznej pogodzie, w sobotę 23 sierpnia 2014 r., na basenie odkrytym odbył się Turniej siatkówki plażowej. Do turnieju zgłosiło się 8 dwuosobowych drużyn. Zespoły podzielone na dwie grupy rywalizowały do dwóch wygranych setów, do 15 punktów w secie.

Mecze sędziował trener KPS Nowa Dęba Mieczysław Szpunar. Turniej przygotował animator sportu SOSiR Wojciech Krzeszewski. Tradycyjnie już mecze stały na wysokim poziomie i często trzeci set musiał rozstrzygać o wyniku. Oprócz 6 drużyn z Nowej Dęby w turnieju wystąpiły pary z Tarnobrzega i Babicy.

DREAM TEAM – Paweł Zasadni, Przemysław Leszkowicz,

W grupie A pierwsze miejsce zajęła para Patrick Tomczyk i Grzegorz Janeczko. Miejsce drugie zdobyli Paweł Chwałek i Damian Mikoś. W grupie B triumfowali Paweł Wdowiak i Norbert Nowak, miejsce drugie zajęli Mateusz Klann i Paweł Szymański.

W meczu o trzecie miejsce drużyna DREWNA pewnie pokonała LISTOPAD TEAM w setach 15:10, 15:12. W finałowym spotkaniu, stojącym na bardzo dobrym poziomie, HAKUNA MATATA pokonała 15:11 i 15:9, drużynę MY TYLKO PO KIEŁBASĘ. Na zakończenie zawodnicy otrzymali pamiątkowe pucharu i dyplomy ufundowane przez SOSiR.Dziękuję za udział zawodnikom, publiczności za kibicowanie, sędziom i pracownikom SOSiR za przygotowanie turnieju.