Drugi ORLIK w Nowej Dębie?

40

Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku w Nowej Dębie powstanie kolejne boisko typu Orlik.

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Tym razem z inicjatywą budowy boiska wyszły władze powiatowe – Chcemy tworzyć w naszym regionie Powiatowe Centra Sportu (PCS)- mówi starosta tarnobrzeski Mirosław Pluta. Jednym z elementów PCS w Nowej Dębie byłby Orlik, umiejscowiony przy Zespole Szkół nr 2. Wszystko jednak zależy od pozytywnego rozpatrzenia wniosków o dofinansowanie inwestycji jakie zostały złożone do władz wojewódzkich. Wstępne ustalenia zakładają, że wkład własny w 60% pokryje powiat tarnobrzeski, a w 40% gmina Nowa Dęba. O szczegółach będziemy informować.


/info

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

40 KOMENTARZE

 1. PCS – powiatowe centra sportu, ciekawie brzmi, może w końcu będzie to coś konkurencyjnego dla SOSiR-u , dobrze by było, może w końcu poziom usług świadczonych przez SOSIR by wzrósł :)

  0
 2. Czy dlatego że powiat daje 60% mamy dawać 40% na coś co nie będzie w pełni wykorzystane i nie koniecznie potrzebne. Gmina ma swoje szkoły i znowu będziemy dawać kasę na powiatowe i co będzie jego własnością (patrz hala przy ZS1). Te 40% dajcie na boisko przy dwójce dla dzieciaków a nie starych koni z technikum. Przede wszystkim bliżej co gwarantuje wykorzystanie w godzinach popołudniowych również.

  0
 3. Orlik przy ZS2 będzie służył nie tylko młodzieży tam się uczącej ale również mieszkańcom ul.Kościuszki (Hotele), więc nie rozumiem moja twoja własność – NASZA WŁASNOŚĆ :o

  0
 4. jak PCS TO NIECH POKRYJE POWIAT, sama nazwa wskazuje POWIATOWE CENTRA SPORTU , pięknie ale za czyją kaskę , skoro ma być prawie 50 na 50 to może nazwać powiatowo – gminne centra sportu, niech p. starosta nie będzie taaaaaaaaaaaaki do przodu

  0
 5. Czytaj ze zrozumieniem. Województwo da część, a reszta między powiat a gminę.I orlik zostaje w gminie. Młodzi z technikum mają boisko i młodzi z hotelu też.

  0
 6. Moje zdanie jest takie, że jeśli chcą coś zrobić to niech zrobią, ponieważ pieniądze tak czy tak poszłyby na coś. Przynajmniej młodzi będą mieli gdzie grać, a jak sami wiecie w okresie wiosennym, letnim czy jesiennym to oblężenie na orliku zawsze jest aż prosi się aby powstało drugie boisko dla młodzieży. Tak więc bądźmy za a nie przeciw. Pozdrawiam

  0
 7. A moze Orlik dla Gimnazjum nr 2.w Nowej Dębie wszystkie inwestycje ida na Miasto, moze warto cos zbudowac w tej czesci Nowej Dęby.

  0
 8. Tak zbudujemy ORLIKA w Tarnowskiej!!!… nie znacie dnia ani godziny
  hehehe:):)
  Podziękujcie Czekalskiemu za to co dla Was przez tyle lat zrobił!!!

  0
 9. Ktosiu !, co się czepiasz Czekalskiego ! Zrobił na pewno więcej niż jego poprzednik a i obecny jeszcze ma sporo do zrobienia. Przestań krzyczeć bo niepotrzebne spalanie kalorii.

  0
 10. Kiedy Tusk powiedział – budujemy Orliki, przeciwnicy pukali się w czoło..teraz wszyscy zgodnie chcą więcej Orlików. hehehe Co za Kraj !!!

  0
 11. Czy powiat dołożył się jak budowała gmina Orlika? Tym bardziej, że korzysta z niego również młodzież z ZS1. Jeżeli powiat zagwarantuje, że dołoży kasę na boisko przy dwójce to jestem za dołożeniem na boisko przy ZS2.

  0
 12. Jasne że tak jak ma być na Kolejowej to jeszcze poręby zostaną!!!!! Może być na ul. Smugowej. Na porębach tez jest dużo dzieciaków.

  0
 13. Do krzykaczy z początkowych postów:

  Chcielibyście, żeby wybudowali, ale jak trzeba pokryć część kosztów to już be? A co to za lasowiacka mentalność?

  0
 14. dla mnie drugi orlik w Dębie, a jeszcze w niedalekiej odległości to lekka przesada, wiem że każdy chciałby drugie boisko, ale należy pomyśleć też o gminie… tam też są młodzi ludzie:)

  0
 15. przesada ???? …………. przesada to jest, że w Dębie właśnie nie ma drugiego takiego boiska. Wszędzie tworzą centra sportu, ale oczywiście w Debie jak zwykle nie trzeba bo paru bur….ów nie rozumie pewnych idei, które mogą w konsekwencji rozwinąć ten grajdoł. Najlepsze jest to że przez ostatnich parę lat nic się nie robiło w tym kierunku "bo byly inne cele strategiczne" i teraz to wychodzi.[b] Poza tym nie rozumiem tego, że jak ktoś chce coś zrobić dla Tej mieściny to zaraz uaktywnia się banda etatowych pieniaczy[/b] (żal wam d…e ściska") Czy to boisko będzie na kolejowej czy "przy zakładach" jakie ma to znaczenie grunt, że ktoś chce go zrobić. Oby tak dalej.

  0
 16. szczerze ja tego nie rozumiem. nie można zrobić go gdzie indziej? przecież tam on długo nie potrwa za rok bedzie z niego ruina… patrząc na zachowania młodziezy mieszkającej na hotelach jak i na uczniów tej szkoły…. porażka nie przemyslana decyzja.

  0
 17. Zgadzam się z wczęsniejszymi komentarzami że drugiego człowieka jak Pan Wojtek Dęba nie znajdzie… On ma świetne podejscie do dzieci z tego co widziałem na treningach mojego syna i daje w to wiele swojego serca, a nie to co Ci młodzi "trenerzy". Pan Wojtek poświęca dla dzieciaków większość swojego czasu jak i dba świetnie o Orlik. Co do Maćka to zgadzam się również z tym przydałby się chłopakom większy bo są coraz lepsi a uczyś się czegoś nowego na byle czym to tylko hamuje ich talent

  0
 18. W XXI wieku z teorii tworzenia warunków dla rozwoju młodzieżowej piłki nożnej w Nowej Dębie nie możemy dążyć do wyeliminowania
  toalet i równych boisk, które nawiązują do czasów maratońsko-spartańskich. Dlatego uważam, że pomysł jest trafiony a na krzykaczy nie ma co patrzeć zawsze byli, są i będą w Nowej Dębie …. tu już taka TRADYCJA.

  0
 19. Auto/cenzura -''Wulgaryzm''- budować!!Yeah! i będzie konkurencja! i super! "'gorsze'' dzieciaki mają full motywację/ budować! a wyniki? -będą/na pewno.:) – złe dziecko – pansa sanczo B)

  0
 20. niech budują przy kościuszki to będzie mnie na tym przy kościuszki koło gimnazjum nr 1.A poza tym dziś na zawodach w badmintona pan Biliński powiedział że "orlik" powstanie przy ZS2

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here