Łuzyk w Cyganach się nie sprawdził?

29

24-06-2013

Ostatnie ulewy przyniosły podtopienia w Cyganach. Wykonany za duże pieniądze zbiornik \”Łuzyk\” okazał się niewystarczający.

Nadleśnictwo Nowa Dęba

W 2011 roku została podpisana umowa pomiędzy Burmistrzem MiG Nowa Dęba a Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie prac związanych z odmuleniem ŁUZYKA i uporządkowaniem jego otoczenia. Dofinansowanie zostało przyznane w wysokości 125 350 zł. Kwota powyższa stanowi 80% wartości ogólnej zadania.

Jak widać na zdjęciach wykonanych przez radnego Mariana Tomczyka z Cygan, Łuzyk jest niewystarczający by pomieścić wodę i dalej są podtopoienia.


Kolejny raz wypada pogratulować władzom miasta, \”umiejętnego\” gospodarowania publicznymi pieniędzmi. Wydawać pieniądze z zaciągniętych pożyczek i kredytów każdy potrafi. Ale wydawać je z głową już nie. Czy nie można było odpowiednio zaplanować wykonania tego zadania? Czy będzie kolejna przebudowa zbiorknika tak aby zaspokajał lokalne potrzeby? A jeśli tak to ile ona będzie kosztować?

/info
fot: Marian Tomczyk

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

29 KOMENTARZE

 1. brawo ordonie! brawo! po odpadających płytkach z domu chłopa wyremontowanego za 6 milionów przyszedł czas na zalanie zbiornika mającego chronić przed zalaniem. jesteś geniuszem!!!! Jak ty robisz? Bierzesz 10 tysiecy każdego miesiąca i nie ogarniasz. I najlepsze jest, że te lasowiaki wierzą że ty jesteś mądry. Zaraz będą płacić za twoje długi i naprawianie sypiących się po tobie inwesycji ale i tak nie zrozumieją, że głosując na ciebie popełnili jeden z największych błędów. dlatego zawsze będą biednymi lasowiakami. dobrze, że chociaż ty zarobisz na tym wszystkim.. bo kasa co miesiąc wpływa.

  0
 2. płytki się sypały z domu chłopa
  łuzyk nie wchłania wody
  wczasowa popękana
  szlag trafi te planty i koziołka robione w zimie

  Nowodębski lud jak widać się cieszy bo bogaty jest. Stać go na głupie decyzje Ordona i na spłacanie jego długów. Robią za 1200 i się cieszą jak im kolejne podwyżki Ordon fundnie.
  Głosujcie dalej na ten syf a później się dziwice, że jest źle…

  0
 3. Na alkoholików ze Stali miasto wydaje rocznie blisko 300 000 zł a tutaj mówimy o kwocie 10-krotni mniejszej :)

  0
 4. [quote] #6 | Gosc dnia 06/24/2013 09:56
  OJ ORDON ORDON JUŻ PO TOBIE W WYBORACH POLECISZ W[/quote]
  [b]Tylko na to cię stać?Na darcie ryja?.Lecz czemu się dziwić,kolejny przy****s Ratusza chce za wszelką cenę być zauważonym.[/b]
  [quote] #8 | hbh dnia 06/24/2013 13:22
  strach pomyśleć, co się stanie z wiaduktem na porębach jeśli Ordon przy nim maczał palce…Shock[/quote]
  [b]Spokojna Twoja rozczochrana.Ciebie nie będzie,dzieci Twoich nie będzie a wiadukt stał będzie.Wiaduk im.W.O rdona będzie się nazywał.[/b]

  0
 5. Kłamstwo wyszło na jaw. Nie został on wcale zbudowany jako zbironik retencyjny. Wzieli kasę pod takim pretekstem na to by zbudować stoliki do gry w szachy służące za podstawki do piwka i taniego wina. I Bozia za to kłamstwo pokarała zalaniem.

  [b]ORDONIE! [/b]GŁOSISZ KAZANIA W KOŚCIOŁACH WIĘC ZAPAMIĘTAJ:
  [b]BÓG NIGDY NIE NAGRADZA POTOPEM!!![/b]

  0
 6. Łuzyk został wykonany dobrze i należy za to podziękować. Strach pomyśleć co by było po obecnych opadach gdyby nie został on w porę zmodernizowany.
  Prawdą jest jednak, że teren ten potrzebuje dalszych prac melioracyjnych aby mieszkańcy tam żyjący mogli nie obawiać się większych opadów deszczów.

  0
 7. Wyrzucanie pieniędzy w błoto!!!! Każdy kto dorwie sie do wladzy po zajęciu stołeczka tańczy tak jak mu zagrają. A renowacja Luzyka…komu?? po co ?? przecież i tak nie dziala i nie spelnia założonego zadania. Stoliki do gry w szachy?? widział tam ktos kiedyś kogos grającego w szachy?? Każda inwestycja wykonywana w Cyganach nie jest w 100% wykonana solidnie i z głową a konkretne osoby przypisują sobie wielkie zasługi.Otwórzcie oczy ludzie i przestańcie ufać hienom czyhającym na Wasze pieniądze!!!!!!

  0
 8. A jak było kiedyś z drogą asfaltową co w upalne dni stawał się plastyczny ? Było to też w cyganach chyba ładnych lat temu.

  0
 9. Panie radny Tomczyk. Gdyby Łuzyk został wykonany dobrze to by nie było podtopień. Powinien być większy, lepszy itd. Powiedz to podtopionym mieszkańcom, że został wykonany DOBRZE.

  0
 10. Kto krytykuje Łuzyk to faszysta z miasta. Tyle. Łuzyk się udal pięknie i tam woda siedzi z całej wsi. I w szachy grają Panowie i Panie. Siedza na ławeczkach i czytają książki. Gadaja pięknie o polityce. Trawa wykoszona i błota nima. Zdjęcia robił faszysta.

  0
 11. łuzyk w rzeczy samej nic sie nie zmienil.
  ma taka sama powierzchnie wchlaniania wofy jak wczesniej .
  tylko wizuwalnie jest ladniejszy.
  zasypane brzegi nieznacznie poglebiony nie przyjmuje wody.
  wczeniej tez byla masa wody ale jakos to sie rozlewalo i nie wychodzilao pod ulice. a teraz . .
  rampy nie widac dla strazy..

  0
 12. Na większy zbiornik nie ma za bardzo miejsca. Dalszym ciągiem powinno być wybudowanie rowów odprowadzających wodę. Mam nadzieję Marku, że między innymi i dzięki Twej pomocy tak niedługo się stanie. Liczę na Twoje Marku wsparcie o poparcie w Radzie.

  0
 13. [quote] #23 | Marian Tomczyk dnia 06/25/2013 20:16
  Na większy zbiornik nie ma za bardzo miejsca. Dalszym ciągiem powinno być wybudowanie rowów odprowadzających wodę. Mam nadzieję Marku, że między innymi i dzięki Twej pomocy tak niedługo się stanie. Liczę na Twoje Marku wsparcie o poparcie w Radzie.[/quote]

  Przygotowujesz sobie wazelino grunt pod przyszłe wybory?To już kumple z SLD nie wystarczą?Wszystkie czerwone pająki są jednakie.

  0
 14. Pfff… smutne jest to że nikt nie pytaj jak to naprawić, tylko szuka winnych. No ale… To przecież Polska, kraj zawistnych ludzi.

  0
 15. Jedzie po Tobie jak po łysej kobyle a Ty :""Mam nadzieję Marku, że między innymi i dzięki Twej pomocy tak niedługo się stanie. Liczę na Twoje Marku wsparcie o poparcie w Radzie.""

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here