Grand Prix Gold Polski Juniorów i Młodzików w badmintonie w Lubinie

0

Na Dolnym Śląsku w dalekim Lubinie z udziałem wszystkich najlepszych polskich zawodniczek i zawodników rozegrany został pierwszy w tym sezonie wysoko punktowany turniej badmintona Grand Prix Gold Polski Juniorów i Młodzików. W zawodach tych bardzo dobrze spisało się dwóch badmintonistów Stali Nowa Dęba.

W kategorii młodzików doskonałą formą błysnął 14 – letni Jakub Suszyński, który w grze mieszanej wspólnie z Arianną Biel (UKS Bieruń) wywalczyli doskonałe drugie miejsce ulegając w pojedynku finałowym po pasjonującym pojedynku parze: Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) / Zuzanna Luban (UKS Energia Lubliniec) 1:2 (16:21;21:15;21:10). Warto nadmienić, że w fazie grupowej pokonali aktualnych mistrzów Polski Adama Bibika (Łódź) / Marcelinę Franczuk (Gdańsk).
W grze podwójnej młodzików trzecie miejsce wywalczył debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).
Był to jak na razie życiowy sukces Kuby, który tym samym potwierdził swój talent oraz duży potencjał.

W kategorii juniorów dobrze spisał się 18 – letni Patryk Kopeć, który w grze mieszanej wspólnie ze swoją partnerką Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) wywalczyli dobre trzecie miejsce. W grze podwójnej juniorów na miejscu siódmym uplasował się debel: Patryk Kopeć (Stal) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski).

Na zdjęciach: Jakub Suszyński z Arianną Biel i Michałem Kosztyło na podium i na kortach w kategorii młodzików w Lubinie oraz Patryk Kopeć z Wiktorią Adamek i Bartoszem Markiewiczem.