LELIWA: Od nowego roku szkolnego zniknie gimnazjum w Cyganach

10

2014-02-01

Z powodu zbyt małej liczby dzieci od nowego roku szkolnego z mapy szkół na terenie gminy Nowa Dęba zniknie gimnazjum w Cyganach.

Przez ostatnie dwa lata w placówce nie było naboru do pierwszych klas. Uczniowie obecnej 3 klasy są ostatnim rocznikiem, który opuści mury tej szkoły.

Mówi zastępca Burmistrza Nowej Dęby Zygmunt Żołądź:
Rozmawialiśmy kilkukrotnie z rodzicami. Odbyły się z spotkania z rodzicami na których pytaliśmy gdzie by chcieli żeby ustalić obwód szkolny i oni wybrali Jadachy.

Jak dodaje Zygmunt Żołądź liczba uczniów, która była chętna do nauki w gimnazjum w Cyganach nie przekraczała dziesięciu. Po przejściu do Jadachów, tamtejsze klasy będą liczyć około 25 uczniów.

Źródło: RADIO LELIWA

0

10 KOMENTARZE

 1. Czy trzech uczniów tez nie przekracza dziesięciu ? Czy Zygmunt Żołądź to wiarygodne źródło informacji? Czy godnie pełni swój urząd? Czy jest bohaterem każdej afery w urzędzie miasta? Czy ja tylko zadaje pytania?

  0
 2. Media miejsko gminnej organizacji partyjnej pn. Nowadeba.pl podały, ze w ostatnim roku zmarło 32osoby. Były bezrobotne. Podano ze to sukces Ordona. To następny sukces po budowie Plant za które cofnięto dotację. Sukces Ordona jest gorszy niż klęska Czekalskiego!

  0
 3. Zwróciłam na to uwagę, panie burmistrzu rzeczywiście fakt ze 32 biednych bezrobotnych ludzi wyjechało lub zmarło nie powinien pana radować. Poza tymjednak pozdrawiam Pana i życzę hartu ducha w tym ciężkim dla Pana okresie.

  0
 4. Nieróbstwo Cyganiaków .Nikomu nie chciało się przez 3 lata podjąć działań o prowadzeniu gimnazjum przez Stowarzyszenie Gdzie władza szkoły (- tylko na gotowe) i wsiowa ( nie potrafią). Wszyscy potrafią tylko liczyć pieniądze, nic nie zrobią społecznie. PORAŻKA>

  0
 5. Ubyło uczniów gimnazjum bo ubywa mieszkańców. Część mieszkańców jest uczniami gimnazjum przecież.
  Pytanie na jutrzejsze śniadanie:
  Dlaczego ubyło bezrobotnych? Dlaczego ubyło szachistów, historyków, motocyklistów, działkowców i pszczelarzy? Dlaczego burmistrz cieszy się że ubyło akurat bezrobotnych? A może cukrzyków też ubyło?

  Przybyło za to urzędników w UMIG, coby rosła stopa życiowa rodzin urzędniczych.

  0
 6. do #5 WYBUDUJ I WYPOSAŻ SZKOŁĘ ZA SWOJE TO BĘDZIESZ PRZEJMOWAŁ . PUKI CO TO W CYGANACH SZKOŁA JEST WIĘKSZA i LICZNIEJSZA NIŻ W INNYCH WSIACH NP. W TW I STRAT NIE PRZYNOSI.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here