Ludzie czekają na mieszkania. Kiedy powstaną nowe?

50

2013-07-15


Czy jest szansa na rozwój budownictwa wielorodzinnego w Nowej Dębie? Konkretnych decyzji domagają się młode rodziny, które latami czekają na przydział własnego lokum.

Na chwilę obecną brakuje jednak konkretów. Są za to nieostre plany władz samorządowych, które zakładają iż w bliżej nieokreślonym terminie na terenie po byłej kotłowni mogłoby dojść do budowy jednego budynku wielomieszkaniowego. Z kolei ilość bloków na terenie po dawnym przedszkolu (ulica Leśna) jest uzależniona od wyników rozmów ze spółką komunalną której ten teren zostanie przekazany na cele mieszkaniowe.

Zasady ubiegania się o mieszkanie będą określone albo w statucie towarzystwa budownictwa społecznego lub w regulaminie TBS lub PGKiM. Ile może to kosztować Gminę? Wkład ten zostanie określony dopiero w projekcie budżetu na rok 2014 i 2015.

W bieżącej kadencji samorządu żaden prywatny inwestor nie zwracał się do władz Gminy z możliwością budowy bloku. Takie zgłoszenia pojawiały się w poprzedniej kadencji, jednak samorząd nie doprowadził sprawy do końca.

/info

50 KOMENTARZE

 1. domagają się młode rodziny, które latami czekają na przydział własnego lokum

  ja musiałem sobie sam wybudować, a nie czekać na gotowiznę

 2. nie każdego stać…

  po tym jak państwo zabierze ZUS, VAT, akcyzę, wprowadzi podatek za śmieci , dowali fotoradary itd to już naprawdę nie wielu stać…

 3. Miał być plan zagospodarowania terenu na osiedlu Północ, po zwrocie tych gruntów przez TSM ,budownictwo indywidualne – ale gmina znowu zaspała i spadkobiercy szybko zadziałali. Odbierają swoje tereny a gmina została ponownie okiwana.
  A były przepiękne tereny na takie budownictwo i prawie w mieście, przy zalewie , pozostała tylko krucha obietnica i jak zawsze nic gminie nie wyszło.

 4. Gdybyś był człowieku jednym z właściciel/ spadkobierców tych
  terenów tez byś tak uważał ??? Jak można kogoś okiwać, broniąc swojej własności? To co ty sugerujesz nazywa się kradzież.

 5. [quote] #3 | KOKO dnia 07/15/2013 09:12
  Dać ! Dać ! Hołota i buraki – najlepiej za darmoche. Komuna i buraczarstwo i hołota !!!.[/quote]
  Hamuj facet słownictwo.Nie każdy ma pijawki.Mowa o Twoich rodzicach.Większość nowodębian to pracusie w pocie czoła tułających grosz do grosza.Tu w kraju ,jak również na obczyżnie.Na swoje M-ileś tam.Masz wszystko k u t a si e podane pod R Y Y J , więc nie drzyj swojego parszywego ryja.
  [b]TAK NA MARGINESIE.WSZYSCY KTÓRZY WYKUPILI MIESZKANIE CZY TO KOMUNALNE,CZY TO SPÓŁDZIELCZE POWINNI PŁACIĆ PODATEK OD WZBOGACENIA GDY GO CHCĄ SPRZEDAĆ. NIEZALEŻNIE
  JAKI CZAS UPŁYNĄŁ OD CHWIL NABYCIA PRZW WŁASNOŚCI..Pobudujcie domy za swoje,włóżcie swoją kasę a potem sprzedajcie.
  Z darmo to i w r y j a nie dostaniecie gdyż trzeba na to zasłużyć. :(

 6. [quote] #9 | do xyz dnia 07/15/2013 15:50
  Gdybyś był człowieku jednym z właściciel/ spadkobierców tych
  terenów tez byś tak uważał ??? Jak można kogoś okiwać, broniąc swojej własności? To co ty sugerujesz nazywa się kradzież.[/quote]
  [b]Popieram,prywatne to ŚWIĘTE i wara komukolwiek od tego!!!!![/b]

