Międzynarodowy Festiwal Badmintona w kategorii młodzików w Zamościu

3

W Zamościu z udziałem zawodniczek i zawodników z Ukrainy (Lwów i Dniepropietrowsk) i Polski rozegrany został Międzynarodowy Festiwal Badmintona w kategorii młodzików. Znakomicie spisali się w nim badmintonowi młodzicy ze Stali Nowa Dęba, którzy wywalczyli łącznie aż 6 medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe W grze pojedynczej młodzików pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Rafał Lejko (Stal), który w pojedynku finałowym pokonał Patryka Kordka (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) 2:0 (21:12;21:15). W grze pojedynczej młodziczek pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyła Natalia Róg (Stal), która w pojedynku finałowym pokonała po znakomitej grze zawodniczkę z Ukrainy Sofię Tishchenko 2:0 (21:16;21:9), a trzecie miejsce i brązowy zdobyła Zofia Tomczyk (Stal). W grze podwójnej młodzików drugie miejsce i srebrny medal wywalczył debel kombinowany: Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba), a na miejscu piątym uplasował się debel kombinowany w składzie: Patryk Róg (Stal) / Miłosz Miernik (MKS Orlicz Suchedniów). W grze podwójnej młodziczek pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył debel kombinowany: Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce) / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba), który w finale pokonał parę UKS Kiko Zamość Wiktorię Kasprzak / Aleksandrę Laskowską 2:0 (21:19;21:11), miejsce trzecie i brązowy medal zdobył debel Stali Nowa Dęba: Dominika Luboch / Beata Mycek, a na miejscu piątym uplasował się kolejny debel klubowy Stali: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk. W grze mieszanej drugie miejsce i srebrny medal wywalczył mixt kombinowany: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal), a na miejscu piątym uplasował się mixt Stali: Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk. Była to znakomita inauguracja nowego sezonu rozgrywkowego 2014/2015 w wykonaniu młodych badmintonistów ze Stali Nowa Dęba, świadcząca o tym że bardzo dobrze przepracowali obóz przygotowawczy w Leżajsku w okresie wakacji. Tym znakomitym startem dołączyli oni do swoich starszych kolegów weteranów, którzy już rozpoczęli nowy sezon doskonałymi występami w Gorlicach i Mielcu.