DRUGA MŁODOŚĆ SAGITTARIUSA

34

2013-09-22

Marek Ostapko, INFONOWADEBA: Od pierwszego wspólnego koncertu po latach jaki zagraliście w grudniu 2011 roku w Nowej Dębie sława Sagittariusa coraz bardziej promienieje. Przedstaw naszym czytelnikom co się wydarzyło od tamtego momentu?

Robert Lubera, SAGITTARIUS: Nie zakładałem takiego rozwoju wydarzeń. Miał to być koncert jednorazowy. Nie spodziewałem się także takiego przyjęcia na koncercie w Nowej Dębie. To było dla nas duże i miłe zaskoczenie. Zrozumieliśmy że Sagittarius nie musi funkcjonować tylko w czasie przeszłym. Nadal jesteśmy w stanie grać dobrze i dawać ludziom radość naszą muzyką.

Mój czas był wtedy zaplanowany inaczej w związku z innymi projektami które realizuje, musiałem więc tą nową sytuację wziąć pod uwagę. Teraz nasza działalność koncertowa wyraźnie się ożywiła i trwa proces przywracania Sagittariusowi miejsca na rynku muzycznym. Nagraliśmy piosenkę \”Boczny tor\” do której realizujemy właśnie teledysk. Jednocześnie koncertujemy i właściwie każdy koncert powoduje kolejne zaproszenia.Także wypełniamy już terminy na przyszły rok.


Kwiecień 2013. Koncert poświęcony Tadeuszowi Nalepie (Rzeszów ul. 3-go Maja)

Jakie są dalsze plany zespołu?

Plany oczywiście nagraniowo koncertowe. Nie wykluczamy także nowych piosenek. Dla nas największą frajdą jest to że gramy i po latach odżyły nasze przyjacielski relacje. Uważam że to oprócz samej muzyki jest największą siłą tego zespołu. Nasza działalność nie jest zdeterminowana chęcią zrobienia wielkiej kariery. Dzielimy się po prostu naszą muzyką i radością z jej wykonywania i jak już mieliśmy okazję doświadczyć to podoba się publiczności wszędzie gdzie się pojawiamy.


Sandomierz 2013

A marzenia, aspiracje?

Marzenia…Chciałbym pojechać z chłopakami na trasę dookoła świata i zagrać koncert na corocznym spotkaniu mieszkańców Nowej Dęby w Nowym Jorku, a do tego płyta Sgittariusa w wielomilionowym nakładzie dostępna na całym świecie z której częś dochodów przeznaczyłbym na wprowadzenie Stali Nowa Dęba do Ligi Mistrzów!


Fani z Nowej Dęby wraz z zespołem po koncercie w Sandomierzu

34 KOMENTARZE

 1. [b]zawsze musicie wiochę odstawiać na forum? Nie wiem czy dom dziecka was wychował, czy też ulica, ale nawet w Rozalinie sie śmieją że takiej wiochy ja Nowa Dęba to nawet oni nie mają. [/b]

 2. Ostapko to żyd ukraiński. Każdy to wie, ale jakieście sobie wybrali tak mieć będziecie. Tylko czekać jak nastąpi nowodębka " nocna zmiana". Należy poętać że nie ważne kto głosuje ale kto liczy głosy.

 3. Sagitarius to zespół, więc dlaczego Lubera zawsze się wypowiada? Reszta się wstydzi czy tylko Pan L ma parcie na szkło. Ps. Paprot to najbardziej pracowity i uczciwy gitarzysta. Zawsze oddaje na czas.

 4. Opowiem kilka okolicznościowych kawałów:

  "Lasowiak poleciał w kosmos. Czuje się jak w domu: ciemno i zimno. Ale w kosmosie nie ma zimnioków. Jest tylko wielki smutek, halucynacje i śmierć z niedożywienia."

 5. "Rosyjski gangster spotyka Lasowiaka i powiada: "Rzucę monetą i jak będzie reszka wygrasz zimnioka, jak orzeł, przegrasz zimnioka", na co chłop "Ale ja nie mam zimnioka" – "To oddasz życie". Szczęśliwy dzień dla Lasowiaka! Konkurs, w którym można tylko wygrać. Ale mafii nie ma, dawno wytępiona przez Politbiuro, to tylko halucynacje z niedożywienia."

 6. Jaki jest szczyt bezczelności u Lasowiaków ? Założyć związki zawodowe w JEDNOOSOBOWEJ firmie i domagać się od właściciela firmy podwyżki :)

 7. A skąd ma wracać? Do Izraela po nauki Tory pojechał czy jak gojów z własności skubać? Garbate nosy już się cieszą że powolutku, pomalutku, już za Podkarpacie się wzieli.

 8. Abstrahując od co niektórych treści – użytkowników o nazistowskich umysłach -dziewuszka na ostatniej fotce :)Górny rząd ,pierwsza z prawej piękna uroda , jak na dodatek nie tłumok (tłumoki raczej nie są groupies "bliźniąt") to ktoś będzie miał radość budzić się obok Niej :D
  W odpowiednim czasie :)
  Do #7 Świetne !! :D

 9. 2 komentarze z 25 na temat artykułu, gratuluję poziomu.