 7. [b]TAK NA MARGINESIE.WSZYSCY KTÓRZY WYKUPILI MIESZKANIE CZY TO KOMUNALNE,CZY TO SPÓŁDZIELCZE POWINNI PŁACIĆ PODATEK OD WZBOGACENIA GDY GO CHCĄ SPRZEDAĆ. NIEZALEŻNIE
  JAKI CZAS UPŁYNĄŁ OD CHWIL NABYCIA PSEUDO PRAW WŁASNOŚCI[/b]

 8. [quote]Miał być plan zagospodarowania terenu na osiedlu Północ, po zwrocie tych gruntów przez TSM ,budownictwo indywidualne – ale gmina znowu zaspała i spadkobiercy szybko zadziałali. Odbierają swoje tereny a gmina została ponownie okiwana.[/quote]
  Jak się nie znasz to nie zabieraj głosu. Gdyby Ordon nie odzyskał tych terenów to by TSM sprzedał a kasa wylądowała by w Tarnobrzegu. A jeżeli poprzedni właściciele nawet wszystko odzyskają to bardzo dobrze bo sprzedadzą i kasa zostaje w Dębie. Plan zagospodarowania nie ma tutaj nic do rzeczy, bo z tego co się orientuję, to on i tak jest teraz robiony. Brawo dla Ordona, że zadbał o nasze mienie i nie pozwolił tarnobrzegowi kupczyć naszymi ziemiami!

 9. Wypowiadam się jako jeden z właścicieli tego terenu obok osiedla północ. Mamy obiecane że powstanie plan zagospodarowania tego terenu do końca tego roku. Przynajmniej taką obietnicę złożył burmistrz na jednej z sesji. Jeśli uchwalą komercję trudno , jeśli jednak budownictwo , powstanie piękne osiedle , trzeba tylko "poganiać" naszych włodarzy by jak najszybciej uchwalili plan zagospodarowania tego terenu. A miejsce jest bardzo dobre , blisko zalew , lasek , no i wszedzie blisko .

 10. Acha i jeszcze jedno do "#8" , xyz albo jesteś dzieciakiem albo nie znasz prawa. Myśmy nie szybko zadziałali , jak piszesz , a staraliśmy się o te tereny odkąd nam je odebrano . Wciąz pamiętam moją babcię jak płakała kiedy odbierano jej ten teren za komuny / wtedy nie było dyskusji / . Ale jest prawo które mówi że skoro cel społeczny pod który był teren odbierany nie jest zrealizowany / o budowa bloków skończyła się wraz z komuną / to z automatu gmina musiała to wszystko nam oddać . Był czas że władała tym spółdzielnia , nawet teren ten był zasatwiony na poczet kredytu pod budowę przez spółdzielnię osiedla siarkowiec w Tbg. No ale historia zatoczyłą koło wszystkie tereny mają juz swoich właścicieli , nawet ten lasek tak że picie się tam pomału kończy …

 11. Do "18-tki" ……. niestety takie rzeczy to tylko w ….. w Korei Płn.więc pokazać raczej trudno …:-) no ale niektórzy na tym forum rządaniowi jacys jakby z wczasów wypoczynkowych właśnie z Korei wrócili , albo się dopiero obudzili z długiej śpiączki w która zapadli za komuny …

 12. Do 18 który mówi:
  [quote]Pokażcie mi samorząd który zajmuje się deweloperstwem, buduje nowe bloki i osiedla, słucham???[/quote]
  Kraków. Miasto Kraków wspólnie z TBS. Wcześniej Sandomierz.
  Polecam także przykład Niska. I luknij co się dzieje w Tarnobrzegu. Tak więc jak widać tylko w Dębie samorząd ma w d**pie co się dzieje i potrzeby ludzi.

 13. Dlaczego robienie plantów to nie socjalizm, a budowanie bloków to socjalizm???? Albo oba są socjalizmem, albo żadne z nich.
  Czy politruk Kozlow mnie poprze?

 14. Wszyscy krytykują TSM, ale na jej terenach bloki ocieplone, trawniki ostrzyżone i generalnie ład i porządek, w przeciwieństwie do reszty miasta

 15. Nie poprę, bo parki to zadanie samorządu jako przestrzeń publiczna, dla wszystkich (przynajmniej nominalnie dla wszystkich), a mieszkanie jest dla wybranych. Choćby jak najsprawiedliwiej, ale trzeba wybrać i dać /przydzielić/ mieszkanie wybudowane przez wszystkich podatników temu wybrańcowi.
  Natomiast TAKIE zagospodarowanie plant i koziołka jest objawem niedorozwoju umysłowego władz Nowej Dęby.

