Grand Prix Polski w badmintonie w Suwałkach

0

W dalekich Suwałkach w obsadzie międzynarodowej z udziałem czołowych zawodniczek i zawodników z Polski, Łotwy i Białorusi rozegrany został kolejny już w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Juniorów „Malow” i Grand Prix Polski Młodzików „Pogodne Suwałki” w badmintonie. Rewelacyjnie spisali się w tych prestiżowych zawodach badmintoniści Stali Nowa Dęba.

W grze mieszanej juniorów po znakomitej grze pierwsze miejsce wywalczył mixt w składzie: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Agnieszka Foryta (STB Energia Lubliniec), pozostawiając w pokonanym polu wiele czołowych mixtów Polski w tej kategorii wiekowej. W finale pokonali mixt: Konrad Płoch (UKS Start Widełka) / Dorota Matysiak (KS Hubertus Zalesie Górne) 2:0 (21:14;21:17). W grze podwójnej juniorów debel w składzie; Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski) wywalczyli również w znakomitym stylu pierwsze miejsce, pokonując w finale parę UKS Start Widełka: Paweł Kopański / Konrad Płoch 2:0 (24:22;21:17).

Tak więc Patryk wraca z Suwałk w podwójnej złotej koronie i jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się w pierwszej połowie kwietnia mistrzostwami Europy juniorów, które rozegrane zostaną we Francji, a Patryk oraz Tymoteusz Malik mają wielkie szanse tam pojechać.

W kategorii młodzików w grze mieszanej dobre piąte miejsce wywalczył mixt w składzie: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Dominika Chojnacka (SKS Matchpoint Ślęza). Warto nadmienić, że ci młodzi młodzicy zagrali ze sobą pierwszy raz, a ćwierćfinale ulegli po wyrównanej grze bardzo silnemu mixtowi z Białorusi, który cały turniej wygrał. W grze podwójnej młodzików bardzo dobra gra debla: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin), który wywalczył dobre trzecie miejsce.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba w Suwałkach na podium dla zwycięzców: Patryk Kopeć w deblu i mixście juniorów oraz Jakub Suszyński w deblu młodzików.