Kolejne sukcesy nowodębskich rakiet!

6

2013-07-03

Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów Młodszych w badmintonie w Ropczycach

W Ropczycach z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów Młodszych w badmintonie.

W zawodach tych bardzo dobrze spisał się Ernest Ścipień ze Stali Nowa Dęba. W grze pojedynczej chłopców wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal, a w grze podwójnej chłopców wspolnie z Tymoteuszem Malikiem (UKS Trójka Tarnobrzeg) wywalczyli drugie miejsce i srebrny medal. Był to ostatni akord badmintonowego bardzo udanego sezonu 2012/2013 w wykonaniu badmintonistów Stali Nowa Dęba. Posumowanie wkrótce. Teraz czas na zasłużony wypoczynek.

XIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie w Chęcinach k/ Kielc

W Chęcinach k / Kielc z udziałem 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały XIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie.

Mistrzostwa swoją obecnością uświetnili między innymi gospodarze województwa świętokrzyskiego, samorządowcy oraz Posłowie na Sejm RP na czele z Posłem Zbigniewem Dolatą z Gniezna (który czynnie w badmintonowych zmaganiach uczestniczył na korcie), przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. promocji badmintona. W mistrzostwach tych rewelacyjnie spisał się Adam Bunio, na co dzień szkoleniowiec nowodębskich badmintonistów, który zdobył podwójną koronę mistrza Polski. Najpierw pierwsze miejsce złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył w grze mieszanej w kategorii 46 – 55 lat, mając za partnerkę Marię Brzeźnicką (Garwolin). W finale mixta pokonali oni parę Kazimierz Prędki / Zdzisława Prędka (Warszawa) 2:0 (21:7; 21:14). Następnie po drugi tytuł mistrzowski i złoty medal sięgnął w grze podwójnej mężczyzn w kategorii 46 – 55 lat, mając za partnera 72 – letniego Kazimierza Prędkiego (Warszawa). Debel Bunio / Prędki po dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonał parę Zbigniew Dolata / Marek Machiński (Gniezno) 2:1 (14:21;21:15;21:18). Maria Brzeźnicka (Garwolin), Marek Gałczyński (Suchedniów) i Adam Bunio (Nowa Dęba) zostali uznanymi najlepszymi zawodnikami XIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie. Tak więc Adam Bunio poszedł w ślady swoich podopiecznych i też dołączył do grona tegorocznych medalistów najważniejszych imprez badmintonowych w Polsce.