Memoriał Piotra Nurowskiego – Szukamy olimpijczyków

12

26.09.2012r.


————————————————————————————————-


2 września w Kozienicach odbył się 2. Memoriał Piotra Nurowskiego / Szukamy olimpijczyków. Zawody zostały rozegrane w kategorii młodzików czyli 14 i 15 latków. Zawodnicy starsi i młodsi startowali poza konkursem.

Bardzo dobrze spisał się w tej imprezie 13 letni Szymon Zięba, który choć zajął drugie miejsce wśród młodzików to jednak z uwagi na zbyt młody wiek (13 lat) nie mógł stanąć na podium. Na pocieszenie temu niezwykle utalentowanemu zawodnikowi pozostał fakt,że uzyskany przez niego czas 1 min 34sek,23 setne to obecnie najlepszy czas w w Polsce na tym dystansie w kategorii dzieci starszych.

Warto dodać ,że Szymon posiada również najlepszy czas w kraju na dystansie 2000m
(6,28,14), zaś na dystansie połowę krótszym czyli 1000m jest drugi. Pozycję lidera na tym trzecim dystansie ten ambitny zawodnik zamierza zaatakować już w najbliższą sobotę podczas mityngu w Krośnie. Wcześniej bo w środę wystartuje w Mistrzostwach Stalowej Woli w lekkiej atletyce gdzie pobiegnie na dystansie 600m przewidzianym specjalnie dla dzieci starszych i spróbuje pobić rekord mityngu na tym dystansie, który wynosi 1,39.
– mówi trener Bogdan Karkut.

W niedzielę 23 września w Warszawie na dystansie 5 km odbył się IV bieg Przyjaźni . Na starcie biegu kobiet stanęło 155 zawodniczek, które miały do pokonania 2 2,5 kilometrowe pętle trasy wytyczonej po Osiedlu \”Przyjaźń\” na warszawskim Bemowie. W biegu tym doskonale spisała się reprezentująca MKS Stal Nowa Dęba 15 letnia Marcelina Serafin, która nie tylko zdecydowanie zwyciężyła wśród juniorek ale również stanęła na podium w kategorii open zajmując 3 miejsce. Jeszcze na 500m przed metą Marcelina biegła na 5 pozycji z tak dużą starta do trzeciej zawodniczki,że podium wydawało się nierealne ale właśnie wtedy popisała się niewiarygodnym długim finiszem i na końcowych metrach wyprzedziła dwie zawodniczki zajmując ostatecznie 3 miejsce. Już w piątek Marcelina wyjeżdża z reprezentacja Podkarpacia na Mistrzostwa Młodzików do Słubic gdzie wystartuje na dystansie 1000m.


Fot: Marcelina Serafin i Szymon Zięba


———————————————————————–

0

12 KOMENTARZE

 1. Jak widać talentów nie brakuje ale stadion i bieżnia to woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy Pan burmistrz ma jakąś koncepcję żeby ten bieżnio podobny teren pokryć choćby cieniuteńką warstewką sztucznej nawierzchni zwanej tartanem.

  0
 2. Pan burmistrz ma koncepcję wybudowania trzeciego przystanku kolejowego (Poręby Dębskie) koniecznie jak poprzednie 100 metrowego peronu!

  0
 3. Ja jednak myslę ,że Pan Burmistrz to nie ma żadnej koncepcji poza ta jak tu bezpiecznie dotrwać do wyborów a i ta koncepcja jest watpliwa:)

  0
 4. I odnogi kolejowej tzw.sztreki na ulice Rzeszowską z przystankiem na Kościuszki.Jednotorowy tot zabezpieczy kurs Burmistrza z urzedu do marszalka i powiatu salonką!!!

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here