Dobry start rundy rewanżowej naszych piłkarzy

8

23-04-2013

Sporo emocji dostarczyły nasze drużyny kibicom w swoich pierwszych meczach rundy rewanżowej sezonu 2012/13. Zarówno drużyna seniorów jak i juniorzy zdobyli bardzo cenne punkty z wymagającymi przeciwnikami.

W związku z tym, iż to pogoda dyktowała warunki na początku obecnej rundy, zamiast beniaminków, których mieliśmy w pierwszych kolejkach na \”dzień dobry\” przyszło nam grać z solidnie wzmocnionym Cosmosem Nowotaniec. Wszyscy mieliśmy obawy jak będzie wyglądała Stal bowiem to dopiero pierwszy mecz po zimie na boisku trawiastym.

Obawy były jak najbardziej słuszne bo już po kilku minutach było pewne, że ze względu na kiepski stan boiska po zimie nie obejrzymy porywającego widowiska obfitującego w sztuczki i piękne akcje, a o zwycięstwie może zdecydować przypadek lub szczęście. Większym zaangażowaniem wykazali się jednak piłkarze Stali, którzy wydarli korzystny wynik graczom Cosmosu w samej końcówce Spotkania.

Pierwsza bramka padła w końcówce pierwszej połowy a gola dającego prowadzenie gościom z Nowotańca strzelił Piotr Spaliński.
Po przerwie Stalowcy ruszyli do odrabiania strat. Stan meczu wyrównał wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Dariusz Gąsiorowski, wykorzystując dobre zgranie Bartosza Schlage. Kilka minut później niestety boisku opuścić musiał Mariusz Rożnowski, który otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grający w osłabieniu podopieczni Młynarczyka zdołali wyjść na prowadzenie w końcówce spotkania, nie oddając go już rywalowi. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył znakomicie grający tego dnia Bartosz Schlage.

STAL NOWA DĘBA – COSMOS NOWOTANIEC 2-1 (0-1)

Bramki:
0 – 1 Spaliński 43
1 – 1 Gąsiorowski 70
2 – 1 Schlage 88

Stal: A. Kotrych – Kowal, Dudziak, Dudek, Wydro – Diektiarenko (10. K. Serafin), Milanowski (46. Nowak), Rożnowski, S. Serafin, Marek (40. Gąsiorowski) – Schlage

Cosmos: Ciołek – Podgórski (70. Kłodowski), Śmietana, Jęczkowski, Badowicz (56. Majka) – S. Pluskwik, Gołda, Laskowski, D. Mikulec (70. K. Mikulec) – Zarzyka, Spaliński (82. Szatkowski)

Sędziował: Tomasz Szewczyk z Dębicy.
Żółte kartki: Schlage, Rożnowski – Badowicz, Mikulec.
Czerwona kartka: Mariusz Rożnowski (78, druga żółta).
Widzów: 300

Tego samego dnia bardzo ważny punkt zdobyli juniorzy starsi, którzy pod wodzą Grzegorza Byrki zremisowali na własnym boisku z wyżej notowanym zespołem Czuwaju Przemyśl 1 – 1. Bramka dającą bardzo cenny punkt padła w samej końcówce spotkania z rzutu karnego, a jej autorem był Kajetan Horodeński.

Swój mecz wygrali również podopieczni Andrzeja Majdańskiego. Juniorzy młodsi okazali się zdecydowanie lepsi od zawodników z Przemyśla pokonując ich 3 – 1.

Gratulujemy trenerom i zawodnikom udanego startu rozgrywek.