[FILM] Cross Country Nowa Dęba – relacja

46


W niedzielę 30 września w Nowej Dębie odbyły się pierwsze w historii miasta zawody Corss-Coutry, organizowane przez sekcje rowerową stowarzyszenia Wsparcie.

W rowerowych zmaganiach wzięło udział ponad 50 uczestników. Cross-country to jedna z konkurencji kolarstwa górskiego polegająca na ściganiu się zawodników na specjalnie przygotowanej trasie, którą pokonują kilka razy. Konkurencja cross-country jest w programie mistrzostw świata od początku ich istnienia. W dyscyplinie tej rozgrywane są także mistrzostwa krajowe oraz kontynentalne. XC pojawiło się na Igrzyskach Olimpijskich w 1996 roku w Atlancie. Puchar świata rozgrywany jest od 1991 roku. W Polsce najbardziej znane zawody cross-country dla profesjonalistów to Grand Prix MTB organizowane przez Lang Team. Popularnością wśród amatorów cieszą się zawody takie jak: Family Cup, Thule Cup, Decathlon Bike Cup.

Dzisiejsza impreza była pierwszą tego typu w historii naszej gminy. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia było stowarzyszenie Wsparcie oraz firma PAAM BIKE. Impreza była dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu gminy. Trasa rajdu przebiegała przez tereny leśne koło basenu, górkę i odcinek asfaltowy od „paulusówki” wzdłuż przedszkola i ZS1 aż do Orlika.

Wszystko wyszło tak jak miało wyjść. Była piękna słoneczna pogoda, dużo ludzi, sportowa rywalizacja i wspaniała zabawa w której uczestniczyli zarówno mali jak duzi. Poniżej materiał filmowy z wydarzenia:


Film: InfoNowaDeba.pl

Serdecznie dziękujemy. Zawodnikom za piękne zawody, za zaangażowanie i wolę walki które mogliśmy podziwiać.Wszystkim którzy wspomagali nas w zabezpieczeniu trasy i wszelakich kwestiach technicznych. Publiczności za dopingowanie. Władzom naszego miasta, dyrekcji SOSiR, TVP Rzeszów, oraz wszystkim tym których nie jestem w stanie wymienić, tak was było dużo – mówią organizatorzy i zapewniają, że ZAWODY MTB zostaną wpisane w kalendarz imprez organizowanych przez Wsparcie.– mówią organizatorzy.

Wyniki zawodów:

kategoria 6-9 lat

1. Kacper Chrząstek
2. Karol Wąsik
3. Przemek Wrona

kat. 10-13 lat

1. Jakub Janczyk
2.Adam Maćkowiak
3. Tymek Cupryś

kat. 14-16 lat

1. Tomasz Strojek
2. Michał Nieroda
3. Michał Pałys

kat. 16-20 lat

1. Dawid Ostapowicz
2. Szymon Brzoza
3. Kamil Kluz

kat. 21-30 lat

1.Marek Kulik
2. Łukasz Olejarz
3. Bartosz Bąk

nagroda fair play Rafał Kopeć

kategoria 30+

1. Grzegorz Orzeł
2. Wojciech Pyjor
3. Tadeusz Mycek

kobiety open

1. Katarzyna Ordon
2. Urszula Bogacz
3. Joanna Kłosowicz

GRATULUJEMY!


———————————————————————–

0

46 KOMENTARZE

 1. Karetka interweniowała bo uczestnik miał niesprawny rower i sam sobie zadał obrażenia. Impreza wypadła bardzo dobrze a przyjezdni zawodnicy bardzo sobie chwalili trasę jak i organizacje.

  0
 2. [quote]Karetka interweniowała bo uczestnik miał niesprawny rower i sam sobie zadał obrażenia. Impreza wypadła bardzo dobrze a przyjezdni zawodnicy bardzo sobie chwalili trasę jak i organizacje.[/quote]
  widzieliście kiedyś aby uczestnik sam sobie zadał obrażenia z powodu niesprawnego roweru :D

  0
 3. W rowerze w czasie rajdu zaczął szwankować napęd, i przy ostrym podjeździe pod górę przeskoczył łańcuch. Uczestnik bardzo mocno uderzył się kolanem w mostek po czym przewrócił. Problemy z chodzeniem wynikały z tego że kolano zostało lekko uszkodzone.

  0
 4. O czymś tow. Wsparcie zapomniało przy organizacji tej imprezy!
  PRAWDA ! Teraz wstyd się przyznać. Oszczędności, na tym NIE WOLNO oszczędzać !

  0
 5. czemu nie dostrzegasz belki we własnym oku??? Nie popełnia błędów ten co nikt nie robi!! Zamiast docenić że ktoś coś robi non profit to ty szukasz błędów i się spuszczasz na myśl o nich. Pie…*** sherlock holmes będzie drążył i drążył. Mentalność ludzi tego grajdołu się nigdy nie zmieni

  0
 6. pare zdjec ze strony tvp rzeszow robione chyba komurka bo jakosc kiepska [url]http://www.tvp.pl/rzeszow/edukacyjne/nowa-energia/galeria/trzydziesty-szosty/8678009/1/8678011[/url]

  0
 7. jedną wtopę odnotowałem w trakcie – zapomniałem że puchary są dla najlepszych, przeprosiłem i zadbałem by trafiły do zawodników,

  na koniec zawodów poprosiłem o informację zwrotną, o to co powinniśmy poprawić by kolejne zwody były lepsze

  i jeszcze co mam odpowiedzieć komuś kto sam ukrywa się za nikiem,
  zapraszamy na piknik rowerowy w najbliższy weekend – będzie okazja porozmawiać o klubie rowerowym, zawodach, rajdach, tych które już za nami ale i tym wszystkim co planujemy na rok przyszły
  pozdrawiam serdecznie

  0
 8. Marcin nie daj się sprowadzić do poziomu info. Tutaj zawsze cię zgnoją, żebyś nie wiem jak się starał i tak cię pojadą. Róbcie swoje i wiem od info gdzie pieprz rośnie. Do zobaczenia na trasie!

  0
 9. Zygmunt, czy nie wydaje ci sie , ze w tym wszystkim co robisz w urzedzie jestes interesowny i falszywy? ze brak ci kompetencji,ze twoje miejsce jest gdzie indziej?

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here