Derby dla Stali Nowa Dęba. Wygrana w Kolbuszowej 2-0

4

Kolbuszowianka Kolbuszowa przegrała w derbowym spotkaniu ze Stalą Nowa Dęba 0-2. Sobotnie starcie było zaległym meczem 12. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Od początku spotkania na boisku widać było ogromne zaangażowanie. Dla obydwu drużyn było to bardzo ważne derbowe spotkanie. Konfrontacje pomiędzy Kolbuszowianką a Stalą Nowa Dęba od zawsze słyną zresztą z zaciętości, nikt tu nie miał zamiaru oszczędzać sił.Do szatni w lepszych nastrojach zeszli piłkarze z Nowej Dęby. To oni pod koniec pierwszej części spotkania zdobyli bramkę dającą prowadzenie. Autorem trafienia był Kamil Rębisz.

W drugiej połowie Kolbuszowianka niesiona dopingiem kibiców starała się zdobyć wyrównującego gola. Kilka dogodnych sytuacji ostatecznie nie wpłynęło jednak na zmianę wyniku.

Stal Nowa Dęba tego dnia atakowała z większym impetem i to ona po raz drugi odnalazła drogę do bramki rywala. W 76. minucie do piłki dopadł Wojciech Dudek i bez skrupułów pokonał bramkarza gospodarzy.

Kolbuszowianka, pomimo atutu gry na własnym stadionie, ostatecznie musiała przełknąć gorycz porażki. Stal Nowa Dęba zwyciężając w derbowym spotkaniu zapisała na swoim koncie czwartą wygraną z rzędu.

KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA – STAL NOWA DĘBA  0-2  (0-1)

0-1 Kamil Rębisz (45)

0-2 Wojciech Dudek (76)

Kolbuszowianka Kolbuszowa: Kozioł – Płoch, Szydło, Mokrzycki (47. D. Fryc), Skowron, Paśko (65. Guzior), B. Fryc (59. Zaskalski), Saj (75. Nowak), Dec, Dziedzic (75. Dziewit), Korab

Stal Nowa Dęba: Tomczyk – Karnat (90. Domagała), Dudek, Wydro, Hynowski, Milanowski, Sz. Serafin, Rębisz (85. Kotrych), Diektiarenko, K. Serafin (75. Durlak), Wilk (88. Szypuła)

Sędziował: Marek Cyrek (Rzeszów). Żółta kartka: Dudek

Źródło: podkarpacielive.pl