Echo Dnia: Chmielów upomniał się o nowe chodniki

27

Strefa ekonomiczna w sołectwie rozwija się i przynosi zyski. Ale wieś, to także mieszkańcy, którzy chcą się czuć bezpiecznie.

Mieszkańcy Chmielowa, w gminie Nowa Dęba zaapelowali na ostatniej sesji do radnych powiatu tarnobrzeskiego o wykonanie pilnych chodnikowych inwestycji na terenie ich sołectwa. W petycji, jaka trafiła do radnych i władz powiatu, mieszkańcy wskazują dokładnie, które miejsca zagrażają bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów z powodu braku chodników.

Niebezpieczne zakręty

Chodniki, zdaniem mieszkańców należy jak najszybciej wybudować na ulicach Górka i Lipka. Niezbędne jest także dokończenie budowy chodnika na zakrętach przy drodze powiatowej Chmielów – Jadachy, która w ostatnim czasie były remontowane. Na remont czeka chodnik przy ulicy Kolejowej.

– O chodniki upominamy się od dwóch lat – przypomniała pani Agnieszka z Chmielowa. – Rozbudowa strefy ekonomicznej w Chmielowie spowodowała, że przez wieś przejeżdża bardzo dużo samochodów. Ponadto w centrum wsi powstał market, do którego przyjeżdżają mieszkańcy ościennych miejscowości i ruch samochodowy jest bardzo duży. Niebezpiecznie jest w dzień, kiedy dzieci idą do szkoły. Wieczorem też strach iść. W ostatnim czasie doszło tu do kilku wypadków.

Już planujemy

Krzysztof Pitra, tarnobrzeski wicestarosta zapewnia, że apel mieszkańców Chmielowa nie pozostanie bez odpowiedzi.

– Sprawa budowy chodników już poruszyliśmy na konwencie wójtów i burmistrzów – mówi Krzysztof Pitra. – Oczywiście rozmawiamy o inwestycjach przy drodze powiatowej. Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa, o jakim mówią mieszkańcy, dlatego jest to nas sprawa priorytetowa w nadchodzącym roku finansowo – inwestycyjnym.

Pomożemy powiatowi

Władze powiatu nie kryją, że zgodnie z umową przy budowie chodników, przy drogach powiatowych, liczą na wsparcie ze strony lokalnych samorządów. Wiesław Ordon burmistrz Nowej Dęby zapewnia, że współpraca z powiatem będzie kontynuowana.

– Chcemy współpracować z powiatem przy budowie chodników w Rozalinie, Alfredówce, Jadachach i Chmielowie – wyliczył burmistrz Ordon. – W Chmielowie bierzemy pod uwagę chodnik na zakręcie, ale także na ulicy Górka oraz drodze Kolejowej. Będzie to poważne wyzwanie zarówno dla nas, jak i powiatu. Będziemy szukali pieniędzy, ale powiatu nie zostawimy.

 

Żródło: Klaudia Tajs, Echo Dnia

0

27 KOMENTARZE

  • Droga nie jest taka zła proszę w Polskę się ruszyś jak potrzeba podam trasy i są to drogi powiatowe a nawet wojewódzkie,tam dopiero jest jazda.

   0
 1. W Dębie Wsi nie da się poprawić pofalowanych chodników przy DK-9.
  Włodarze gminni przez lata tylko „ciemnemu ludowi”obiecują i nie interweniują w GDDKiA w Rzeszowie.
  W mieście by już kilka razy poprawili, ale wieś niech się cieszy z tego co ma.
  Dęba Wieś nie Chmielów ich nie trzeba się bać,do Majdanu nie przejdą. Ważne że dobrze zagłosowali.

  0
  • Przecie wybroliśta w Dymbie Wsi (tak jak od 25 lat) Josia Fliso. Mata cośta chcioły. Nic dla wos nie robi a go wybierata i jeszcze mata pretensje. Leczta się. Cza było se wybrać innego wójta i innego radnego. A jak głosujeta na tych somych to zamknijta paszcze.

   0
 2. kto mi powie gdzie jest dęba miasto bo ja tam widzę tylko kiepską wieś i szlabanty dla pieszych żeby tłumoki pod pociąg nie wlazły

  0
  • W języku polskim nie ma słowa szlabant. To chyba musiało by być jakieś połączenie szlabanu z trabantem.

   0
 3. Co ma Ostapko do wypowiedzi ludzi jedno tylko wiem że ludzie nie wiedzą jak korzystać z demokracji boją się są tchórzymi nie wiedzą ile tracą.

