Kamil Gurdak Akademickim Mistrzem Polski

7

W dniach 31.05-01.06.2014r. w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce na których w biegu na 800m złoty medal i tytuł Akademickiego Mistrza Polski zdobył zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba Kamil Gurdak, reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski, na którym studiuje Wychowanie Fizyczne. Bieg był bardzo wyrównany, a zwycięstwo zaledwie różnicą 0,01sek nad rekordzistą Polski w biegu na 1500m ( 3,34,45 ) Arturem Ostrowskim świadczy o zaciętej walce do ostatniego metra.

Kolejność na mecie:
1. Kamil Gurdak w czasie 1,49,39sek
2. Arkadiusz Ostrowski w czasie 1,49,40sek OŚ AZS Poznań
3. Sebastian Smoliński w czasie 1,51,52sek AZS – UMCS Lublin.

Warto podkreślić, że w biegu na 400m w czasie 48,51sek Kamil zajął 6 miejsce. Po tym sukcesie Kamil dostał powołanie z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na 60 Memoriał Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się 07.06.2014r. w Szczecinie.

Dobre wyniki uzyskali zawodnicy i zawodniczki sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba startujący w mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w różnych kategoriach wiekowych oraz Ogólnopolskich Mityngach.

Wyniki i miejsca w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pozostałych zawodników sekcji:
1. Sylwia Bąba – 2000przek. 7,26,92 ( 5 miejsce) , 1500 – 4,54,56 ( 12 miejsce )
2. Marianna Mangione – 2000przek. 7,40,34 ( 12 miejsce )
3. Dagmara Gładysz – 400ppł 67,58,73 ( 13 miejsce ), 300m – 42,67 ( 3 miejsce )
w/w zawodniczki osiągnęły minima na Ogólnopolską olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się 13-15.07.2014r. we Wrocławiu,
4. Adam Olucha – 100m – 11,48 200m – 23,15
5. Arkadiusz Urbaniak – 400m – 51,89 2000m- 5,56,89 ( 3 miejsce )
6. Bartłomiej Rębisz – 300m – 37,90 ( 47 miejsce ), 200m – 23,74 ( 62 miejsce )
młodzicy:
7. Dawid Jachyra – 300ppł – 41,53 ( 3 miejsce ) 110ppł – 17,02 ( 14 miejsce )
8. Marcel Prokopiuk – 300ppł – 44,74 ( 15 miejsce )
9. Dawid Kamiński – oszczep – 44,77 9 10 miejsce )
10. Rafał Czachor – 300ppł – 48,67 ( 25 miejsce )
dzieci starsze:
11. Klaudia Zięba – 800m – 2,41,00 ( 1 miejsce ), 1500m- 5,18,75 ( 1 miejsce )
12. Gianmarko Mangione – 1500m – 5,04,91 ( 1 miejsce ), 1000m – 3,15,37 9 6 miejsce )
13. Patryk Zych – 400m – 64,09 ( 3 miejsce ), 300m – 43,76 ( 9 miejsce ), 100m – 13,10 ( 15 miejsce )
14. Patryk Wdowiak – 1000m – 3,30,32 ( 18 miejsce )

Gratulujemy Kamilowi złotego medalu i życzymy dalszych sukcesów, pozostałym zawodniczkom i zawodnikom, by w przyszłości osiągali takie wyniki jak i starszy kolega

MKS – STAL Nowa Dęba

———————————————————————————————-

0

7 KOMENTARZE

  1. a dzisiaj na Memoriale Kusocińskiego w Szczecinie 6 miejsce w biegu na 800 m (przy całej krajowej czołówce, dodatkowo dwóch zagranicznych zawodników przed Kamilem) z rekkordem życiowym 1:47:53, nic tylko gratulować:)

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here