Bumar i Dezamet podpisały umowę licencyjną ze ZVS holding

22

9 grudnia w Novej Dubnicy na Słowacji spółki Bumar i Dezamet podpisały umowę licencyjną ze słowackim ZVS holding na wdrożenie do produkcji amunicji 155 mm odłamkowo- burzącej o wydłużonym zasięgu i z gazogeneratorem spełniającej wymogi NATO. W realizacji umowy wezmą udział spółki z Grupy Bumar , rolę integratora pełnią Zakłady Metalowe DEZAMET S.A.

\”Możliwość produkcji tego typu amunicji artyleryjskiej przez polski przemysł obronny uniezależnia Polskę od dostaw amunicji z zagranicy oraz stwarza szansę nas rozszerzenie eksportu o państwa stosujące sprzęt artyleryjski 155 mm” podkreślił Edward E. Nowak, Prezes Zarządu Bumaru.

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Dzięki nowej umowie polski przemysł zbrojeniowy rozszerzy swój asortyment dostaw i zwiększy wartość sprzedaży swoich produktów. Podpisanie Umowy Licencyjnej wieńczy wieloletni okres działań marketingowych, uzgodnień, badań i pomyślnie zakończonych testów amunicji na haubicy KRAB.

Jak zgodnie zadeklarowali prezesi firm, które podpisały umowę – umowa może być ona początkiem współpracy handlowej w eksporcie amunicji oraz początkiem stałej współpracy technologiczno-produkcyjnej.

Polskie firmy amunicyjne współpracowały ze słowackim ZVS holding od kilku lat w zakresie handlowym.

ZSV holding (z siedzibą w Novej Dubnicy, Słowacja) produkuje amunicję dużego kalibru, rakiety 122 mm, amunicję średniego i małego kalibru oraz myśliwską, zatrudnia 800 osób. 50% udziałów w holdingu posiada rząd Słowacji, pozostałe udziały należą do menadżerów spółki.

Źródło: BUMAR.COM

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

22 KOMENTARZE

 1. Fajna amunicja.Oby ten projekt [b]wypalił[/b] a co niektórym da na globie popalić![color=#ff0000]not peace / make war![/color]
  Lennon się gapi na N.D.!:)

  0
 2. widać jak sie znasz znawca z ciebie pierwsza klasa do MONu z takimi mądrymi, niech kieruja armia… A na serio, to to dzalo elektromagnetycze to jak na razie tylko "bajer" i nie jest jeszcze tak małe by moglo sie postawic je na podwoziu. A artyleria jest nadal potrzebna, bo bez wsparcia artylerii mało zdziałasz.

  0
 3. #15 Artyleria?? Wolne żarty!
  Podaj przykład użycia tej broni , – w ohydnym zdaniu – 'teatr wojenny współcześnie'' … [b][color=#ff3300]Tylko flota powietrzna,TYLKO…[/color][/b]
  Bo bez wsparcia lotnictwa mało zdziałasz.
  ''Armaty'' dawno odeszły do lamusa ,jak i offset USA dla wiernego sojusznika Pl…

  0
 4. Chętnie przytoczę ci kilka przykładów, oczywiście lotnictwo tez jest potrzebne ale w niektórych warunkach niemożliwe. Afganistan, prawie każdy sojusznik ma tak artylerię (my mamy Dany), lotnictwo potrzebuje czasu a artyleria może odrazu działać. Irak- operacja Iraqi Freedom tutaj Artyleria odegrała ogromne znaczenie, również amunicja precyzyja. Gruzja, Korea, itp itp mogę ci wymieniać i wymieniać. Armaty nie przeszły do lamusa bo ciągle sie je unowocześnia, min. amunicję z gazogeneratorami o zwiększonym zasięgu, niektóre mogą osiągać zasięg 70 km. Oczywiscie nie mówię że artyleria wypiera lotnictwo (lol) tylko że dalej jest bardzo ważnym wlementem wsparcia piechoty.

  0
 5. myślisz że gdyby artyleria odchodziłaby do lamusa to amerykanie modernizowaliby swoje 600-700 Paladinów? Czy kupywalibyśmy Nowoczesne Kraby? A Niemcy PzH-2000? Tu sypie się twoja "teoria".

  0
 6. Nareszcie merytoryczny komentarz!
  chooy – będąc ''satrapą'' – inwestycję pchnął bym w ''zdominowanie nieba'' – za wszelką cenę….

  0
 7. masz racje nieba też trzeba bronić, w końcu gdy traci się kontrolę nad niebem zwycięstwo sie oddala- przykład 2 wojna w zatoce. Niestety nasze 48 F-16 to niewiele, ale wg. polityków to moze być i wunderwaffe… pozdro!

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here