Grand Prix Gold Polski Juniorów i Młodzików w badmintonie w Suchedniowie k/ Kielc

0

W Suchedniowie k/ Kielc z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został prestiżowy i bardzo wysoko punktowany turniej badmintona zaliczany do cyklu Grand Prix Gold Polski Juniorów i Młodzików.

Po raz kolejny w tym roku rewelacyjnie spisali się w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż 4 razy stawali na podium dla zwycięzców.

W kategorii juniorów bardzo dobrze spisał się wychowanek UKS „Trójka” Tarnobrzeg Tymoteusz Malik obecnie Stal Nowa Dęba, który w grze podwójnej juniorów wspólnie z Robertem Cybulskim (UKS Unia Bieruń) wywalczyli w doskonałym stylu pierwsze miejsce, pokonując w finale parę: Damian Jaśkowiak (UKS Baranowo) / Radosław Wróbel (KB Vol – Trick Kępno) 2:0 (21:18;21:14), a na miejscu dziewiątym uplasował się debel: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski).

W grze mieszanej juniorów bardzo dobra postawa mixta: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza), który wywalczył drugie miejsce, ulegając w finale po dramatycznym meczu parze: Radosław Wróbel (KB Vol – Trick Kępno) / Izabela Pajek (MKS Orlicz Suchedniów) 1:2 (19:21;21:15;19:21), a miejsce trzecie sensacyjnie wywalczył mixt juniorów młodszych: Wiktor Trecki (UKS Unia Bieruń) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). Na miejscu piątym uplasował się mixt: Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Ptak (KB Vol – Trick Kępno).

W grze podwójnej młodzików bardzo dobrze spisał sie debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin), który wywalczył drugie miejsce.

W grze mieszanej młodzików na dobrym piątym miejscu uplasował się mixt: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Arianna Biel (UKS Unia Bieruń).

Był to kolejny udany weekend w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba, którzy tym samym kolejny już raz w tym roku udanymi występami na badmintonowych kortach całej Polski czczą złoty jubileusz 50 – lecia istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.

I niech tak będzie aż do końca sezonu 2016/2017 !

Na zdjęciu badmintonowa ekipa Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Suchedniowie, stoją od lewej strony: Patryk Kopeć (członek Kadry Polski Juniorów U – 19), Beata Mycek, Jakub Suszyński i Tymoteusz Malik (członek Kadry Polski Juniorów U – 17).