Krajowy Turniej w Ropczycach i Zamościu

0

11-03-2013

W Ropczycach rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Juniorów. Fantastyczna forma nowodębskich badmintonistów znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach. Cztery razy stanęli oni na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców, a trzy razy na jego drugim stopniu.

W kategorii młodzików młodszych w grze pojedynczej dziewcząt zwyciężyła rewelacja i objawienie sezonu 2012/2013 młodziutka Natalia Róg, która w pojedynku finałowym pokonała po znakomitej grze faworytkę Idę Wiśniewską z Żyrardowa 2:0 (21:18;21:13). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia od początku roku 2013 nie zeszła jeszcze pokonana z polskich badmintonowych w grze singlowej, co jest ewenementem na skalę kraju!

W grze podwójnej dziewcząt, po najbardziej dramatycznym i stojącym na niezwykle wysokim pojedynku finałowym zwyciężył dość nieoczekiwanie, ale jak najbardziej zasłużenie debel w składzie: Beata Mycek (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), który w finale pokonał ogólne faworytki parę: Natalia Róg (Stal) / Ida Wiśniewska (Żyrardów) 2:0 (22:20; 26:24).

Na piątym miejscu uplasował się kolejny debel Stali: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na dziewiątym kolejny debel Stali: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze podwójnej chłopców również po bardzo emocjonującym finale zwyciężył debel Stali Nowa Dęba: Rafał Lejko / Patryk Róg, pokonując parę UKS Orbitek Straszęcin: Jakub Kufel / Patryk Michałek 2:1 (21:19;14:21;21:18).

W grze mieszanej finał był wewnętrzną sprawą nowodębian, a zwyciężył mixt: Rafał Lejko / Beata Mycek pokonując parę: Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk 2:0 (21:14;21:12).

Na czwartym miejscu uplasował się trzeci mixt Stali: Suszyński Jakub / Luboch Dominika. Najlepszymi zawodnikiem w kategorii młodzików młodszych został Rafał Lejko, a najlepszą zawodniczką Beata Mycek.

W kategorii juniorów znakomite drugie miejsce wywalczył w grze pojedynczej chłopców Ernest Ścipień, który notabene jest jeszcze juniorem młodszym. Tak więc aż siedem razy młodzi nowodębianie stawali na podium dla zwycięzców w Ropczycach, co jest nie lada wyczynem!

W Zamościu natomiast rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików i Elity w badmintonie. Tutaj również znakomicie zaprezentowali się badmintoniści Stali Nowa Dęba.

W kategorii młodzików klasą dla siebie był Patryk Kopeć, który zwyciężył w grze pojedynczej, pokonując zdecydowanie w pojedynku finałowym Tymoteusza Malika (UKS Trójka Tarnobrzeg) 2:0 (21:13;21:6). W grze podwójnej chłopców debel w składzie Patryk Kopeć (Stal) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) wywalczył drugie miejsce, ulegając w finale parze Paweł Kopański / Konrad Płoch (UKS Start Widełka) 0:2 (17:21;18:21). Tym samym Patryk Kopeć został uznany najlepszym zawodnikiem zamojskich zmagań w kategorii młodzików! W kategorii Elity w grze mieszanej triumfował topowy mixt Stali Nowa Dęba Mateusz Czachor / Izabela Tomczyk.

Mozolna, pełna zaangażowania praca szkoleniowa przynosi wymierne i jakże satysfakcjonujące efekty.