Ciąg dalszy sporu o podwórko

21

Po publikacji w naszym serwisie materiału „Wojna o podwórko” zwróciła się do nas Pani, która zidentyfikowała się na filmie. Jej zdaniem obraz ten jest zmanipulowany.

Pani Henryka (nazwisko do wiadomości redakcji) przed odejściem na emeryturę pracowała w urzędzie miasta. Jej Zdzisław mąż ma orzeczenie o niepełnosprawności. Oboje są już w podeszłym wieku i pragną ciszy i spokoju:
Tłuką się na deskorolkach, kopią piłką po samochodach i bloku– mówi. –Rozumiem, że dzieci mają prawo się bawić pod blokiem ale nie wolno niszczyć cudzej własności -dodaje. W tej sprawie kierowała pisma do Straży Miejskiej oraz wielokrotnie dzwoniła na policje.

Nagranie które krąży po internecie obejrzała podczas dzisiejszej wizyty u burmistrza u którego prosiła o zajęcie się sprawą. – To nagranie jest zmanipulowane. Dlaczego nie nagrał jak mnie obrażają, wyzywają, pokazują wulgarne gesty, przeklinają mnie?– pyta z łzami w oczach. –Małe dzieci niech się bawią, niech odbijają piłką, wiadomo, że one nie mają tej siły uderzenia i krzywdy nikomu nie zrobią, niczego nie zniszczą, ale te starsze mogą iść na Orlika albo na stadion.

Po wizycie w Urzędzie Pani Henryka postanowiła zadzwonić do INFO i ustosunkować się do krążącego po sieci nagrania. Zaprosiła nas do siebie do mieszkania by wraz z sąsiadkami opowiedzieć o sytuacji. Zdaniem seniorów autor obrazu (jej sąsiad) celowo nagrał tendencyjny film by oszkalować ją i jej męża. – Nigdy nie powiedziałam, że dzieci są głupie. Prosiłam, żeby nie kopały piłki po wywieszonej bieliźnie czy przyblokowych ogródkach.

Według relacji Pani Henryki burmistrz Wiesław Ordon zapewnił, że w rejonie ulicy Krasickiego, 1 Maja i Jana Pawła II będą wzmożone patrole Straży Miejskiej. Jednak czy to rozwiąże spory pokoleniowe?

/rek

0

21 KOMENTARZE

 1. Brawo panie burmistrzu właśnie na takie decyzje czekałem i oto są .Teraz się zacznie ,straż goni biedne dzieci na osiedlu bo grają w piłę i lu go pałą tego sześciolatka .i Kasi z 2c mandat i na glebę nogi szeroko . Daliście się zwariować myślę że sami strażnicy zbojkotują taki rozkaz .
  Ta kobieta może nie wie że mamy inne lata i nie mieszka w TW ani HK i starych majtek nie wiesza się i taki strażnik pierwszej mam nadzieję da mandat .Panie Burmistrzu zawiodłeś mnie kolego a już byłem za .
  Panie Marku proszę zawiadomić rzecznika praw dziecka że u nas szykanuje się dzieci nasyła straż miejską i zabrania się im bawić .Powiadomię Uziela jakie to polecenia dał straży Miejskiej Burmistrz Nowej Dęby
  Panie Marku czy zechciałby Pan napisać jak straż egzekwuje polecenia Pana Ordona .
  Burmistrz Nowej Dęby .:@

  0
 2. Przecież to SKANDAL ! Dzieciaki biegają za piłką, jeżdżą na deskorolkach kto to widział ! Normalne dzieci w tym wieku powinny pić piwo, siedzieć na klatkach i włóczyć się po nocach z nożami ! Jestem zwolennikiem likwidacji placów zabaw i zabierania piłek ! Dilerzy muszą mieć nowych klientów !

  0
 3. [size=16]Ale sie kojot zapienił….Zaraz zacznie gdakać ze złości….Ciekawe tylko dlaczego wyręcza się innymi ( w tym wypadku panem Ostapko) do załatwienia swoich problemów. No i burmistrza ma za kolegę..no no, coraz więcej się dowiadujemy o kogucie, znaczy sie -kojocie[/size]

  0
 4. Panie Burmistrzu niech Pan nie zwraca uwagi na to co pisze etatowy "komentator" Don Quijote-Idijote. Uzielem Pana straszy – buchcha,ale się uśmiałem. A jeżeli chodzi o jego głos na wyborach to proszę się tym nie przejmować, moja rodzina = 5 głosów.

  0
 5. Pani Henryko popieram pani działania, trzeba zrobić porzadek z tymi "grzecznymi" przeklinającymi chłopcami. A zabawa tego "tausia" ze swoimi dziećmi polega na wychylaniu od czasu do czasu swojej dużej głowy przez okno.
  Pozdrawiam – Stenia

  '

  0
 6. tal tylko Szanowna Pani Henryka zapomniała, że miała dzieci w tym samym wieku i wówczas jej nie przeszkadzało, że ….krzyczą, biegają, grają w piłkę…… LUDZIE TO NIE JEST PARK KRAJOBRAZOWY…. to może faktycznie dajmy dzieciom po 5 zeta na flaszkę coby morde obili np.PANI FRANI.

