BEGG NALP: Pierwsza kolejka rundy zimowej za nami

35

RELACJA Z PIERWSZEJ KOLEJKI BEGG NALP – ZIMA 2011

Rundę zimową Nowodębskiej Amatroskiej Ligi Piłkarskiej BEGG zainicjowało spotkanie pierwszoligowych drużyn PUB-u 79 i MEDIA TEL-u. Początek meczu należał do „barowiczów”. W 6 minucie Kalinowski (P79) miał szansę na zdobycie gola dla swojej drużyny jednak piłka przeleciała tuż obok bramki biało-czerwonych. 4 minuty później pierwszą bramkę w rundzie strzelił Michał Żmuda ustanawiając wynik do przerwy 1:0 dla ekipy PUB79.
Wyrównanie przyszło już w pierwszych sekundach drugiej odsłony spotkania (Milanowski 16″). Mimo wielu akcji wynik 1:1 utrzymywał się do ostatniej minuty spotkania kiedy to padł zwycięski gol dla Media Telu.

Największe zainteresowanie wzbudził drugi mecz wieczoru. Naprzeciwko siebie stanął DEZAMET (Mistrz Ligi) oraz FB DESIGN którego załoga deklarowała, że dołoży wszelkich starań by zdobyć pierwsze miejsce. Kolejnym smaczkiem podnoszącym emocje było przejście Andrzeja Dudziaka grającego dotychczas w DEZAMECIE do drużyny FBD. To właśnie Dudziak już w 9 minucie zdobył pierwszego gola potwierdzając tym samym, że jego transfer był dobrym zagraniem. W 20″ Paweł Adamczyk otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie i został zmuszony do opuszczenia boiska na 2 minuty. Tuż po powrocie na boisko przeprowadził skuteczną ofensywę zakończoną powiększeniem wyniku na 2:0. Trzecia i ostatnia bramka w tym spotkaniu padła po błędzie bramkarza Piotra Kunata który wyszedł na środek boiska i stracił piłkę. Wynik spotkania 3:0 dla FBD.

W kolejnym pojedynku BEGG NALP-u STREFA 11 przegrała z drużyna PIZZERIA NOVA 1:4. Początek spotkania był bardzo nerwowy, a piłka bardzo często lądowała poza linią boiska. Przełamanie gry nastąpiło w 12 minucie po celnym strzale zawodnika PIZZERII NOVA. Warto wspomnieć, że pod nazwą PIZZERII NOVA kryją się jedni z ulubieńców publiczności- zawodnicy TURBO BANDY. Rezultat spotkania świadczy o tym, że nie spoczęli na laurach i zamierzają powalczyć o najwyższe miejsca w lidze. Organizatorzy pragną poinformować, że ostateczny wynik tego spotkania zostanie podany po rozważeniu protestu jaki zamierzają złożyć zawodnicy Strefy11. Przyczyną protestu ma być udział większej liczby zawodników NOVEJ niż pozawalają na to ustalone zasady.

PIZZERIA NOVA

STREFA 11

W pierwszym meczu II ligi zmierzyły się załogi BRAK MI TCHU i PIZZERIA GIUFEPPE. Mimo zapału i woli walki drużynie Brak Mi Tchu brakowało nie tylko tchu ale i umiejętności wykończenia bądź co bądź bardzo w bardzo ciekawy sposób konstruowanych akcji. Wykorzystali to playerzy z GIUFEPPE pewnie wygrywając 4:0. Bramki dla PG zdobyli: Grzegorz Ordon, Mariusz Rozmus, Tomasz Sworst i Szymon Rębisz.

Kolejny mecz był starciem pomiędzy drużynami przyjezdnymi. W niebieskich strojach wystąpili znani publiczności z rundy jesiennej TRANS KOŁODZIEJE, którzy podejmowali nowy zespół o ciekawej nazwie EKIPA PAPY SMERFA. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli Kołodzieje, którzy już na początku spotkania zagwarantowali sobie przewagę po strzałach Bartmana (2″), Tomczyka (3″) i Dula (4″). W 22″ Marcin Bartman strzelił swoją drugą bramkę podwyższając rezultat do 4:0. Honorowego gola dla EKIPY PAPY SMERFA zdobył w 25 minucie Sławomir Paduch.

EKIPA PAPY SMERFA

TRANS KOŁODZIEJE

Ożywienie publiczności nastąpiło w ostatnim starciu „czarnych diabłów” z RESACO podejmujących grających w żółtych koszulkach gości z KORONY BOJANÓW. Zawodnicy RESACO byli znani publice z poprzedniej rundy. Większość z nich grała wówczas pod banderą FBD. Pierwsza bramka padła w 5 minucie meczu po strzale Andrzeja Hałki. Trzy minuty później gdy arbiter spotkania podyktował rzut karny Korona nie wykorzystała szansy na wyrównanie. W 14″ po mocnym strzale Kamila Procyka celnie dobija Hubert Adamczyk podwyższając wynik na 2:0. Kontaktowego gola w 18″ zdobył Grzegorz Lenart, jednak jeszcze w tej samej minucie kibice byli świadkami rewanżu Michała Gawła który po samotnym rajdzie zdobył kolejną bramkę dla Resaco. Dwie minuty później kolejna akcja Lenarta zakończyła się bramką i na tablicy pojawił się wynik 2:3. Gdy Gaweł zdobył bramkę na 2:4 wydawało się, że wynik tego spotkania jest już przesądzony. Jednak jak pokazały ostatnie minuty meczu dopóki piłka jest w grze wszystko się może zdarzyć. Po żołtej kartce dla Łukasza Winiarskiego za przetrzymanie piłki „czarne diałby” grały w osłabieniu. Wykorzystali to zawodnicy Korony którzy po składnych akcjach zdołali strzelić dwie bramki. Spotkanie zakończyło remisem 4:4.