Inwestorzy idą do Kolbuszowej. Chcą też budować osiedle bloków.

51

18.02.2013


Jak informuje Radio Leliwa jest zielone światło Rady Miejskiej dla inwestora, który, jako pierwszy, zamierza zakotwiczyć na terenie kolbuszowskiej strefy ekonomicznej. Radni na ostatniej sesji jednogłośnie wyrazili zgodę na oddanie w wieczyste użytkowanie działki o powierzchni blisko dwóch hektarów. Terenem tym zainteresowana jest firma Bart z województwa kujawsko-pomorskiego, która zajmuje się produkcją tektury.  W pierwszej fazie firma Bart planuje zatrudnić 30 osób, a docelowo nawet 150.  WIECEJ W RADIU LELIWA

To nie koniec dobrych wiadomości płynących z Kolbuszowej. Radio Leliwa poinformowało także, że inwestorzy chcą wybudować osiedle bloków. Zadania miałaby się podjać Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kolbuszowej. Tym bardziej, że kilka lat temu Rada Miejska zdecydowała o przekazaniu jej w wieczyste użytkowanie działki pod potrzeby rozwojowe. 
WIECEJ W RADIU LELIWA

51 KOMENTARZE

 1. W Kolbie buduja bloki, buduja strefe ekonomiczna….
  W Debie wycinaja drzewa na plantach, demoluja planty i buduja szatnie dla LZS-ow…. Ci z Kolby beda mieli mieszkania i prace. Ci z Deby dlugi Ordna.

 2. W KLB jest Tesco i inne markety… Kiedy Deba smiala sie z Kolby. Dzisiaj Kolba szydzi z Deby. Podziekujcie swojemu burmistrzowi. Niech jeszcze z 5 remiz strazackich zbuduje i kolejne szatnie dla LZSow… Deba stala sie wsia miedzy TBG a KLB.

 3. Inwestycje realizowane przez nowodębskiego burmistrza wymagają wkładu własnego – na który zaciąga kredyt!

  Nie dość, że nie robi inwestycji rozwojowych, to poprzez kredyty, blokuje taką możliwość na przyszłe lata!

 4. A kto by chciał budować w Dębie.
  Zaraz by była w tym znaleziona wina Ordona.
  Dlaczego w tym miejscu a nie w tamtym?
  Dlaczego ten blok jest kwadratowy a nie okrągły?
  Dlaczego ma 4 a nie 5 pięter?
  Dl;aczego kosztuje tyle a nie tyle?
  Dlaczego ci kupili w nim mieszkania a nie tamci?
  To wszystko byłaby wina Ordona?
  Tu nikt nie będzie chciał przyjść bo za wszystko będą słowa krytyki.
  Zastanówcie się.
  Sami do tego doprowadzacie.
  Zaczynam mieć dość tej strony.

 5. [quote]Tu nikt nie będzie chciał przyjść bo za wszystko będą słowa krytyki.
  Zastanówcie się.
  Sami do tego doprowadzacie.[/quote]
  Głupszego argumentu nie słyszałem. Nie ma do czego przychodzić. Władze nie potrafią przyciągać kapitału. Potrafią jedynie wydawać kasę z kredytów. Władze są kiepskie. I tyle.

  [quote]Ludzie!!!!Kolbuszowa moze byc poruwnana z mielcem albo tarnobrzegiem bo to sa miasta powiatowe a nie y nowa deba[/quote]
  A dlaczego sekretarz Ordon nie zadbał aby była miastem powiatowym??? Mogła być stolicą powiatu ziemskiego. Pan Ordon od zawsze we władzach przecież jest.

 6. Powiat?
  Takie miasteczko?
  O czym ty marzysz?
  Nie wiesz co piszesz.
  W mielcu jest 50 tys. mieszkańców a w Dębie 10.
  To też wina Ordona, że nie zrobił tak dużo dzieci?
  Aby było więcej mieszkańców.
  Zresztą może się jeszcze poprawić jest w takim wieku, że chyba jeszcze może.
  A może i wy wzielibyście się do roboty. Róbcie dzieci to będzie nas więcej i wtedy może zostaniemy powiatem.

