[FILM] Kamil Gurdak w finale biegu na 800m na Mistrzostwach Polski Seniorów

3

W dniach 29-31.07.2014r. na pięknym stadionie w Szczecinie odbyły się 90 Mistrzostwa Polski w Lekkiej atletyce. Na Mistrzostwach tych z powodzeniem startował zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS-STAL Nowa Dęba Kamil Gurdak, który w finale zajął 5 miejsce w biegu na 800m w czasie 1,49,82s. Zwyciężył Halowy V – Mistrz Świata Adam Kszczot – RKS Łódź – 1,47,07, drugie miejsce zajął Marcin Lewandowski SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 1,47,35, trzeci był Artur Kuciapski AZS – AWF Warszawa 1,47,35, w/w będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się z Zurychu/SUV w dniach 12-17.08.2014r.. Czwarte miejsce zajął karol Konieczny SL WKS Zawisza Bydgoszcz – 1,48,30. W eliminacjach Kamil zajął trzecie miejsce w czasie 1,51,23, przegrywając tylko z Marcinem Lewandowskim – 1,50,67 i Karolem Koniecznym – 1,50,97. W finale brakło trochę „prądu” i dlatego 5 miejsce, które również jest sukcesem ze względu na wysoki poziom biegu finałowego.
Warto zaznaczyć, ze tytułu V-Mistrza Europy w chodzie na 50km będzie bronił wychowanek MKS-STAL Grzegorz Sudoł, reprezentujący obecnie KS AZS-AWF Kraków.
Gratulujemy Kamilowi a Grzegorzowi życzymy złotego medalu na Mistrzostwach Europy.