Lekkoatleci z Nowej Dęby na czołowych miejscach w Łodzi

23

11-01-2011r.

Nowodębscy sportowcy wzięli udział w halowym mityngu ,który odbył się 7 stycznia w hali RKS Łódź.

Mityng miał bardzo dobrą obsadę,gdyż wzieła w nim udział kadra narodowa juniorów,która przebywała na obozie w pobliskiej Spale. W mityngu wystartowała trójka reprezentantów MKS Stal Nowa Dęba: Kamil Gurdak, Katarzyna Wojciechowska i Marcelina Serafin.
Nowodebscy lekkoatleci rywalizowali na dystansie 1000m. Wszyscy spisali się bardzo dobrze poprawiając swoje rekordy życiowe. Kamil po zaciętej walce na ostatnim okrążeniu pokonał reprezentantów Polski w tym brązowego medalistę Mistrzostw Europy Szymona Kulkę i czasem 2,26,69 o blisko 3 sekundy poprawił swój rekord życiowy. Wśród kobiet na dystansie 1000 m rozegrano dwa biegi. W pierwszym nadspodziewanie dobrze pobiegła specjalistka od długich dystansów Kasia Wojciechowska,która czasem 3,18,26 poprawiła o 4 sekundy swój rekord życiowy w hali i zajęła 3 miejsce ulegając jedynie reprezentantkom Polski Sofii Ennaoui mistrzyni Polski na 1500m i Alicji Konieczek mistrzyni Polski na dystansie 2000m z przeszkodami. Kasia start potraktowała zupełnie treningowo,jako przerywnik w pracy nad wytrzymałościa, która będzie jej najbardziej potrzebna podczas imprezy sezonu jaka będą czerwcowe Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w biegach górskich,które odbęda sie w Irlandii. Swój bieg w pięknym stylu wygrała także nasza najmłodsza zawodniczka 14 letnia Marcelina Serafin która uzyskała czas 3,14,98 i w swoim biegu pokonała nie tylko młodziczki ale również juniorki młodsze posiadające znacznie większy staż treningowy i lepsze rekordy życiowe. Warto dodać ,że tydzień wcześniej Marcelina świetnie zaprezentowała się w Krakowskim Biegu Sylwestrowym, gdzie w stawce ponad tysiąca uczestników zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet będąc w czołówce biegu zdecydowanie najmłodsza zawodniczką.

W najbliższy weekend Kasia i Marcelina wyjeżdżają do Warszawy gdzie w sobotę wystartują w halowym mityngu w hali AWF Warszawa, a w niedzielę rano wystartują w ulicznym Biegu Bielan i Chomiczówki na dystansie 5 km ,w których weźmie udział ponad 2 tysiące uczestników z całej Polski. Sa to tak popularne biegi ,że listy startowe zostały już zamkniete na dwa tygodnie przed startem z uwagi na brak wolnych miejsc.- mówi trener Bogdan Karkut.

/info

0

23 KOMENTARZE

 1. Kręcioł dopiero sie rozkręca.Trenuje go teraz trener Adama Kszczota to jest szansa,że za jakis czas Kamil stanie na starcie jakiejś ważnej imprezy.

  0
 2. Zgadzam się nic nie robi żadnego zawodnika nie trenuje a wszystko na jego konto idzie!!!, woli stać z wężem na boisku niż zająć się lekkoatletami !!!Podlewacz

  0
 3. Kamila Piórka to trenuje sam Grzesiek Sudoł, po J. Zięba już mu nic nowego nie powie, a z Grześkiem coś osiągnie- zobaczycie.
  Brawo dla młodych sportowców z ND ! dla Katarzyny, Marceliny i Kamila

  0
 4. [quote]#22 | ….. dnia 01/14/2012 12:22
  I tak bym szybciej poleciał xd[/quote]
  tak szyciej…jakby ci terpentyną jajka posmarował

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here