[FILM] Posprzątali nowodębski Zalew

41

25/09/11r/
Wolontariusze z lokalnych organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy miasta wzięli udział w akcji sprzątania nowodębskiego zalewu. Zebrano kilkanaście worów ze śmieciami.

Puszki, opakowania po chipsach oraz szklane butelki – to „skarby” które najczęściej można było znaleźć nad zalewem. Nie zabrakło również elementów garderoby a także opon samochodowych….

W akcje sprzątania nowodębskiego akwenu włączyły się lokalne organizacje pozarządowe: Drużyna WOPR, Pogoń Nowa Dęba, UKS Stenga oraz samorządowcy skupieni w Klubie Radnych Ratusz.
Zależy nam na zalewie, zależy nam na tym miejscu. Przez ponad 20 lat to miejsce było zaniedbywane, chcemy zwrócić uwagę władz, mieszkańców, organizacji że jest takie miejsce i warto w to miejsce inwestować – mówi pomysłodawca akcji , radny Tomasz Licak.

Wszystkie fanty zaraz po zebraniu zostały odebrane przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie, za co na ręce pana prezesa Jakuba Sudoła organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Wszyscy wolontariusze po zakończonej zbiórce mogli popływać na kajakach.

Podczas akcji ZNALEZIONO KLUCZE. Więcej informacji: 691 455 453


/rek41 KOMENTARZE

 1. Ratuszowe …… róbta to co tydzień …..chociaż raz na miesiąc , za diety które nie wiedzieć czemu zostają wam płacone za krecią robotę w mojej gminie .

 2. [u]Do POblazliwego:[/u]
  Ratuszowe działają w tej radzie najprężniej. Szkoda tylko, że nie mają większości a rządząca ekipa robi "krecią robotę" odrzucając i blokując konstruktywne propozycje opozycji. Jestem gotowy na dyskusję ale w oparciu o argumenty a nie epitety w stylu w jakim to zrobiłeś w swoim komentarzu.

  Oczywiście takich jak ty boli krytyka i mówienie prawdy. Ale nie każdy z mieszkańców cieszy się z[b] zadłużenia gminy[/b], czy też z tego że miasto się nie rozwija (rozwój miasta to nowe osiedla). Kiedy powstał blok komunalny? Tego nikt nie pamięta a ok. [b]60 rodzin czeka w kolejce na mieszkanie[/b]. Nie dostaną go bo mieszkań nie ma więc pewnie wyjadą do Tarnobrzega, Rzeszowa lub za granicę.[b] A my zostaniemy z długami.[/b]

  Do tego Prezydent Tarnobrzega tylko czeka, aż Dęba skończy budowę dróg w Chmielowie by następnie przyłączyć Chmielów do TBG-u i spić śmietankę (czytaj kasę z podatków) z Pilkingtona.[b] A Dęba? Zostanie z długami.[/b] Gratuluję dobrego samopoczucia i radości ze śmieci zarówno tobie jak i rządzącym radnym i burmistrzowi.

 3. No ale żeby nie było tak pesymistycznie zawsze możemy pojechać "się rozerwać" do któregoś sołectwa do Domu Ludowego/ Wiejskiego Centrum Aktywności.

 4. Do osoby spod 4 – "60 rodzin czeka w kolejce na mieszkanie. Nie dostaną go bo mieszkań nie ma więc pewnie wyjadą do Tarnobrzega, Rzeszowa lub za granicę. A my zostaniemy z długami." – większość z tych osób to te które dodatkowo zadłużać będą nasze miasto, popatrz na stan zadłużenia z tytułu niepłacenia czynszu. Raz płaczesz, że zadłużają a innym razem znów, że nie ma mieszkań komunalnych. Zdecyduj się!… A rozwój miasta to nowe osiedla? Halooo!?!? kiedy włączymy myślenie?

 5. Te 60 rodzin to nie są jacyś wyeksmitowani dłużnicy. To młode rodziny, którym trzeba pomóc. Dłużnicy mieszkań nie dostaną. To chyba logiczne. Tak jak logiczne jest to co próbujesz negować: ROZWÓJ MIASTA TO ROZWÓJ NOWYCH OSIEDLI czyli przypływ mieszkańców. Rozwój to nie remont domu kultury. Jak wszyscy stąd wyjadą to kto z tego domu kultury będzie korzystał? Kto da zarobić sklepikarzom? Przejdź się po mieście. TU SĄ PUSTKI! Kto spłaci długi gminy???[quote] Halooo!?!? kiedy włączymy myślenie?[/quote]

 6. "ROZWÓJ MIASTA TO ROZWÓJ NOWYCH OSIEDLI czyli przypływ mieszkańców." – Miasto nie jest od budowania osiedli. Może w socjalizmie. Zerknij na budżet gminy zadłużenie i napisz w jakim celu Miasto się zadłuża. Z jakich środków spłaci kredyty – bo z tego co można przeczytać to większość to kredyty zaciągane na inwestycje, które są finansowanie z Unii – czyli te pieniądze wracają w znacznej części.
  A najlepszy jest frazes "Kto da zarobić sklepikarzom?" jak nie ma argumentów zawsze można wyciągnąć sklepikarza.
  "TU SĄ PUSTKI!! " – Pustki są bo ludzie siedzą w Domach, a to dlatego, że dom kultury zamknięty!!!

