Dzieciaki nagrodzone

19

Dyplomy, aparaty fotograficzne, rysunkowe kodeksy drogowe, kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe to nagrody jakie wręczono w konkursie „Nasze Dzieci na drodze” organizowanym przez Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ, Żandarmerie Wojskową, Firmę DONORIA i Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu.

Statystyki są zatrważające. Każdego roku w naszym kraju w wypadkach drogowych śmierć ponosi prawie 10 tys. osób, a około 100 tys. odnosi obrażenia. 40 proc. wszystkich zabitych stanowią dzieci i młodzież. W samym Podkarpaciu w ubiegłym roku w 292 wypadkach zginęło dwanaścioro dzieci, a 604 zostały ranne. – Wskazuje to na potrzebę promocji zachowań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Specjalną opieką należy otoczyć dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem tych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich do 20 tys. mieszkańców – mówi Wojciech Śmiech, dyrektor handlowy firmy Donoria, koordynator Konkursu. To właśnie w takich miejscowościach placówki oświatowe usytuowane są przy ruchliwych drogach, co stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia naszych dzieci, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok. – Dlatego Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ i Firma DONORIA, przy współudziale i wsparciu Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie, Komendy Powiatowej Policji w Tarnobrzeg oraz sponsorów, poprzez Konkurs Plastyczny „NASZE DZIECI NA DRODZE” pragnie włączyć się w działania profilaktyczne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym – dodaje Marek Ostapko z Ratusza.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Z prawie setki nadesłanych prac Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz Towarzystwa Ratusz wybrała 12 prac, które znajdą się w okazjonalnym kalendarzu na rok 2011. Autorom czterech z nich zostały wręczone atrakcyjne nagrody:


1 miejsce –Ewa Pęczek, lat 9, klasa III – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie. Ewa otrzymała dyplom, cyfrowy aparat fotograficzny, zestaw odblasków i kask rowerowy.


Dzięki wygranej Ewy jej szkoła otrzymała zestaw kamizelek odblaskowych dla całej klasy oraz rysunkowe kodeksy drogowe.


2 miejsce- Dariusz Słabicki, lat 12, Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowej Dębie. Podobnie jak Ewa otrzymał dyplom, cyfrowy aparat fotograficzny, odblaski i kask rowerowy.


3 miejsce- Ewa Burlikowska, lat 10, Szkoła Podstawowa im. hr. St. Tarnowskiego. Otrzymała dyplom, cyfrowy aparat fotograficzny, odblaski i kask rowerowy.


Wyróżnienie- Ola Grdeń, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie. Otrzymała dyplom, odblaski i odtwarzacz mp3.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem naszych sponsorów:
Firmie DONORIA, Firmie BILIŃSKI, Restauracji DĘBIANKA i Żandarmerii Wojskowej.
Niebawem ukażą się okazjonalne kalendarze na rok 2011 na których zostaną zamieszczone najlepsze prace. Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

TKP RATUSZ

0

19 KOMENTARZE

 1. Brawo Panowie !!!
  Kolejny trafiony pomysł !!!
  Kolejne zadowolone dzieciaki !!!
  Kolejni zadowoleni Mieszkańcy !!!
  Brawo Sponsorzy !!!
  Pozdrawiam Was Wszystkich Bardzo Serdecznie !!!
  Mieszkaniec

  0
 2. Panie Marku najpierw trzeba na kursy "obycia" i "prezentacji", że tak nazwę, bo ze zdjęć m.in. wynika że cieniutko z tym i nie ma co pchać się na razie na piedestały tylko trochę "klasy" nabyć. Pozdrawiam i nie zagłosuję na ludzi robiących tylko pod publiczkę.

  0
 3. Nie ma to jak przedwyborczy lansik. Popieram Obserwatora – pan Marek zapomniał o wizytowym stroju i NIE GŁOSUJĘ NA LUDZI ROBIĄCYCH POD PUBLICZKĘ!!!

  0
 4. Widzę, że [i]Obserwator[/i] i [i]bezpieczny na drodze[/i] chyba są kobietami, gdyż te [u]czasami[/u] głosują na tych, którzy się lepiej prezentują, mają ładniejszy gajer i w ogóle są przystojniejsi :D.

  Gratuluję "zgłębienia" tematu B)

  0
 5. Aha i jeszcze jedno: Proszę o podanie kryteriów, co jest robieniem czegoś pod publiczkę, a co nie, bo jakoś się nie mogę połapać. Chyba nie nadążam.
  [img]http://c.wrzuta.pl/wi18897/17d8c0cb0018483e4548fe26/0/zolw%20grecki[/img]

  0
 6. [size=16]jak burmiszcz skoczy we fraku do basenu to nie jest pod publiczke ale jak łostapko jest na zdjeciu to zaraz publiczka buhahahahahah……. a i jeszcze jedno lepiej dla ludzi niz od ludzi bo niektorzy zapominaja o tym co najważeniejsze…. znając ratuszowych to i po wyborach beda robic to samo i jestem ciekaw co wtedy PUBLICZKI powiedzą ?![/size]

  0
 7. Nie ma się czego czepić bo i konkurs ciekawy i nagrody bardzo cenne. No to zawsze można, że ktoś się nie tak uśmiechnął, nie w te stronę spojrzał, oko przymrużył itd. Śmieszne to i straszne.

  0
 8. a pracy nagrodzonej dziew''u''szki brak w temacie- bo i po co ??
  Są [color=#ff0000]ładniejsze pikczery..[/color]
  smutne to troszkę,bo może młodziutka ''se skrina by pykła '
  z info a tu ****…
  wstyd.

  0
 9. Dlaczego wokół tylko malkontenci? Przyjeżdżający z innych stron, nie pojmują tubylców. Bo jak tu wytrzymać?
  Mimo wszystko, dla skwaszonych uśmiech :)

  0
 10. ..ech jak ta praca wygrała to gratuluję jury i ''ii rysowanej'' te obrazki zacne…

  talenty be / ''mundurki'' cacy…
  ale mnie werdykt w.. zdenerwował..
  dobranoc.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here