Historyczny sukces nowodębskiego badmintona

4

27-05-2013

W Ostrowie Wielkopolskim z udziałem rekordowej liczby 187 zawodniczek i zawodników z 47 klubów całej Polski rozegrane zostały pierwsze w historii Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.

W całych mistrzostwach, przez trzy dni trwania rywalizacji rozegrano aż 373 pojedynki. Historyczny i nienotowany od wielu lat sportowy sukces odnieśli na nich młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. W znakomitym stylu wywalczyli oni 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy.

Złoty medal i tytuł mistrzów Polski zdobył w grze mieszanej mixt Stali Nowa Dęba: Rafał Lejko / Beata Mycek, który w pojedynku finałowym zdeklasował wręcz swoich rywali parę: Jakub Plaszczyk / Zuzanna Jankowska (MKS Strzelce Opolskie) 2:0 (21:7;21:11). Piąte, bardzo dobre miejsce wywalczył drugi mixt Stali Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk. W grze pojedynczej dziewcząt srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczyła Natalia Róg (Stal), która w pojedynku finałowym po ciekawej i wyrównanej grze uległa Hannie Szymańskiej (STB Energia Lubliniec) 0:2 (20:22;17:21). W grze podwójnej dziewcząt trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła para kombinowana: Beata Mycek (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce).

Perfekcyjna, należycie wykonana praca treningowa zaowocowała doskonałym i historycznym wynikiem w postaci trzeciego miejsca, w prowadzonej przez organizatorów nieoficjalnej klasyfikacji medalowej. MKS Stal Nowa Dęba uplasowała się na zaszczytnym trzecim miejscu za takimi klubami jak: Technik Głubczyce i STB Energia Lubliniec. Młodzicy młodsi z Nowej Dęby, to w chwili obecnej trzecia siła w Polsce w badmintonie w tej kategorii wiekowej !

Ns zdjęciu: Wspaniała, trzecia siła w Polsce w badmintonie w młodzikach młodszych, stoją od lewej: Patryk Róg, Aleksandra Michalczuk, Natalia Róg (świeżo upieczona wicemistrzyni Polski w singlu dziewcząt), Rafał Lejko i Beata Mycek (świeżo upieczeni mistrzowie Polski w grze mieszanej) oraz Zofia Tomczyk.