 7. Nasi dziadkowie, ojcowie i władza za komuny też nie byli lepsi. A mogli zrobić normalną drogę dla samochodów na ścieżce zwanej Aleją Metalowca, z ulicy Leśnej na zakłady. Mogli zrobić dojazd z Porąb Dębskich przy wierzy ciśnień również na zakłady (dla ludzi z Majdanu i nie tylko) Tylko nie piszcie mi że większość dojeżdżała autobusami do pracy bo to wiem, ale nie zmienia to faktu że takiej potrzeby nie było.Bez odbioru.

 8. Nowa Dęba miała być stolicą powiatu ziemskiego: Grębów. Gorzyce, Baranów, Dęba. Tarnobrzeg to powiat grodzki i inna bajka.

  Miasto Kolbuszowa ma 9500 mieszkańców i jest powiatem. Głupio???
  Ordon był we władzach miasta gdy toczyła się batalia. Był sekretarzem. Większość jego dzisiejszych radnych była w samorządzie wówczas.

  Już wiesz czyja wina?

 9. Jeżeli ktoś z Was miał kiedyś okazję rozmawiać z burmistrzem to wie, że to nadęty, uparty i nie mający szcunku dla drugiego człowieka cym… Jeżeli myślisz inaczej, masz inne zdanie niż on to według niego jesteś głupi, działasz mu na narwy i zrobi wszystko żeby cię poniżyć i pokazać, że albo się z nim zgodzisz albo będziesz dla niego wrogiem. Ot cały Ordon. I …. nic nie załatwisz. Ma również swoją gwardię (czytaj część pracowników urzędu), którzy już dawno się mu podporządkowali i chwalą go po niebiosy. Reszta ma inne zdanie i nie dostaje nagród, dodatkowych studiów itp.

 10. Jeżeli ktoś z Was miał kiedyś okazję rozmawiać z Ostapkiem to wie, że to nadęty, uparty i nie mający szacunku dla drugiego człowieka cym… Jeżeli myślisz inaczej, masz inne zdanie niż on to według niego jesteś głupi, działasz mu na nerwy i zrobi wszystko żeby cię poniżyć i pokazać, że albo się z nim zgodzisz albo będziesz dla niego wrogiem. Ot cały Ostapek.

 11. niech was to tak bardzo nie dziwi, to jest odradzanie sie starych osrodkow produkcji i handlu z okresu przedwojennego, a nasza ND to jedynie wytrysk socjalistycznej polityki rozwojowej nie majacej oparcia w historii gosp. tego rejonu

 12. zgdazam się z Profesorem W., ale tym bardziej Nowa Deba potrzebuje stategicznego myslenia co do rozwoju, lub utrzymania pozycji

 13. Rozmawiałem i z Burmistrzem i z Panem Markiem Ostapko , więc mam porównanie. Zgadzam sie w 100 , a nawet 200% z opinią nt. naszego Pana Burmistrza. Jest to człowiek zupełnie pozbawiony klasy, do tego kłamie, nie dotrzymuje słowa ,jednym słowem nie szanuje ludzi.Co innego pan Marek Ostapko, to człowiek panujący nad emocjami , szanujący rozmówce, umiejący słuchać i prowadzić rozmowę konkretnie i na temat.

 14. Wiele razy miałam do czynienia i z jednym i drugim. Napiszę tyle… niby "dobra" opinia na temat Ordona jest kreowana przez jego ekipę bo niestety ten człowiek ma za nic innych ludzi a sprawia wrażenie jaki to jest niby "ojciec narodu" … co do Ostapki to też wykreowano mu opinię tyle tylko że zrobiła to ta sama ekipa bo w przeciwieństwie do Ordona Ostapko jest rozwojowym człowiekiem, umie i chce rozmawiać z ludźmi i najważniejsze chce dobrze dla Nowej Dęby bo widzi co Ordon przez te lata zrobił. No chyba, że sukcesem można nazwać wycinkę plant i upadek firm. Poza tym Ostapko mimo szczerych chęci nie podniesie poziomu debaty z Ordonem i jego świtą bo do tego trzeba ludzi mających własne zdanie i potrafiących je wypowiedzieć. U Ordona i spółki jest tak że jak "pan nie kazał to one nie robią" i tak do końca kadencji.

