Grad Prix Polski Juniorów i Młodzików w badmintonie w Suchedniowie

0

Na Kielecczyźnie w miejscowości Suchedniów z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został kolejny w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików w badmintonie.

Warto nadmienić, że Grand Prix Polski to drugie w hierarchi ważności po mistrzostwach Polski zawody w polskim badmintonie.
Znakomicie spisali się w tych zawodach podopieczni trenerów Adama Bunio i Mateusza Czachora ze Stali Nowa Dęba.
W kategorii juniorów rewelacyjnie spisał się członek kadry Polski juniorów badmintonista Stali Patryk Kopeć, który w grze podwójnej wspólnie ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Markiewiczem (MLKS Solec Kujawski) wywalczyli pierwsze miejsce, pokonując w wielkim finale parę: Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) / Wojciech Sajdok (UKS Unia Bieruń) 2:0 (21:16;23:21).
W grze mieszanej juniorów drugie miejsce wywalczył mixt kombinowany: Patryk Kopeć (Stal) / Magdalena Machnik (UKS Orbitek Straszęcin).
Doskonale spisali się również w tych zawodach badmintonowi młodzicy Stali.
W grze podwójnej młodziczek w stylu godnym prawdziwych mistrzyń pierwsze miejsce wywalczył debel dziewcząt Beata Mycek (Stal) / Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa), tocząc ze swoimi rywalkami od fazy ćwierć finałowej mordercze, trzysetowe pojedynki, by w wielkim finale pokonać debel numer jeden na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona parę UKS Dwójka Bytów: Laurę Bujak / Annę Dudę 2:1 (21:14;17:21;21:14). Dobre piąte miejsce wywalczył debel klubowy Stali: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, który zaprezentował w tym turnieju grę na wysokim poziomie, zgłaszając swoje aspiracje do medalu na mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.
W grze mieszanej trzecie miejsce wywalczył mixt kombinowany: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal). Dobre piąte miejsce wywalczył mixt klubowy Stali: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk, również prezentując badminton na wysokim poziomie.
Była to już kolejny raz w tym roku doskonała promocja Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz MKS Stal Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej, tym razem na ziemi kieleckiej.
Na zdjęciach badmintonowi juniorzy i młodzicy na podium w suchedniowskiej hali sportowej.