Grand Prix Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w badmintonie w Zielonce k / Warszawy

0

W miejscowości Zielonka k / Warszawy rozegrany został kolejny w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Juniorów i Juniorów Młodszych „Mazovia Junior Cup” w badmintonie w silnej międzynarodowej obsadzie z udziałem zawodniczek i zawodników z: Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski. Bardzo dobrze spisali się w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba.

W kategorii juniorów w grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce wywalczył debel kadrowy polskich juniorów: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski), który w pojedynku finałowym pokonał parę: Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) / Jędrzej Wachowski (STB Energia Lubliniec) 2:1 (21:15;22:24;21:21:18). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Patryk dopiero pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej.

W kategorii juniorów młodszych bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył debel kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Również Rafał dopiero pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej.

Z satysfakcją należy podkreślić, że obaj młodzi badmintoniści Stali to również aktualni członkowie kadry Polski juniorów (Patryk Kopeć) i kadry Polski juniorów młodszych (Rafał Lejko).