Dzikie komisy do likwidacji ?

44

07-05-2012

Wielu mieszkańców narzeka na zajmowanie miejsc parkingowych przez osoby zajmujące się handlem samochodami. Mają dość „dzikich komisów” i za pośrednictwem mediów apelują do Straży Miejskiej o zajęcie się sprawą.

Największy „komis” znajduje się na parkingu miejskim przy ulicy Rzeszowskiej pomiędzy zatoką autobusową a Stokrotką. Znaczna ilość miejsc parkingowych jest zajęta przez auta przeznaczone do sprzedaży co nie podoba się części mieszkańców. Zwracają oni uwagę na fakt, że zwykłych handlarzy obowiązują między innymi opłaty targowe, których unikają osoby obracające samochodami.

Sprawę opisał dziennik „Echo Dnia”. Mieczysław Nalepa – komendant Straży Miejskiej przyznał w wypowiedzi dla gazety, że w chwili obecnej on i jego podwładni nie mają pomysłu na rozwiązanie sytuacji. – Gdyby właściciel siedział w środku i brał za auto pieniądze byłby to dowód na transakcję. Ale czy sama kartka z ceną i numerem telefonu jest wystarczającym powodem, żeby ukarać jego właściciela ? – rozważał na łamach gazety. Strażnicy szukają jednak sposobu by ten problem zniknął.

Co zrobili w Rzeszowie?

 Początkowo Straż miejska robiła zdjęcia samochodów, które stały na miejskich parkingach i udowodniała ich właścicielom, że zajmują je w celach handlowych a nie postojowych, po czym obciążała ich opłatą za zajęcie pasa drogowego. Jeżeli miejsce postojowe miało ok 10 m kw. Opłata wynosiła ok 17zł za dzień. Następnie wprowadzono opłatę od handlu autami na miejskich parkingach a prezydent wprowadził specjalne zarządzenie na mocy którego  samochody z planszami reklamowymi oraz te wystawiane na sprzedaż miały zakaz parkowania na 19 największych parkinach miejskich, oznaczonych specjalnymi tablicami informacyjnymi. Za złamanie zakazu grożą kary od 20 do 500zł.


Zakaz handlu na parkingach miejskich obowiązuje w Rzeszowie.

Źródło: http://www.mmrzeszow.pl/artykul/rzeszow-walczy-z-blokowaniem-miejsc-parkingowych

Niewykluczone, że również nowodębski samorząd skorzysta z rozwiązań wypracowanych w Rzeszowie.

A co Wy sądzicie o pomyśle ograniczania „dzikich komisów” w naszym mieście?

/kk

44 KOMENTARZE

 1. Ma to znaczenie czy to auto stoi na parkingu przy Biedronce czy na innym osiedlowym i tak zajmuje miejsce parkingowe więc w czym problem . A to że na centralnym parkingu są większe szanse sprzedaży a co za tym idzie jedno miejsce parkingowe więcej .A z kartką "sprzedam" można długo jeździć w dzisiejszych czasach .

 2. [b]Mieczysław Nalepa – komendant Straży Miejskiej przyznał w wypowiedzi dla gazety, że w chwili obecnej on i jego podwładni nie mają pomysłu na rozwiązanie sytuacji[/b]Nic nowego potwierdził to co wszyscy wiedzą od dawna.

 3. wszscy chca parkowac…gdyby takich komisow bylo wiecej znalezienie miejsca parkinkowego rownaloby sie zzerem…

 4. Straż nie ma pomysłu – najwyższy czas zlikwidować tych Panów.To śmieszne,wszystkie miasta uporały się a nasz Pan Nalepa nie ma pomysłu – wstyd:(

 5. Ja od działalności płace do gminy podatki żeby pan Burmistrz miał na kulturę.a Ci z kartkami za szybą mają w d….e

 6. Parking to miejsce postojowe dla samochodów a nie teren komisowy.Jeżeli samochód stoi bez przerwy np. całą dobę to go odholować lub pobierać opłatę . Jak przyjadę do urzędu to miejsce na parkingu napewno znajdę.