 7. Popatrz na ośrodki rozwijające się. Buduje się tam bloki komunalne. Władze tych ośrodków wiedzą, że bez tego nie będzie rozwoju. Zostaną długi!
  [b]Czy miasto się rozbudowuje? Czy miasto się poszerza? Odp: NIE
  Czy do miasta ludzie przybywają czy odpływają? Odp: Odpływają.[/b]
  Te 60 rodzin ( liczmy że 3 osoby w rodzinie czyli 180 osób) też niebawem ucieknie. Miasta na to nie stać. Domy ludowe tych ludzi nie zatrzymają. Może dadzą burmistrzowi wygrać wybory ale nie są gwarantem rozwoju. Niech władze zaczną myśleć o [b]ROZWOJU[/b] a nie o [b]PRZETRWANIU.[/b]

 8. powtórzę jeszcze raz – Miasto nie jest od budowania osiedli. Miasto jest od tego by zadbać o dobry klimat dla przedsiębiorczości. Firmy się rozwijają wtedy, kiedy mają infrastrukturę, wtedy kiedy są pracownicy mają rozrywkę, jest szpital, szkoła, przedszkole, sklepy, drogi itd. Wtedy dają pracę np. tym 60 rodzinom, te rodziny idą do banku i biorą kredyt na budowę domu lub zakup mieszkania ewentualnie pojawia się Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wspólnota Mieszkańców, grupa zainteresowanych czy też prywatny przedsiębiorca, który buduje domy a później je sprzedaje.
  MPGK to co może zrobić to eksmitować osoby, które zadłużają miasto i powodują brak środków na remonty bieżące a po eksmisji tych osób dać mieszkania tej 60-tce. Może Ratusz zajmie się eksmisją "obiboków"?

 9. co się stało z pomysłem Ratusza na wykorzystanie lasów i uruchomienie przedsiębiorstw wykorzystujących "Lasy" jako alternatywę dla przemysłu zbrojeniowego, maszynowego itp.? Jakby powstały takie firmy to 60 rodzin znalazło by tam zatrudnienie i kupiłoby mieszkania (a takie są do sprzedaży od czasu do czasu w Nowej Dębie) lub też je wynajęło (takie też są).
  Jeśli chodzi o wynajem to jest to dość powszechna forma korzystania z mieszkań, wyjeżdżasz za granicę do pracy to wynajmujesz a nie kupujesz. Kupujesz dopiero wtedy kiedy masz gwarancję pracy. A taką może dać Ci tylko przedsiębiorstwo a nie Gmina.
  A mieszkania na wynajem będą wtedy, kiedy będzie się opłacało prywatnemu inwestorowi zbudować je pod wynajem. No a będzie się opłacało tylko wtedy kiedy będą płacący za wynajmowane mieszkania. A kiedy tacy będą? Wtedy i tylko wtedy kiedy będą mieli gdzie zarobić.
  Czyli droga "BR" nie tędy droga!

 10. posporzntali to i dobrze zrobili ….. ja se i tak pojde i wywale jabola a kartona na pewno nie bede bral ze sobom …. a jak mi sie zechce to i rzygne a co ZABRONIO mi morze ???

 11. Ratusz Babo Jago nie rządzi. Jeśli rządząca większość zacznie działać rozsądnie i zamiast blokady pomysłów Ratusza
  – wspólnie zacznie je realizować, wówczas będzie ROZWÓJ a nie TRWANIE.
  Co do bloków: Budownictwo komunalne ma miejsce w innych miastach. Poszukaj w necie. Jeśli przez 20 lat w każdej kadencji powstałby 1 blok, wówczas byłoby już 5 nowych bloków. W każdym niech będzie 40 rodzin a więc 120 osób x4 = 460 mieszkańców.

 12. Miasto musi odlesić strefe i ściągnąć inwestorów! pilington mógł być w ND ale strefa nie odlesiona! jak tu firmy mają inwestowac jak niema gdzie! nikt nie wytnie drzew na własny koszt,to największy problem!

 13. A w temacie– świetny pomysł i z całą pewnością wart pochwały i kontynuowania. Młodzi coś robią i są zauważeniu, docenieni. Brawo Tomek Licak. Tyle prywatnego czasu co ten chłopak poświęca dla ND i młodych, że naprawdę zasługuje na uznanie. I nawet jeśli robi to "pod wybory"to tylko pokazuje że faktycznie na ten wybór zasługuje.

