Chodnik do cmentarza w Alfredówce

25

06.09.2012r.


Od kilku lat trwa, prowadzony przez naszą gminę, proces budowy chodnika od mostu na rzece Dęba w stronę cmentarza w Alfredówce przy drodze powiatowej. W tym roku prace były prowadzone na odcinku 520 m.

Chodnik posiada szerokość 1,5 m. Na zjazdach na posesje położona została kostka brukowa o grubości 8 cm, przy ścianie lasu wykonano odwodnienie w postaci rowu odparowującego. Wartość prac wyniosła 165 tys. zł.

Dodać należy, że w poprzednich latach sołectwo wspierało tę inwestycję środkami z funduszu sołeckiego. Zadanie to, realizowane przez gminę, jest rozliczane z powiatem w proporcjach 50%/50%. W tym roku prace o podobnej wartości powiat zrealizuje poprzez przebudowę chodnika przy ul. Kolejowej w Nowej Dębie.

UMiG

0

25 KOMENTARZE

 1. Jak cie czytam człowieku to mi cię żal. Brak zasad polskiej pisowni. Wpisy nie na temat. Obrażanie innych. Ciągłe jątrzenie. Czy masz jakiś problem ze swoją osobowością ? Słuchaj …. jeżeli tak nie wstydź się przyznać. My to zrozumiemy. Tu nie ma "debili" tu jest wielu inteligentnych i myślących ludzi. Nie bój się – piszę ci – bo to nie wstyd przyznać się do choroby. Wstyd jest w niej tkwić i udawać, że jest w porządku. Osobo "wesolo mi" my ci pomożemy. My jesteśmy tu po to, aby ci pokazać, że wiele rzeczy to tylko twoje urojenia, czyli w sumie choroba. Nie bój się – proszę cię o to – bo i "turkusie" zaczynają się o ciebie martwić. Z pozdrowieniami zwolennik Ratusików i redaktorów INFO.

  0
 2. Chodnik i tak powstał dzięki Powiatowi. Ile trzeba było prosić żeby gmina dołożyła. Mieszkańcy Alfredówki dobrze to pamiętają.

  0
 3. Do 2 i 5 a mozecie mnie przy tej pomocy pocalowac w kiszke stolcowa najlepiej wezykiem od gory do dolu a widzac jajka wiec i tam mnie cmoknac mozecie ale prosze delikatnie bo mam laskotki:|

  0
 4. [quote]Od kilku lat trwa, prowadzony przez naszą gminę, proces budowy chodnika od mostu na rzece Dęba w stronę cmentarza w Alfredówce przy drodze powiatowej.[/quote]

  No tak, proces jak to proces musi trwać. Jestem wielce ciekawy w jaki sposób odniesie się do tego a zarazem co ta ks Isakowicz-Zaleski??? Chciałbym również wiedzieć co wie i czy zajmuję się dalej sprawą rzeźni wołowińskiej.

  0
 5. Ludzie, weźcie już przestańcie z tymi spamującymi tekstami typu gościu nr 1 "Wesoło mi".
  Lubie czytać czyjeś opinie na temat artykułu ale takie jak powyższy wnoszą tylko trochę zepsutej krwi do obiegu i nic więcej.
  Koniec zawistnicy!

  0
 6. (cholera mam nadzieję,że nie spamuję..)
  Chodzi mi wyłącznie o [quote]na rzece Dęba[/quote] To taka Rzeka płynie w Alf.?:|

  0
 7. [quote]takie jak powyższy wnoszą tylko trochę zepsutej krwi do obiegu i nic więcej.[/quote]
  Ja tylko księdza na ołtarze chciałem wynieść, ale sam nie dam rady!

  0
 8. do @2 Pouczasz naszego, portalowego wesołka a sam błędy popełniasz.W jątrzeniu zaś nasz wesołek bierze przykład z ratusikowych mistrzów.Jak na razie to przegrywa z owymi mistrzami.Jesteście od niego o niebo lepsi w jątrzeniu i intrygach.
  Pozdrawiam i obie strony

  0
 9. T o nie jest jatrzenie WESOLKA, to jest wysmiewanie nieudolnego redaktora i UBLIZANIE ratuszowych P.Ordonowi,P FLISOWI ,P. MROCZEK ,.P SARAFINOWI i w odpowiedzi do # 2 dobrze im odpalil za robienie z niego wariata bo tak robili komunisci jezeli byl im ktos nie wygodny

  0
 10. wielce kompetentny i dziennikarski radny ostapko zapomniał dopisać tu jakąś szpilę dla burmistrza: typu tarnowska wola ma chodnik a w mieście nie ma….

  0
 11. Dlaczego nic w artykule nie ma na Burmistrza, przecież najlepiej jest pisać pierdoły i w nich ubliżać innym. Porażka Panie redaktorze ! Porażka!!!

  0
 12. zabrakło w tym tekście oklasków dla burmistrz ordona jak to w pocie czoła niemalże od świtu do nocy "tymi rencami" prawie że osobobiście z poziomicą i łopatą w "rence" budował ten chodnik. że to wszystko jego zasługa, że w Dębie jest najlepiej na świecie, że lepiej być nie może, głosujcie na mnie Wiesława bo jestem światłem i życiem… Dlaczego tego nie ma? Coś się urzędniki nie spisoły.

  0
 13. To dodam przepis na zupę z szczawiu= otóż – bierzesz garnek ,woda. i palnik
  i podpalasz – 'bulgoce'' w kotle ( I dodajesz posty internautów z obu przeciwstawnych obozów) Mieszasz,mieszasz ,zupa ''bulgoce'' i …
  i jak ma to smakować skoro się ''nie przegryzą''?? Weźcie się w garść i miast **** – punktować! Co jest nieprawdą – wykazać! Co jest nadużyciem -piętnować!.
  Pieski szczekają tych,ku*wa tamtych.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here