Gratulacje od marszałka dla podkarpackich Lokalnych Grup Rybackich

7

18/08/11r.

Nowa Dęba ma szanse zostać jednym z największych beneficjentów środków przyznanych podkarpackim Lokalnym Grupom Rybackim. Swoim zaangażowaniem, pomysłami i wytrwałą pracą udowadniają Państwo, iż korzystając z funduszy europejskich można zmieniać rzeczywistość wokół nas – podkreśla marszałek Podkarpacia Mirosław Karapyta. Dzięki staraniom LGR – Starzawa i Puszcza Sandomierska na Podkarpacie trafi ponad 24 mln zł.

Podczas wczorajszego spotkania w Rzeszowie marszałek Mirosław Karpyta pogratulował obu grupom sprawnego sięgania po unijne fundusze.. Pozyskane pieniądze to kolejny, poważny zastrzyk unijnej gotówki. Pozwolą na realizację wielu ważnych inwestycji. Dzięki nim w wielu miejscowościach będą budowane ścieżki rowerowe, chodniki, parkingi, wiele zbiorników wodnych zostanie przywróconych naturze, a kąpieliska staną się bezpieczniejsze i przystosowane do przyjęcia turystów – mówił podczas spotkania marszałek. Burmistrz Wiesław Ordon, prezes LGR Puszcza Sandomierska wspólnie z wiceprezes Zofią Kruk przekazali na ręce marszałka i wicemarszałka Lucjana Kuźniara umowy ramowe na dofinansowanie ze środków PO Ryby 2007-2013, podpisane 4 sierpnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Urząd Marszałkowski będzie bowiem pełnił dla LGR-ów funkcję Instytucji Pośredniczącej w realizacji projektów na które przyznane zostały dotacje.

Burmistrz podziękował w imieniu LGR Urzędowi Marszałkowskiemu za współpracę. Szczególne słowa kieruję pod adresem Piotra Karnasa, byłego kierownika Oddziału Ryby w Departamencie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który pomagał nam w naszych staraniach o wybór LGR do udzielenia dotacji unijnej – podkreślił Wiesław Ordon.

Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej obejmuje swoim działaniem tereny gmin Baranów Sand., Bojanów, Dzikowiec, Grębów, oraz Nowa Dęba. Działania związane z założeniem LGR, a następnie opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju Obszaru Rybackiego Puszczy Sandomierskiej zainicjowane zostały przez burmistrza Nowej Dęby dwa lata temu. W ramach realizacji Strategii do 2015 r. do firm, instytucji publicznych i osób fizycznych na terenie gmin zrzeszonych w LGR trafi ponad 11 milionów 300 tysięcy złotych ze środków PO Ryby 2007-2013. Pierwsze nabory wniosków ruszą pod koniec 2011 roku.


22 sierpnia br. o godzinie 11:00 w Chmielowie w Wiejskim Centrum Kultury (Remiza OSP) w obecności Wiceministra Skarbu Państwa Jana Burego odbędzie się uroczysta konferencja inaugurująca działalność stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej, jako organizacji wdrażającej Strategię.


PA7 KOMENTARZE

  1. pusta jest to nie wiele stracisz
    P.S. Jak tam podwyżki? Myjesz się raz na tydzień czy kradniesz… o sorry… powodujesz "straty na sieci" ? Buziaczki :*

  2. Tak trzymać.Wielkie brawa i moje uznanie.Tyle milionów to naprawdę sukces.Burmistrz to bardzo dobry gospodarz.Życzę kolejnych sukcesów.

  3. Tak patrzac na zdjecia to : Karapyta potrzebuje odchudzenia, Krukowa dobrego fryzjera, a Ordon leczenia garba.
    A poza to juz czekamy na ten wielki rozwoj inwestycyjny panie burmistrzu od lat, bo nasz Zalew to obraz nedzy, a pan tylko duzo mowi i robi od czasu do czasu hallo wokol roznych koncepcji, a efektow brak. Stare nauki mowia "Nie chwal dnia przed zachodem slonca" – to takie motto do pow. informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here