 7. Bardzo dobrze niech sobie handlują zazdrosne medy i wredne chamy ..nie jest zabronione to jest dozwolone …:) proste a ja sobie naleje kartę z napisem kupię samochód i kto mi zabroni …dzięki temu ze sprzedaj utrzymują rodziny i kupują w biedronce i z tego są podatki a z podatków utrzymuje się darmozajdow i nierobow przy rzeszowskiej z komendantem straży na czele !:D

 8. [quote]dzięki temu ze sprzedaj utrzymują rodziny i kupują w biedronce i z tego są podatki a z podatków utrzymuje się darmozajdow i nierobow przy rzeszowskiej z komendantem straży na czele ![/quote]

  Coś w tym jest…

 9. Ominięcie takiego zarządzenia o zakazie sprzedaży jest proste jak drut – wystarczy nie umieszczać słowa "sprzedam", "zamienię", "oddam", itd. itp. i zostawić dane auta i numer telefonu – wszyscy się domyślą o co mi chodzi. NIKT i NIC nie jest wstanie zabronić wywieszania mi w oknie MOJEGO auta kartki papieru. Zarządzenie z Rzeszowa jest głupotą, stratą czasu i pieniędzy. I nie dziwię się panu M. Nalepie że nie ma pomysłu na jego miejscu też nie miałbym pomysłu, bo nie ma takiego PRAWA.

 10. sposób na pozbycie się tych samochodów jest prosty.
  Wystarczy wprowadzenie opłaty za parkowanie ;)
  Imho każdy inny można obejść.

 11. [quote] NIKT i NIC nie jest wstanie zabronić wywieszania mi w oknie MOJEGO auta kartki papieru[/quote]

  Zgadza się! Ale właściciel parkingu (w tym przypadku gmina) ma prawo ustalić sobie warunki korzystania z tego parkingu. Jeśli te warunki złamiesz czeka Cię holowanie albo mandat. Czyż nie?

 12. Tylko parkometry moga rozwiazac problem oraz monitoring.
  Darmowe 20 min postoju kazde kolejne 2 zl, temat zamkniety, Straz wiejska wreszcie by miala co robic.

 13. Wiekszy problem, to moim zdaniem jak buraki parkuja jeden samochod na 2ch miejscach bo im za malo na ich poloneza.

 14. @17 100% racji tyle, że spróbuj to komukolwiek wyperswadować ;)
  chociaż jest prosty sposób, zajmujesz 2 miejsca płacisz za 2 ;)

 15. Gdybym to ja byl KOMENDANTO to wydalbym rozkaz aby od 22 godz co godz. do 6 rano dzwoniono pytajac o cene ,a od 6 do 22 umawial sie na ogledziny i negocjacje ,na koncu bym rozkazal usowac kartki wraz z szybami i sprawe bym rozwiazal

 16. Sprawa jest prosta ale przekracza ciasne myślenie naszych bonzów.Słowa klucze to CEPIK i Urzad Kontroli Skarbowej.I pozamiatane.Handluje parę cienkich leszczy co popuszczą w gacie jak zobacza polecony za potwierdznym odbiorem z UKSu.

 17. buhahahahaha Cepiki, uksy i inne badziewia mogą im skoczyć bo niby co i jak im mają udowodnić. No chyba, że zbrodnią jest umieszczenie kartki za szybą.
  imho założyć parkometry i po sprawie ;)

 18. A nastepny projekt/propozycja RATUSZA na zebraniu bedzie montaz parkometrow.
  A temat jest rzucony po to aby wywolac burze mozgow, a RATUSZ wybierze najlepsze propozycje i przedstawi je jako swoje własne :)

  I jest dym, Blysk ze to my!!! i patrzcie ludziska cos robimy :)

 19. Są lepsze sposoby, ale nie ułatwiajmy zadania naszym władzą i nie podpowiadajmy. Przecież oni są tacy mądrzy i wszystko wiedzą lepiej

 20. Wiesław Wielki i tak nie będzie was słuchał. ON WIE LEPIEJ! A z nim Maria Mroczek i Wojciech Serafin. Powinni zostać razem z Wałęsą MĘDRCAMI EUROPY.

 21. Pan Grzęda ma parking za pieniądze mieszkańców Nowej Dęby .to my też możemy kożystać z parkingu do naszych interesów

 22. Biedronce i Pilkingtonowi też gmina buduje parkingi. Nikt nie protestuje jakoś… Wszyscy klaszczą. Ale koło Stokrotki to wielkie oburzenie. A tam co? Nie pracują ludzie? Im pracy nie trzeba? Ci z Biedronki albo z Pilkinktona lepsi?

 23. #31 to dlaczego pod jorgulą nie wybuduje tam też pracują.Buduje pod kościołami z naszych podatków a tam nikt nie pracuje.

 24. Hmmm… na Jana Pawła II (przychodnia) skoro zostały wybudowane parkingi to wybudowano je dla lekarzy?? A koło starej nieczynnej fontanny też są parkingi. I one są dla księgarni, mięsnego i Społem? Co ciekawe wokół Plant też są… Czyli wybudowali pizzerią? A może gdzieś w tym wszystkim są MIESZKAŃCY, co?

 25. Pod jorgulą jest teren gminny czy prywatny? (Od tego trzeba zacząć bo jak prywatny to nie ma szans by gmina budowała)

 26. Powiem wam szczerze, że za każdym razem kiedy przyjeżdżam na ten parking ( a bywam tam o różnych porach dnia) nigdy jeszcze nie zdarzyła mi się taka sytuacja, że nie miałem gdzie zaparkować. Owszem czasem bywało tak, że nie było miejsca na "Parkingu głównym" więc jechałem na ten przy Stokrotce na przeciwko Hotelu. 20 metrów dalej i jakoś żyję. Nie czuję się przez to gorszy ani urażony. Czasem was ludzie nie rozumiem….A cha i żeby nie było, żaden mój samochód nie stoi ta, z kartką SPRZEDAM bo pewnie zaraz pojawiły by się takie opinie. Jestem pewny, że większość opinii pochodzi od osób, które w ogóle nie korzystają z tego parkingu :)

 27. Ten artykul to przedruk z ECHA DNIA , bo z tymi ogloszeniami to wykombinowali aby im sprzedajacy ,te ogloszenia w gazecie i portalu dawali ,bo chodzi o MANY MANY MANY i tylko o MANY MANY MANY:o

 28. Moę powiedzieć tylko jedno :Straż miejska nie spełnia naszych oczekiwań i będziemy musieli rozwiązać ten organ.żadne tłumaczenia tu nie pomogą.Brak kompetencji komendanta jest ewidentny,pozostaje nam tylko przeprosić za bałagan.

 29. I o to chodzi, zainteresowanie wzrosło.Teraz więcej osób zwróci uwagę na samochody do sprzedaży i interes się kręci.Odnośnie parkometrów to już widzę komentarze i krytykę na ten temat po wprowadzeniu.Szkoda gadać kto i dlaczego powinien organizować miejsca parkingowe…..

 30. Jest różnica pomiędzy tymi co handlują samochodami a tymi, którzy chcą tylko sprzedać swój samochód i być może kopić inny. Dlaczego nie mają mieć prawa jeździć i parkować z kartka za szybą. Może mają oddać samochód do komisu aby handlarze obdarli go z przysłowiowej skóry. Jednocześnie mają dostęp do informacji co można i za ile można kupić. To chyba normalne. Przejawy totalitaryzmu obecnego państwa "schodzą" do totalitaryzmu gminy. Czyje jest to państwo i komu ma służyć? Komu ma służyć gmina?

 31. gmina ma służyć mieszkańcom, ale to nie znaczy że masz zastawić parking samochodami do handlu, bo od tego są ogłoszenia gazetowe i komisy. Jakby tak każdy handlujący samochodami zostawiał je z kartką na parkingach to gdzie byś zaparkował? I do kogo przyszedł z pretensjami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here