 15. zgadzam się z #22 w 100%. Miałam okazję rozmawiać z pierwszym i drugim. Pierwszy mnie olał, Ostapko pomógł. Pozdrawiam

 16. do niejakiego warzykona, jeśli COP był socjalistycznym "wytryskiem" no to ja tej znajomości historii gosp. regionu gratuluje,
  poruszę jeszcze temat burmistrza, facet bez koncepcji, klasy i honoru
  i to chyba tyle w temacie

 17. Wszyscy razem jesteście żałosni. Wiem, że akurat w tym miejscu macie "swój kawałek podłogi". Czy to będzie Wiesław czy Marek możecie tylko wielką qpę zrobić i tarmosić się za klapy śmiesznych ubranek. Wasze "problemy" są tylko po to aby dać Wam zajęcie i czymś Was zająć. Przecież trzeba coś robić. A istota sprawy umyka, umyka i … nawet sobie sprawy z tego nie zdajecie. Kopcie się dalej po kostkach żałośni ludzikowie.

 18. Gminą zarządza burmistrz. W radzie miasta ma swoich radnych, którzy wszystko przegłosują co on zaproponuje. Odmienne zdania lub inne propozycje odrzucane są większością głosów.

  I to niestety sytuacja bez wyjścia.

 19. A jaka to wg. ciebie ta istoty sprawy , o której piszesz tak kwieciście ? Skoro jest takie forum i taki temat poruszany, to każdy raczej może napisać, to co uważa. Nie musisz nikogo przy tej okazji obrażać. Istotę sprawy wg. mnie ma w swoich rękach burmistrz, to on rozdaje karty, za pomoca swoich ludzi w radzie przegłosowuje swoje decyzje, to on jest o d p o w i e d z i a l n y za to, co w gminie dzieje sie przez ostatnie lata. Problem w tym, ze to człowiek bez klasy, nie umiejacy słuchać, rozmawiać, pójść na kompromis, uznać czyjeś racji, przyznać sie dio błędu etc. Wbił sobie do głowy, tak jak wielu na różnych mniejszych i większych stołkach, że jest nieomylny i co mu zrobisz . Gdyby była tu wspólna praca, wspólne, skonsultowane ze społeczeństwem podejmowanie najlepszych decyzji, zero wazeliny , a uczciwe i madre działanie na rzecz dobra miasta i jego meszkanców na pewno nikt by niczego tu nie wypisywał i nie kopał sie po kostkach, jak to zgrabnie ująłeś/łaś. Więc tak serio, kto jest tym żałosnym ludzikiem, no kto????

 20. jedna hala do produkcji amunicji, ktora zreszta nie zaczela produkcji do wybuchu wojny to zalosne poczatki w ramach COP, zaklady wlasciwe zbudowali komunisci i to w ciagu paru lat na potrzeby wojny koreanskiej ty noowie z tym twoim copem.

 21. To samo pisali w Kolbuszowej jak w Chmilowie wszedł Pilkington :) . Nie ma się co podniecać 30osobową fabryczką. A tak swoją drogą to jaki pomysł na bezrobocie ma Ratusz, bo nigdzie nie mogę znaleźć? Poproszę nie traktować tego jako złośliwość tylko prawdziwą ciekawość. Nie wiem gdzie tego szukać?

 22. Do 28 …… Nie buduje się bloków na osiedlu północ bo tereny odzyskali prawowici właściciele , tereny te zabrała nam komuna , teraz. Wreszcie je nam oddali. Tak więc koniec picia w krzaczorach , albo jeżdżenia quadami, teraz to już wszystko teren prywatny , ciężko się wam będzie do tego przyzwyczaić , ale będziecie musieli , nawet ten lasek jest już prywatny …

 23. Buduje się. Tarnobrzeg buduje, Kolba buduje, Sandomierz buduje. Zobacz Stalową i Mielec. W Dębie nie ma mieszkań. W Dębie nie ma pracy. A wójt Ordon zajmuje się wycinką drzew na plantach i zaciąganiem kredytów na głupoty.