 16. Cala to plantowa inwestycja, to jedna wielka porazka. Dzisiaj pewna pani tak sie potknęła forsując zgodnie z wytyczonymi traktami lasek, że długo wstać nie mogła. Na jednej połowie alejki położono asfalt, a na drugiej połowie już nie. Takie czyhają w lasku zasadzki.

 17. A bloki na Kościuszki to nie przestrzeń publiczna skoro każdy może sobie przyjść posiedzieć na klatce a później płacą za ogrzewanie mieszkańcy?

 18. Ci co przychodzą – ogrzewają klatkę temperaturą własnego ciała! Takie mikro koksowniki :D I czynią to Non-Profit .Masz darmo "czynnik grzewczy":D i jeszcze grymasisz..;)

 19. Przepraszam za frywolny żart nie pasujący do sytuacji (nawiązujący jednak do "czynnika grzewczego"), ale jako Major mam chyba prawo. Ktokolwiek zaprotestuje opluje go że jest faszystą. Ale przejdźmy do meritum:

  -Dlaczego na "Hotele" mówią TARTAK?
  – Bo jest RŹNIĘCIE

 20. Nieliczni wiedzą gdzie był tartak – na pewno nie na hotelach. Wybacz Baumanowi – coś słyszał od taty ale mu się popierniczyło.

 21. [quote] #30 | Bauman dnia 07/16/2013 18:53
  Przepraszam za frywolny żart nie pasujący do sytuacji (nawiązujący jednak do "czynnika grzewczego"Wink, ale jako Major mam chyba prawo. Ktokolwiek zaprotestuje opluje go że jest faszystą. Ale przejdźmy do meritum:

  -Dlaczego na "Hotele" mówią TARTAK?
  – Bo jest RŹNIĘCIE[/quote]

  [b]Aaaa to Ty jesteś majordomus czyli starszy domu/bloku.Czyli po naszemu CIEĆ.A w dodatku cieć prowadzący lunapar/tartak gdzie jest uskuteczniane tzw.rżnięcie.A feee :( nieładnie chwalić się publicznie tak niecnym interesem :([/b]

 22. Ale żeśta się na dowpic oburzyli… A ja tylko o życiu erotycznym w tej dow****nej formie wspomniałem, które wedle legeng KWITNIE w piwnicach. Stary już jestem (lata młodości spędziłem w KBW) to już nie zakosztuje. Przepraszam urażonych.

 23. [quote] #37 | Bauman dnia 07/16/2013 20:18
  Ale żeśta się na dowpic oburzyli… A ja tylko o życiu erotycznym w tej dow****nej formie wspomniałem, które wedle legeng KWITNIE w piwnicach. Stary już jestem (lata młodości spędziłem w KBW) to już nie zakosztuje. Przepraszam urażonych./quote]

  Facio,Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego to Ty widziałeś.[b]W PIASKOWNICY Kupkę ,Bbabkę Wiadereczko :D/b]

 24. [quote] #37 | Bauman dnia 07/16/2013 20:18
  Ale żeśta się na dowpic oburzyli… A ja tylko o życiu erotycznym w tej dow****nej formie wspomniałem, które wedle legeng KWITNIE w piwnicach. Stary już jestem (lata młodości spędziłem w KBW) to już nie zakosztuje. Przepraszam urażonych.[/quote]

  Facio,Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego to Ty widziałeś.[b]W PIASKOWNICY Kupkę ,Babkę Wiadereczko :D/ [/b]

 25. wyuczona bezradnosc,bezsilonosc-czekanie latami na mieszkania.trzeba wziasc sie do kupy wkoncu zarobic jak nie tu to zagranica.Czasy kiedy przydzial mieszkan byl juz nigdy nie wroci !trzeba samemu zaczac dzialac!Ci co maja wlasne albo lud szczescia bo bogaci rodzice albo sami sobie zarobili:) ciezka,naprawde ciezka praca -4 lata zagranica i jest 34 m2 wlasne:) i wyremontowane i jeszcze zostanie:) takze nie ma co czekac bo nie bedzie i nie ma co zwalac wine na rzadzacych !!!

