Brązowy medal Mistrzostw Polski Katarzyny Wojciechowskiej

20

09/08/11r.

W dniach 6-7 sierpnia w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich w których Nową Dębę reprezentowały dwie zawodniczki Marcelina Serafin w kategorii młodziczek i Kasia Wojciechowska w kategorii Juniorek młodszych.

Kolejny sukces odnotowała Katarzyna Wojciechowska, która zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek młodszych. Jest to już piaty medal kategorii Mistrzostw Polski tej utalentowanej zawodniczki, która w przeszłości dwukrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski młodziczek. Brązowy medal jaki Kasia zdobyła w niedzielę jest dla niej wyjątkowo cenny bo zdobyty właściwie bez treningów, z których wykluczyła naszą zawodniczkę kontuzja kolana jakiej nabawiła się w czerwcu na Mistrzostwach Europy w Słowenii. Kasia wykazała się jednak niezwykłą wola walki i chociaż zemdlała po minięciu mety to w swoim piątym starcie w Mistrzostwach Polski po raz piaty stanęła na podium.Zwyciężyła Kamila Paluch ze Znicza Biłgoraj,zaś drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarza mistrzostw Halicza Ustrzyki Dolne Kamila Kobos.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Marcelina Serafin ,która w swoim debiucie w biegach górskich zajęła wysokie szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek.

Obok Mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Biegach Górskich, w których startowali również reprezentanci Ukrainy. Bardzo dobrze spisali się w nich najmłodsi reprezentanci naszego klubu.

Szymon Zięba pokonał o rok starszych rywali i zwyciężył w kategorii dzieci starszych na dystansie 1900 m, czwarte miejsce zajął Paweł Staszczak, zaś Michał Karkut był dziewiąty. Katarzyna Serafin zajęła w tej samej kategorii piąte miejsce wśród dziewcząt. Drugie miejsce w kategorii dzieci młodszych zdobyła Monika Serafin, zaś dziesiąte Filip Szałaj.

Wysokie lokaty naszych młodych zawodników sprawiły, że MKS Stal Nowa Dęba niespodziewanie zajął piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Już w sobotę Kasia i Marcelina wyjeżdżają na obóz sportowy nad morze do Rewala gdzie będą się przygotowywać do drugiej części sezonu, w której najważniejszymi startami będą dla Marceliny Mistrzostwa Polski Młodzików na stadionie, zaś dla Kasi Mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie.