Dziś kolejna rozprawa byłego zastępcy burmistrza

5
Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels

W Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu ruszy dziś kolejna część procesu byłego zastępcy burmistrza Nowej Dęby.  Zasiada on na ławie oskarżonych w związku z podejrzeniem o przekroczenie swoich uprawnień i złamanie przepisów karnych ustawy o ochronie danych osobowych.

Sprawa dotyczy zamieszczenia przez oskarżonego na stronie urzędu miasta, poufnej korespondencji jednego z mieszkańców, który informował Komisje Rewizyjną Rady Miejskiej o nieprawidłowościach na miejskich inwestycjach.  Z aktu oskarżenia wynika, że zastępca burmistrza miał wykorzystać stronę internetową Urzędu Miasta do osobistego ataku, na autora skargi. Zamieścił tam jego pismo wraz z danymi osobowymi (imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania, numerem telefonu), co w ocenie autora pisma miało być formą publicznego linczu i zemsty za poruszanie niewygodnych dla urzędników spraw. Pismo to zostało  zamieszczone w negatywnie nacechowanym artykule, który przedstawiał skarżącego w złym świetle. Oskarżony tłumaczył się, że działał w stresie i pod wpływem silnych emocji, a jego celem nie było złamanie prawa.

W tej sprawie zakończył się już proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych skarżącego przez byłego urzędnika.  Zdaniem Sądu były zastępca burmistrza nie miał prawa upubliczniać na stronie urzędu miasta poufnego listu mieszkańca wraz z jego danymi osobistymi. Sąd nakazał urzędnikowi przeproszenie mieszkańca na stronie Urzędu Miasta, oraz zapłatę 2 tysięcy złotych na nowodębskie Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych i zapłatę 2 tysięcy złotych nawiązki dla powoda oraz pokrycie kosztów sądowych i adwokackich.

O przebiegu i finale procesu karnego będziemy informować.

0

5 KOMENTARZE

  1. Jak sie ta sprawa rozstrzygnela? Ktos ma informacje ciekawo mnie to bym bardziej ze ten pan powinien odpowiedziec za swoją arogancję

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here