Krajowy Turniej Seniorów i Krajowy Turniej Młodzików

2

21-12-2011r.

CHOINKI NOWA DĘBA!

W Ropczycach rozegrane zostały kolejne w tym sezonie, a ostatnie w 2011 roku: Krajowy Turniej Seniorów i Krajowy Turniej Młodzików w badmintonie. Po raz kolejny rewelacyjnie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy pięć razy razy stanęli na podium dla zwycięzców, w tym aż cztery razy na jego najwyższym stopniu.

W kategorii seniorów doskonała postawa debla mężczyzn Mateusz Czachor (Stal) / Rafał Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin), który po doskonałej grze wywalczył pierwsze miejsce, pokonując w finale debel Wojciech Buczyński / Dominik Sado (UKS Sokół Ropczyce) 2:0 (21:18;21:15). W deblu kobiet znakomita postawa pary Izabela Tomczyk (Stal) / Katarzyna Myzia (UKS Sokół Ropczyce), która również zdobyła pierwsze miejsce po bardzo dobrej grze pokonując w finale parę Anna Głębocka / Agnieszka Kowalska (UKS Kiko Zamość) 2:1 (17:21;23:21;21:12). W grze mieszanej trzecie miejsce wywalczył mixt młodzieżowców Filip Przyjemski (MKS Orlicz Suchedniów) / Izabela Tomczyk (Stal), a na czwartym miejscu uplasował mixt w składzie Mateusz Czachor (Stal) / Karolina Buczyńska (UKS Orbitek Straszęcin). Topowa para badmintonistów Stali Nowa Dęba: Izabeal Tomczyk i Mateusz Czachor ciągle potwierdza swoje duże możliwości i zaliczana jest do krajowej czołówki w tej dyscyplinie sportu.

Znakomicie również spisały się diwie eksportowe młodziczki Stali Nowa Dęba: Beata Mycek i Natalia Róg. Beata Mycek sprawiła miłą niespodziankę w singlu dziewcząt, gdzie po bardzo dobrej grze wywalczyła pierwsze miejsce pokonując w finale Olgę Mikszę (KS Wesoła Warszawa) 2:0 (21:19;21:19).. Na piątym miejscu uplasowała się Natalia Róg. W deblu dziewcząt nowodębianki po raz kolejny w tym sezonie pokazały dużą klasę, nie mając sobie równych i w finale pokonały debel Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce) / Paulina Wilczyńska (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:17;21:14).
Tym samym badmintoniści Stali Nowa Dęba kończą 2011 rok mocnym akcentem, udowadniając wszystkim, że w dalszym ciągu są dobrą wizytówką MKS Stal Nowa Dęba.
Zawodnicy, trenerzy i działacze sekcji badmintona mają nadzieję, że rok 2012 będzie równie pomyślny w sukcesy sportowe i organizacyjne, jak ten kończący się 2011 !

W Warszawie natomiast rozegrany został pierwszy rzut eliminacyjny Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie. Znakomicie spisały się w tych zawodach badmintonistki Stali Nowa Dęba: Maria Hałka i Agnieszka Skowrońska, na co dzień studentki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obie dotarły do finału singla kobiet, w którym zwyciężyła Maria, pokonując Agnieszkę 2:0 (21:18;21:16). Tym samym pierwsze miejsce dla Marysi Halki, a drugie dla Agnieszki Skowrońskiej. To duży sukces zawodniczek z Nowej Dęby, które w pokonanym polu pozostawiły doborową stawkę rywalek, spisując się doskonale!