 14. [b]TY TO CHYBA PRZEBUDZIŁEŚ SIĘ MIĘDZY JEDNĄ "TRUSKAWKĄ" A DRUGĄ….A MOŻE ZMIENIŁEŚ DIETĘ I WYPIŁEŚ TYM RAZEM "PORZECZKĘ" I OD NADMIARU DOBREGO ZASZKODZIŁO CI….[/b]

 15. Pakujemy ostatnie pieniądze z kolejnego kredytu w drogi na strefie chmielowskiej, a już wiadomo, że Chmielów niebawem stanie się dzielnicą Tarnobrzega. Nic na to nie poradzimy, bo jeśli większość z sołectwa Chmielów opowie się w referendum za odłączeniem, to reszta gminy nie ma prawnej możliwości zablokowania ich woli.

  Jedyne, czego nie wolno nam schrzanić to, aby tracąc Chmielów pozbyć się Jadachów, Alfredówki i ew. Tarnowskiej. Dla Nowej Dęby mają one o tyle znaczenie, że łączą z Chmielowem, który przynosi gminie dochody. Same są kosztem niemożliwym do zrestrukturyzowania ( np. opór przed zamykaniem szkół, gdzie uczy się w klasie po 6 – 7 dzieci ) i dołują wiejskim sposobem myślenia w organach władzy.

  Marzeniem ściętej głowy jest połączenie się na powrót z Majdanem, mimo oporów tego ostatniego. Jest to ekonomicznie bardzo rozsądne dla ND i Majdanu. Gdyby tylko zawsze rozsądek kształtował decyzje społeczne…

 16. Ciekawe gdzie te bloki wybudują , pewnie na 'piaskach" koło zalewu , zapomnieli tylko że były to tereny prywatne zabrane początkiem lat osiemdziesiątych prywatnym właścicielom. Teraz kiedy je gmina wyrwała spółdzielni tylko czekać aż będzie je musiała zwracać . A nie jest to takie trudne by to odebrać , wystarczy tylko zapłacić po rewaloryzacji cenę jest to ok 30 % dzisiejszej wartości tych gruntów , cel społeczny nie został zrealizowany w przeciągu 7 lat / bloki jak planowano nie są wybudowane / Ciekawi mnie właśnie punkt widzenia Ratuszowych na kwestę byłych właścicieli …

 17. Dlaczego odpowiedzieć ma RATUSZ, skoro spadkobiercą kadrową tych, którzy zabrali prywatnym właścicielom owe grunty jest wprost SLD, przez kilkanaście lat rządziły ekipy, które nic z RATUSZEM nie miały wspólnego, a obecnie odpowiada za to koalicja NASZEGO SAMORZĄDU z PIS-em?

  Proszę zwrócić się do obecnej koalicji rządzącej!

 18. Podobają mi się strasznie przepychanki dwóch stron !
  A zaczęło się tak niewinnie od Akcji Sprzątania Zalewu a temat został tak rozwinięty że zapomniano o artykule, no ale pewnie to też polityka !

 19. Za ten czyn ( posprzątanei zalewu) magistrat powinien pomysec o postawieniu kazdemu z osobna – pomnika, za tak bohaterska postawe.

 20. Co za afront,co za obraza,jak tak mozna ,NALEZY NATYCHMIAST ANULOWAC SPRZATANIE,natychmiast rozsypac smieci i w SOBOTE od nowa sprzatac zapraszajac MIRKA ,aby sie wykazal ze cos dla Nowej Deby zrobil,robiac wiele ZDJEC i rozwieszajac gdzie sie tylko da ,NATYCHMIAST ORGANIZATORZY NAPRAWIC TEN BLAD NIEDOPATRZENIA !:|

 21. Znowu ktoś podsyca jakieś sztuczne napięcia. Ci co się skrzyknęli, posprzątali zrobi akcje i temat się kończy. Chodziło o Zalew i tyle. Bardziej WOPR-owcy niż Ratuszowcy bo to WOPR wystawił największą grupę ludzi.

 22. Po objęciu mandatu Tomasz się nie dorobił niestety… Wcześniej też nie zarabil bo jak każdy pamięta za "frajer" stał po kolana w wodzie puszczając kulkę wypełnioną powietrzem by dzieci miały dobrą zabawę. A dalej: W grudniu (moment objęcia mandatu) mało chętnych nad zalewem bo zimno więc też nie miał szans zarobić chłopina… A Jan się w gazecie przyznał, że wynajmował. Prawda?

  Sprawa jest jasna. Każdy myślący, obiektywny człowiek wie co zaszło i wie jakie powinny być konsekwencje. Ale niektórzy kręcą, kłamią i NIEUDOLNIE szukają haków na innych zamiast zrobić porządek u siebie. To świadczy tylko o nich i ich KONDYCJI MORALNEJ. Im dedykuje te słowa J. Tuwima:
  [quote][i]Lecz nade wszystko – słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: [b]Niech prawo – zawsze prawo znaczy[/b], A sprawiedliwość – sprawiedliwość.[/i][/quote]

  Dura lex, sed lex

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here