Gratulacje od marszałka dla podkarpackich Lokalnych Grup Rybackich

7

18/08/11r.

Nowa Dęba ma szanse zostać jednym z największych beneficjentów środków przyznanych podkarpackim Lokalnym Grupom Rybackim. Swoim zaangażowaniem, pomysłami i wytrwałą pracą udowadniają Państwo, iż korzystając z funduszy europejskich można zmieniać rzeczywistość wokół nas – podkreśla marszałek Podkarpacia Mirosław Karapyta. Dzięki staraniom LGR – Starzawa i Puszcza Sandomierska na Podkarpacie trafi ponad 24 mln zł.

Podczas wczorajszego spotkania w Rzeszowie marszałek Mirosław Karpyta pogratulował obu grupom sprawnego sięgania po unijne fundusze.. Pozyskane pieniądze to kolejny, poważny zastrzyk unijnej gotówki. Pozwolą na realizację wielu ważnych inwestycji. Dzięki nim w wielu miejscowościach będą budowane ścieżki rowerowe, chodniki, parkingi, wiele zbiorników wodnych zostanie przywróconych naturze, a kąpieliska staną się bezpieczniejsze i przystosowane do przyjęcia turystów – mówił podczas spotkania marszałek. Burmistrz Wiesław Ordon, prezes LGR Puszcza Sandomierska wspólnie z wiceprezes Zofią Kruk przekazali na ręce marszałka i wicemarszałka Lucjana Kuźniara umowy ramowe na dofinansowanie ze środków PO Ryby 2007-2013, podpisane 4 sierpnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Urząd Marszałkowski będzie bowiem pełnił dla LGR-ów funkcję Instytucji Pośredniczącej w realizacji projektów na które przyznane zostały dotacje.

Burmistrz podziękował w imieniu LGR Urzędowi Marszałkowskiemu za współpracę. Szczególne słowa kieruję pod adresem Piotra Karnasa, byłego kierownika Oddziału Ryby w Departamencie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który pomagał nam w naszych staraniach o wybór LGR do udzielenia dotacji unijnej – podkreślił Wiesław Ordon.

Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej obejmuje swoim działaniem tereny gmin Baranów Sand., Bojanów, Dzikowiec, Grębów, oraz Nowa Dęba. Działania związane z założeniem LGR, a następnie opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju Obszaru Rybackiego Puszczy Sandomierskiej zainicjowane zostały przez burmistrza Nowej Dęby dwa lata temu. W ramach realizacji Strategii do 2015 r. do firm, instytucji publicznych i osób fizycznych na terenie gmin zrzeszonych w LGR trafi ponad 11 milionów 300 tysięcy złotych ze środków PO Ryby 2007-2013. Pierwsze nabory wniosków ruszą pod koniec 2011 roku.


22 sierpnia br. o godzinie 11:00 w Chmielowie w Wiejskim Centrum Kultury (Remiza OSP) w obecności Wiceministra Skarbu Państwa Jana Burego odbędzie się uroczysta konferencja inaugurująca działalność stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, jako organizacji wdrażającej Strategię.


PA0

7 KOMENTARZE

 1. pusta jest to nie wiele stracisz
  P.S. Jak tam podwyżki? Myjesz się raz na tydzień czy kradniesz… o sorry… powodujesz "straty na sieci" ? Buziaczki :*

  0
 2. Tak trzymać.Wielkie brawa i moje uznanie.Tyle milionów to naprawdę sukces.Burmistrz to bardzo dobry gospodarz.Życzę kolejnych sukcesów.

  0
 3. Tak patrzac na zdjecia to : Karapyta potrzebuje odchudzenia, Krukowa dobrego fryzjera, a Ordon leczenia garba.
  A poza to juz czekamy na ten wielki rozwoj inwestycyjny panie burmistrzu od lat, bo nasz Zalew to obraz nedzy, a pan tylko duzo mowi i robi od czasu do czasu hallo wokol roznych koncepcji, a efektow brak. Stare nauki mowia "Nie chwal dnia przed zachodem slonca" – to takie motto do pow. informacji.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here