 26. ^ @ eva
  I tak i nie.
  Tak :[quote]wyuczona bezradnosc,bezsilonosc-czekanie latami na mieszkania.trzeba wziasc sie do kupy wkoncu zarobic jak nie tu to zagranica.Czasy kiedy przydzial mieszkan byl juz nigdy nie wroci !trzeba samemu zaczac dzialac!Ci co maja wlasne albo lud szczescia bo bogaci rodzice albo sami sobie zarobiliSmile ciezka,naprawde ciezka praca -4 lata zagranica i jest 34 m2 wlasneSmile i wyremontowane i jeszcze zostanieSmile takze nie ma co czekac bo nie bedzie [/quote]
  Nie : [quote]nie ma co zwalac wine na rzadzacych !!![/quote]
  Rządzący powinni wspierać budowę mieszkań czynszowych o podstawowym standardzie,ułatwiać zakup owego lokum po preferencyjnych cenach(KREDYT etc.)
  Ty masz cojones (sorry ,nie mogłem się powstrzymać ;) )
  i ODWAGĘ.
  Zuch kobieta!

 27. [b]A jeśli do rządzących przychodzi inwestor i mówi że chce postawić w Dębie blok a rządzący mówią mu, że nie chcą bloku to mamy prawo winić rządczących czy nie???

  Jeśli jedni dostają mieszkania od gminy to dlaczego inni ( o tym samym statusie ekonomicznym) nie mają mieć takich samych praw. Albo jest równość albo nie ma. [/b]

 28. do #43 ale byles tam?, slyszales cala rozmowe? czy sasiad ci powiedzial?
  jakie warunki stawial inwestor?a "my" jaki powod odmowy podalismy?

 29. Miałem pracować przy budowie bloku jak kilku bezrobotnych chłopaków z nowej dęby, ale dzięki Ordonowi nikt z nas nie dostał pracy bo burmistrz z jakiś powodów nie pozwala aby się miasto rozbudowywało. Stąd wiem!

 30. Nie liczcie że wam ktoś da mieszkanie, manna z nieba nie spadnie.
  Jeżeli chcecie coś mieć to zakasujcie rękawy i do roboty a za 10 może 15 lat wejdziecie do swojego domu.
  Czasy państwa opiekuńczego już minęły, PRL nie wróci.
  Chcieliście zmian i demokracji , podnosiliście palce w kształcie "V" to teraz macie.
  Kombinatorzy, operatywni i obrotni do czegoś doszli a reszta w letargu uśpiona myśli i czeka że manna spadnie im z nieba.
  W demokracji za darmo jest tylko choroba, kłopoty ,deszcz, burza i powódź,choć na tej ostatniej można zarobić.
  A więcej nic nikt nikomu nie da.

 31. [quote]A jeśli do rządzących przychodzi inwestor i mówi że chce postawić w Dębie blok[/quote]
  to chce zarobić na tej budowie i nie ma szans na
  [quote]budowę mieszkań czynszowych o podstawowym standardzie[/quote]
  Opowiadanie bzdur na tym portalu to norma :(

 32. Niech zarabia na budowie..
  Niech buduje jak najbardziej wypasione lokale

  CO MI DO TEGO? MAM PRZESZKADZAĆ INWESTOROM CHCĄCYM BUDOWAĆ W NASZYM MIEŚCIE? I BURMISTRZ ZAMIAST POMAGAĆ TO CO ROBI??? W INTERESIE GMINY JEST PRZYCIĄGANIE INWESTORÓW I TO ABY BUDOWANO TUAJ JAK NAJWIĘCEJ!!!!

 33. Tu nie chodzi o zazdrość tylko o to że ludzie potrzebują mieszkań czynszowych, bo na własność to możesz sobie kupić mieszkanie w Dębie. Co chwilę są ogłoszenia.

 34. #47 …
  Ty chyba nie ogarniasz tematu.[quote]to chce zarobić na tej budowie i nie ma szans na
  budowę mieszkań czynszowych o podstawowym standardzie[/quote] Jasna sprawa,że deweloper nie dołoży do interesu,deweloper, co naturalne -chce zarobić i dziwne by było -by dokładał do interesu.
  Miasto jeśli jeszcze chce nie gasnąć – powinno dbać o lokum dla MŁODYCH! Inaczej – młodzi wyemigrują i MIASTO ZDECHNIE!
  Ps. pozostaną sami ROSZCZENIOWI I + 67 emeryci. Pewno będzie się "kulało" Tylko się pytam po co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here