  0
 7. …..Lasowiacy, Lesioki – jedna z nielicznych grup zamieszkujących ziemie polskie…… Wzajemne przenikanie różnorodnych kultur doprowadziło do powstania odrębnej, [b][u]różniącej się od sąsiadów [/u][/b]społeczności……. (źródło WIKIPEDIA) BARDZO RÓŻNIĄCEJ SIĘ OD SĄSIADÓW NORMALNI LUDZIE szukają normalnych zajęć a nie jak ta BABA, byle tylko DZIECKU ZASZKODZIĆ BO JEJ ZA GŁOŚNO.

  0
 8. Za niedługo burmistrz zatrudni oddział USMC aby strzelali do dzieci bawiących się na placach zabaw. Moim zdaniem to są uroki miasteczka.

  0
 9. Taki Burmistrz jak jego wyborcy i odwrotnie .Poziom idygo .
  I pytam Was dzieci ? Jeżeli we wszystkię knajpy w okolicy mpeg itp .opanowały hordy pijane ludy z okolicznych wiosek to gdzie spędzacie wieczory lasowiacki narodzie:|na trzepaku hi hi babka i straż was pogoni;)

  0
 10. Zawsze można wyprowadzić problem na zewnątrz (odsunąć od dzieci, rodziców i niezadowolonych z tego, że człowiek nie rodzi się emerytem) i zbudować plac zabaw z boiskiem z prawdziwego zdarzenia. Z zabezpieczeniami, ogrodzeniem.
  Ale sznurki z bielizną – cudowne. Warto odwiedzić ND czasem dla tego widoku;-)

  0
 11. Pani która w stary Lasowiacki sposób suszy bieliznę podaję sposób na pozbycie się żółtych kresek na kalesonach i ewentualnych plam po piłce dzieci sąsiada .Polej kobieto ludwikiem i niech poleży zaprać ręcznie i na słoneczko przed blok .
  Czy ktoś z czytelników ma jakieś sprawdzone sposoby dla pani która kocha dzieci z podwórka ?
  :@

  0
 12. ja mam sposób na dzieci …… wyprowadzam swojego kochanego pieseczka (jest cudowny i miły – tak na marginesie) do piaskownicy ….. następnie pozwalam się mu tam ZESRAĆ (ale tak zdrowo, aby mój piesunio-curunio dobrze oczyścił swoje kiszecki)….. czekam, aż WYPRÓŻNI się do końca po czym jeszcze wrzucę jakieś szkło lub śmiecia coby było na dzieci i mam spokój na jakiś czas….. no chyba, że jakiś bezczelny zwróci mi uwagę … to zaraz zawiadamiam Urząd Miasta i mam znowu z głowy…. DOBRY SPOSÓB NIEPRAWDAŻ.

  0
 13. [b]aha zapomniałam dodać[/b]……………..oczywiście mówię moim sąsiadkom, że……… to "NIE MOŻE BYĆ", ………."ŻEBY PIASKOWNICA PRZY BLOKU"…… i……. "KTO TO WIDZIAŁ DZIECI W PIASKOWNICY"……. "TOŻ TO NIEWYOBRAŻALNE" …. "DZIECI POWINNY SIEDZIEĆ W OBOZACH" (z tym już pojechałam ale coś koło tego)…………….. i tak tworzę PIJAR ….jakoby wszystko wina dzieci i [b]"TRZA TĄ WSTRĘTNĄ KUWETĘ ZWANĄ PIASKOWNICĄ ZLIKWIDOWAĆ"[/b]…….. gdyż mój [b]piesunio-curunio [/b]nie może siedzieć w tak dużej miseczce, bo co gorsza przeziębi sobie stópki…A PRZECA ZWIERZATKA WAŻNIEJSZE OD JAKICHŚ TAM BACHORÓW….. oczywiście KUWETĘ z PIASKOWNICY ROBIĘ SAMA, ale i tak zwalam na dzieci ………..dobre NIE ? i co wy na to

  0
 14. Ach jakie miłe te tercjanki księdza proboszcza w myśl 'szanuj bliźniego swojego jak siebie samego' ah pięknie.
  Proponuję wydzielić np. jedno z osiedli i wywieść tam wszystkie osoby które uważają, że małe dzieci przeszkadzają, niech sobie tam żyją ot taka utopia: 'kościół, plebania, sklepik z dewocjonaliami, apteka i ławki co 2 metry.
  Tylko nie wyjeżdżać mi tu że to drugie getto, bo przecież Ci ludzi świetnie by się czuli tam ot, cisza spokój.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here