  0
 4. To ma Ostapko do wypowiedzi iż gdyby był prawym człowiekiem to nie pozwoliłby na umieszczaniu na swoim portalu wypowiedzi podłych, haniebnych,godzących w środowisko w którym mieszka.Żaden ptak nie robi w swoje gniazdo.

  0
 5. Piszecie tylko o wałkach i przekrętach, a z skąd wy to wszystko bierzecie. Powinno się wam wszystkim procesy wytoczyć za te oszczerstwa. DEBILE skończone. Żal wam dupy ściska, to było startować na burmistrza. Już OSTAPKO tak miał wygrać i co. Ludziom nie podoba się takie piepszenie głupot.

  0
  • Śmiało zakładaj sprawy w sądzie. Ordon i Żołądź też zakładali i przegrali. Sąd uznał, że Ostapko napisał PRAWDĘ.

   0
  • Sąd nie uznał, że Ostapko napisał prawdę, a jedynie, że miał prawo użyć pewnych sformułowań – zakładając, że robił to z właściwych pobudek.
   Natomiast nie uznał, że to co Ostapko wypocił, to PRAWDA.
   Wszyscy dobrze wiemy po ostatniej kampanii, jaką prawdę przedstawia OStapką – taką z jaką mu wygodnie

   0
 6. Jest to droga powiatowa. Wieczorem naprawdę niebezpieczna dla pieszych. Chodnik poprawi bezpieczeństwo na tej drodze. Kto nie wierzy to proszę się o zmroku przejechać tą drogą.

  0
 7. Boże co za głupie ludzie, wszystkiego zazdroszczą i złorzeczą. A chodniki w Chmielowie ? NO CÓŻ…. NOWA DĘBA KASĘ ZE STREFY W CHMIELOWIE BIERZE TO NIECH TEŻ BEZPIECZEŃSTWO ZAPEWNI. TO MIESZKAŃCY WSI PŁACĄ WYPADKAMI Z UDZIAŁEM PIESZYCH I ZDROWIEM BO TROCHĘ TRUJĄCYCH FABRYK TU JEST.

  0
  • Zapomniałeś dodać, że POWIAT TARNOBRZESKI a mianowicie jego BUDŻET też się składa z dochodów jakie osiągają firmy na terenie tego powiatu. Powiat tarnobrzeski ma kasę dzięki Chmielowowi!!! A nie dzięki Zaleszanom Pana Pitry w których nic nie ma. Więc niech Pan Sudoł Jerzy jako członek koalicji rządzącej i kumpel pana Sudoła pan Ordon zajmą się tą sprawą. Kolejne 4 lata będą udawać że coś robią??? A może dopiero na sam koniec kadencji przed następnymi wyborami się za to wezmą?

   0
 8. a po co im chodniki bo nie rozumiem tyle lat chodnikow nie bylo i ludzie zyli a teraz im chodniki potrzebne śmieszne to jest

  0
  • O chodnikach to sie TAM od dawna mówi tylko każdy ma to w tyłku, burmistrz starostwo i radni. Bo kase to ciągną ale nic nie chcą dać ani rok temu, ani dwa i tak przez kilka tat dopiero jak muszą ale najpierw ROZALIN, ALFREDÓWKA, NOWA DĘBA, TARNOWSKA WOLA, CYGANY, JADACHY A NA KOŃCU Z WIELKĄ ŁASKĄ CHMIELÓW. A Z SKĄD TE PIENIĄDZE SA? JA PRACUJE NA ZAKŁADACH TO WIEM SKĄD MA NOWA DĘBA KASIORE.

   0
  • Chodniki w Chmielowie juz dawno maiały być, ale tam są wąskie drogi A w Chmielowie naród kłótliwy i kazdego boli, jeśli by mieli pol metra plot przesunąć.
   No to gdzie te chodniki im postawić – na srodku ulicy???

   0
 9. Na chodniki miejsce jest i to sporo bo są rowy melioracyjne, można zrobić przepustowość i w nowoczesnej lub starej technologii przywrócić cywilizację, której tak się powiat opiera.Nie z takimi problemami sobie nie jeden powiat poradził. Ale łatwiej powiedzieć ludziom żeby oddali swoją ziemię po 2 metry każdy i gemby zamkneli.

  0
  • a wiesz ile to kosztuje co im szkodzi dwa metry oddac chodnik bedzie ich beda mogli sobie odsniezac

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here