Gmina przegrała z przedszkolem w sądzie

24


Gmina przegrała w sądzie sprawy dotyczące rozliczeń z niepublicznym przedszkolem „Krasnal”. Proces dotyczył błędnego naliczania wynikających z ustawy dotacji. Dwa z trzech wyroków są prawomocne i nie ma od nich odwołania.

Nowodębscy urzędnicy, którym szefuje burmistrz Wiesław Ordon, w sposób nieprawidłowy rozliczali dotacje przyznane z mocy prawa dla niepublicznego przedszkola „Krasnal”. Nieprawidłowości dotyczyły zaniżenia podstawy naliczania dotacji od której zależy dofinansowanie przypadające na 1 dziecko.

Spółka prowadząca przedszkole wielokrotnie informowała burmistrza Wiesława Ordona, że podstawa naliczania dotacji została błędnie ustalona. Monity te okazały się jednak bezskuteczne, wobec czego sprawa trafiła do sądu.

W żadnej sprawie Sąd nie miał wątpliwości co faktu, iż poszkodowana spółka ma rację. W następstwie spraw sądowych Gmina nie tylko musi wypłacić spółce brakującą kwotę dotacji, ale także wypłacić należne odsetki, oraz pokryć koszty sądowe. Kosztów tych można było uniknąć, gdyby burmistrz w sposób właściwy rozpatrzył monity spółki. Tak się jednak nie stało.

Oczywiście, za urzędnicze błędy zapłaci nowodębski podatnik…

/kk

 

0

24 KOMENTARZE

 1. nooo pięknie. Niech burmistrz oczywiscie za to zapłaci ze swoich pieniędzy a nie nowodebski podatnik. przeciez to on zaniedbał swoje obowiazki i udawał, że nic sie nie stało. to niech płaci teraz. Ciekawe co on sobie myśł, że nie zapłaci i kazdy bedzie siedzial cicho bez walki o swoje? chooore

  0
 2. Niech ł`Ostapko napisze z kim pije po godzinach… Z właścicielem ów krasnala. Po wyborach będzie można przemianować Nową Dębę na Nową Grzędę :)

  0
  • przynajmniej ten Grzęda coś tu buduje! gdyby nie on nie było by dwóch hoteli,stokrotki,przedszkola itd….wolę kogoś kto inwestuje w mieście niż Pana co wydaje pieniądze na piękne planty.

   0
  • No ale dla takich czarnych z wąsami to najlepszy jest „przedsiębiorca” z Janowa Lubelskiego, albo spod Mielca co spieprzy planty, co spieprzy zalew. Swój przedsiębiorca z miasta to taki bleeeee.

   0
  • Popytaj mieszkańców bloku dlaczego się z Grzędą sądzili. A prpos to grzęda inwestuje w n dębie nie swoją kasę a jaka to wszyscy wiedzą że jest potraktowana środkami czystości

   0
  • Z kim przystajesz takim się stajesz… Ciekawe za czyje pieniądze finansowane są/będą kiełbachy na spotkaniach wyborczych a po wyborach czas spłaty…

   0
  • Te kiełbachy wyborcze chyba nie będą z twoich pieniędzy więc co cię głowa boli. Ale zawsze możesz się dołożyć.

   0
 3. I kasa stracona bo urzędasy ustawy źle czytają. Czy ktoś poniósł jakąś odpowiedzialność za złą decyzję? Niech Ordon z własnej kasy odda

  0
  • Święta racja, jak trzyma idiotów pracowników to niech teraz za nich świeci oczami, tylko głupi człowiek otacza się jeszcze głupszymi od siebie. Panie Ordon życzę panu niepowodzenia w wyborach!

   0
 4. nie można normalnie dogadać sie z tym człowiekiem, czyli burmistrzem, tak zwyczajnie po ludzku, tylko co rusz do sądu trzeba chodzić. Nie wstyd panu, panie Ordon ???

  0
 5. Ile jeszcze będziemy ponosić kosztów urzędniczej niekompetencji? Ten Ordon i Żołądź to się znają na czymś? Potrafią czytać ustawy? Przecież gdyby potrafili to by nie przegrywali w sądzie. I teraz koszty tych procesów ponosi podatnik nowodębski. Żenada. Z pensji trzeba im potrącić!

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here