Kamil Gurdak Wicemistrzem Polski

9

W sobotę i niedzielę 21-22.02.2015r. w Toruniu odbyły się 59 Halowe Mistrzostwa Polski
w Lekkiej Atletyce. Poziom startowy tych Mistrzostw był bardzo wysoki o czym świadczą rekordy Polski (Kamil Lićwinko w skoku wzwyż 202m) oraz rekordy życiowe startujących zawodniczek i zawodników. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba Kamil Gurdak, który w sobotę w eliminacjach w serii pierwszej
w biegu na 800m zajął 2 miejsce w czasie 1,53,13 przegrywając z Mistrzem Europy Marcinem Lewandowskim z CWZS Zawisza Bydgoszcz, który uzyskał wynik 1,53,07, w drugiej serii zwyciężył Wicemistrz Świata z Sopotu 2014r. Adam Kszczot RKS Łódź w czasie 1,52,33 przed Karolem Koniecznym CWZS Zawisza Bydgoszcz 1,53,13 rywalem Kamila do wyjazdu na Halowe Mistrzostwa Europy.

Po wyświetleniu filmu z dwóch serii okazało się, że Kamil i Karol uzyskali identyczne czasy 1,53,00 co zapowiadało pasjonującą walkę o medale i wyjazd na Mistrzostwa Europy. W finale jak można było przewidzieć trwała ostra walka pomiędzy Kamilem i Karolem. Zwyciężył i zdobył złoty medal Marcin Lewandowski w czasie 1,49,73, drugie miejsce i srebrny medal zdobył Kamil Gurdak w czasie 1,50,14, trzecie i brązowy medal w czasie 1,50,16 zdobył Karol Konieczny. Różnica na mecie między zawodnikami wyniosła zaledwie 0,02sek co świadczy, że bieg był bardzo emocjonujący. W finale nie wystąpił Adam Kszczot, który po eliminacjach zachorował  na anginę. Medal srebrny Halowych Mistrzostw Polski oraz minimum na Mistrza Europy to największy sukces Kamila w dotychczasowej karierze. W dniach 23.02.-03.03.2015r. odbędzie się zgrupowanie kadry PZLA na którym Kamil będzie się przygotowywał do Mistrzostw Europy, które odbędą się 05-08.03.2015r. w Pradze.

Gratulujemy i życzymy udanego startu na Mistrzostwach Europy.