  Wyjechałem z Nowej Dęby parę lat temu. Rozmawiając ze starymi znajomymi, którzy w tym uroczym miasteczku zostali, słyszę swoje myśli i obawy- że poziom intelektualny drastycznie się zaniża. Ludzie kreatywni często bezpowrotnie wyjeżdżają, a coraz większy odsetek stanowi tzw. barachło, bezmyślna masa wiecznie narzekających dekadentów, której jedyną radość sprawia czyjś upadek, niepowodzenie. Której jedynym celem życia jest konsumować. Tylko oni, niczego nie robiąc i nie tworząc, nie popełniają błędów. Zza anonimowej maski internetu mogą wylewać całą swą gorycz życia.
  A być może się mylę i za tymi wypowiedziami stoi ktoś, dla kogo Pan M. Ostapko jest zagrożeniem, ktoś dla kogo stanowi konkurencję, którą trzeba zniszczyć wszelkimi metodami. Chociażby pisząc publicznie oszczerstwa. Niezależnie od tego, czy prawdziwe, czy nie, w końcu (powtarzane po stokroć) trafią do ludzi (stara metoda mediów). W dobie internetu przecież nie bierze się odpowiedzialności za swe słowa.
  Na zakończenie polecam piosenkę:
  http://www.youtube.com/watch?v=Yq-rtaZFVGE

 10. [quote] #26 | Obi Van Kenobi dnia 09/25/2013 22:33
  2 komentarze z 25 na temat artykułu, gratuluję poziomu.[/quote]
  [b]Jedno barachło wyjechało,w osobie tegoż Obi cóś tam .;.Chwała Ci P anie Boże za to.Oby więcej takich dekadentów sądzących że nasza pipidówka chyli się ku upadkowi było więcej.Zostaną ci,którym dobro naszego grajdoła jest najwyższą wartością.Sagittarius usiłuje się promować naszym kosztem,kosztem naszej mieściny.Dla zdrajców pokroju Obi cóś tam i temu podobnych to tylko ..szafot :( [/b]

 11. O wilku mowa ^
  Promo to najukochańsza PARTITA – to jego miasto.. USIŁOWAŁA.
  Moim skromnym zdaniem Obi ma rację – niestety.
  Jest takie doskonale pasujące rosyjskie powiedzenie,które idealnie oddaje stan umysłowy i finansowy mieszkańców (w masie) N.D. –
  [color=#cc0000]" Jeszcze płynę choć kra nad mną zamarza.."[/color]

 12. @28 [quote] coraz większy odsetek stanowi tzw. barachło[/quote]
  Jeśli się "poczuwasz" – to wcale się nie dziwie Oburzeniu.:|
  Na osłodę zobacz jak sobie radzi Obi (sorry Obi – to gruuby żart!) jako Odjechał z Nowej Dęby -[url]https://www.youtube.com/watch?v=3_0d01XbXg0&list=UUflKJMyrnJNuD4eEvs9-5CA[/url]

 13. Widzę sporo racji w tym co naskrobał Obi :)
  Na szczęście nie do końca tak jest bo nadal zostało sporo ludzi kreatywnych.
  – Nie widać ich na info?
  – Widocznie szkoda im czasu na pierdoły ;)
  Powodzenia i więcej optymizmu

 14. Obi, kto sieje wiatr zbiera burzę :) Pan M. Ostapko sam sobie zgotował ten los tworząc ten brukowy portal i pisząc odpowiednio agresywne komentarze. Kto wtajemniczony to wie o co chodzi.

 15. Cieszę się, że słowo "barachło" oderwało czytelników od nad wymiar ciekawego rozprawiania na temat czyjegoś napletka, a nawet udało się usłyszeć w komentarzach nazwę zespołu, o którym jest artykuł.

  [b][b]do #28:[/b][/b]
  "[quote]Dla zdrajców pokroju Obi[/quote]"
  Czy ktoś mówiący o tym co złe jest zdrajcą? W takim razie Piłsudski (jako jeden z wielu przykładów) także był zdrajcą. Zerknij:
  http://deser.pl/deser/1,84842,9583337,Pilsudski_wsciekly_na_konstytucje_,,ga,,3.html
  http://deser.pl/deser/1,84842,9583337,Marszalek_po_raz_kolejny_wsciekly_na_rodakow_,,ga,,11.html
  Pamiętaj ponadto, że gdy ktoś ubolewa nad czymś, oznacza to, że szkoda mu tego, czyli, że zależy lub zależało mu na tym. Ten natomiast, który nie mówi nic, [u]może[/u] mieć wszystko gdzieś. Sam oceń, który z tych dwóch może być ewentualnym (cytuję) "zdrajcą". Choć osobiście uważam, że to zbyt mocne słowo, ale to już moje zdanie i nie musisz w swej odpowiedzi na ten post się ustosunkowywać.
  "[quote]Sagittarius usiłuje się promować naszym kosztem,kosztem naszej mieściny[/quote]"
  W sensie, że co? Że śpiewa np. o poligonie? Możesz rozwinąć tę myśl i uzasadnić? Jestem chyba bowiem za mało inteligentny, aby to zrozumieć.

  [b]do #30:[/b]
  Dobre, widzę nawet pewną analogię- mam podobne Dżinsy ;) . Wolę jednak tę wersję:
  https://www.youtube.com/watch?v=w42nD3vfUZ0

  [b]do #31:[/b]
  Dzięki, dodajesz otuchy :).
  PS: Nie miałem na myśli wszystkich. Bardzo bowiem miło wspominam to miasto. Myślę, że jeśli jeszcze raz przeczytasz komentarze powyżej mojego #26, moje rozgoryczenie choć trochę zostanie usprawiedliwione. Jeszcze raz dzięki.

  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here