 24. W tym jednym przypadku nie macie racji, we wszystkich miastach budowa bloków zajmuja sie deweloperzy a nie władze, skoro w waszym miescie nie ma chętnych do budowy to nie miejcie pretensji do władz

 25. A skąd wiesz że nie ma? Może gruntów władza nie chce dać pod blok??? Może trzeba pokazać pisma chętnych które są w urzędzie ale decyzji ze strony miasta nie było. I co powiesz jeśli takie pisma zostaną ujawnione??? Dalej będziesz bronił władzy?? Czy przyznasz, że ta władza jest słaba i nieodpowiedzialna??

 26. Wiem o inwestorze którzy chciał budować blok w Dębie a władze miasta olały temat. nie wiem czy dzisiaj jest zainteresowany projektem. tutaj nie siądzie Ordonowi argument, że nie buduje się bloków bo nie ma chętnych. Nie buduje się bloków przez Ordona. Tak. Znowu wina Ordona. Gdyby nie ten portal to ludzie znali by tylko jedną twarz Ordona. Tą pokazywaną w naszych sprawach lub w lokalnej prasie gdzie żywcem przepisują teksty ze strony urzędu miasta.

 27. Czy McDonald's w Kolbecie bedzie wyznacznikiem statusu społecznego jej mieszkańców?, zamożności?, czy może inteligencji. Czy więcej bloków w Kolbecie będzie wyznacznikiem wielkomiejskich zakusów?, a ogrom inwestycji firmy produkujacej tekturę wyznacznikiem końca kryzysu ekonomiczno-gospodarczego w powiecie Kolbetowskim a może i w województwie? Ludzie znów dajecie się nakręcić podjudzaczowi "redaktorkowi", który szuka sensacji w każdej możliwej sytuacji. TEN "PORTAL" JEST JAK GAZETA "FAKT", "SUPER EXPRESS" I INNE TEGO TYPU BRUKOWCE. Nie podniecajcie się tak – on dostaje 60gr od każdego wpisu więc takie tematy wam bedzie podsuwał. :(

 28. Widzę i czytam ciekawa dyskusja. Co jak i dla czego. Ja myślę że w dzisiejszych czasach liczy się tu i teraz. Największą przyjemność jaką ostatnio przeżyłam to weekend w [url=http://spa-termy.wrotapolski.pl/3,relaks.html]spa termy relaks[/url] było nieziemsko przyjemnie. polecam każdemu kto będzie mieć okazje nich korzysta :)

 29. [quote]Czy McDonald's w Kolbecie bedzie wyznacznikiem statusu społecznego jej mieszkańców?, zamożności?, czy może inteligencji.[/quote]

  ''zamożności'' – oczywiście! Korpo McD. – patrzy rozwojowo – ''instalują'' się firmy choćby ''tekturowe'' – a do ''tektury'' przylepią się inne firmy. Prawda jest taka,że ironizować można było przez lata- o Kolbie- ,że sąd mają ale kultury ? – zero.. A czas zapierd.la – i teraz idealnie pasuje rosyjskie powiedzenie o kondycji N.D- :| =''Jeszcze płynę – choć kra nad mną zamarZa…"

  edit: To Rosyjskie porzekadło! Nie to,że sojuze tak N.D.postrzegają! :) zero helu,zero bombuf!- literacko… B)

 30. te Madzia opisując największą weekendową przyjemność mam wrażenie że Twój wiek umożliwia studia na UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU.

 31. Budowy blokow sie wam zachcialo ,widocznie malo jest dluznikow co obecnie nie placa i za czynsz zalegaja tysiacami i tu widze niegospodarnosc a moze litosc Burmistrza ze nie rozwiazuje tego problemu :|

 32. Nowa Deba jest prawie dwa razy wieksza od Kolbuszowej wiec nie wiem jak mozna w ogole mowic o niej ''miastem''. Co do nowych blokow w Debie, mowie TAK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here