Dagmara ze złotym medalem a Sylwia tuż za podium na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

2

W dniach 13-15 lipca we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży będąca Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. OOM z powodzeniem startowali reprezentacji sekcji lekkiej atletyki MKS-STAL Nowa Dęba zajmując następujące miejsca: złoty medal w sztafecie 4 x 400 m zdobyła Dagmara Gładysz, która za zgodą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki otrzymała zgodę na reprezentowanie KKS-Victoria Stalowa Wola, ze względu na wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów Oliwi Pakuły – Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w biegu na 400 m. Zawodniczki KKS ,,Victoria” biegły w następującym składzie: Dagmara Gładysz, Karolina Cuber, Aleksandra Barszcz i Angelika Sarna, 2 miejsce w tym biegu zajęła sztafeta MKS-MOSM Bytom a 3 miejsce UKS Temp5 Przemyśl. W biegu na 2000 m z przeszkodami z powodzeniem startowały Sylwia Bąba zajmując najbardziej nie lubiane przez sportowców 4 miejsce tuż za podium , z bardzo dobrym czasem – 7,10,64 poprawiając swój rekord życiowy o 15 sek. A jej koleżanka klubowa Marianna Mangione z czasem 7,54,06 zajęła 19 miejsce. W biegu na 800 m Arkadiusz Urbaniak zajął 4 miejsce, awansując do finału ,,A” z czasem 1,55,08. Niestety po eliminacjach Arek zachorował na Ospę i to było powodem słabszego występu w finale ,,A” gdzie ostatecznie zajął 8 miejsce w czasie 1,59,52. Warto podkreślić że złoty medal w sztafecie 4 x 100 m zdobyła wychowanka MKS-STAL Nowa Dęba która otrzymała zwolnienie na czasowe na okres nauki w szkole średniej do CWKS ,,Resovia” Aleksandra Gul. Sztafeta ,,Resovii” zwyciężyła w następującym składzie: Aleksandra Gul, Karolina Tłuczek, Nikola Ignasiak i Karolina Śledziona.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.